ONLINE MAGAZIN

Objavte kúzlo liečivých prameňov na Ischii v Taliansku

Ischia, malebný ostrov sopečného pôvodu, leží iba pár kilometrov od pobrežia južného Talianska. Trajekt vás do tohto stredomorského raja dovezie približne za hodinku a čas na palube si môžete spríjemniť popíjaním miešaných koktailov a výhľadom na nádhernú Neapol. Kto by si neželal taký začiatok dovolenky.

Niekto to rád horúce

Poriadny relax na vás však ešte len čaká. Vedeli ste, že Ischia sú jedny veľké prírodné kúpele? Vulkanický pôvod ostrova má za dôsledok desiatky termálnych prameňov tryskajúcich z hlbín zeme a bublajúcich v priebehu celého roka. V najväčšom kúpeľnom komplexe zvanom Poseidonove záhrady (Giardini Poseidon Terme) máte na výber hneď z dvadsaťpäť bazénov rôznych teplôt a minerálneho zloženia. Pri návšteve o niečo menšieho parku Negombo si zase môžete na vlastnej koži – a to doslova – vyskúšať japonský vodný labyrint, ktorého dva pramene s teplotami 18 °C a 38 °C vám poriadne rozprúdia krv v tele.

Napriek tomuto prírodnému bohatstvu a pomerne jednoduchej dostupnosti si Ischia zachovala uvoľnenú atmosféru a cestovný ruch udržala v primeraných medziach. Severná strana ostrova a jej mestečká Ischia Porto, Ischia Ponte či Lacco Ameno síce ponúkajú aj čulý nočný život a nekonečné množstvo barov a reštaurácií, zato juh je idylický. Napríklad taká historická dedinka Sant’Angelo je dokonalou oázou pokoja okrem iného aj vďaka tomu, že do jej centra nie je povolený vjazd motorovým vozidlám, a tak vás bude „rušiť“ iba šumenie mora v diaľke a vy si možete zatiahnuť závesy na oknách a vychutnávať  ničím nerušený pokoj tohto miesta.

Krížom krážom po ostrove

Ak ste milovníkmi skôr aktívnej dovolenky, vydajte sa k obľúbenému cieľu jednodňových výletov, na sopku Monte Epomeo uprostred ostrova. Jej vrchol leží vo výške 789 m n. m. a vďaka gaštanovým lesom, ktoré obklopujú hlavnú cestu, ide o veľmi príjemný výstup dokonca aj počas horúcich letných dní. Ako odmenu si hore môžete dopriať osviežujúci drink v miestnej reštaurácii a kochať sa nádherným výhľadom na zvyšok ostrova pod vami a more siahajúce do nekonečných diaľok.

Obrázok od Iyad Al Ghafari z Pixabay

Rozhodne nesmiete minúť ani impozantný stredoveký hrad Castello Aragonese na priľahlom ostrovčeku, ktorý je s Ischiou spojený mostom z 15. storočia. Po zaplatení vstupného pri hlavnej bráne sa na prehliadku môžete vydať jednou z mnohých ciest, ktorými je areál prepletený. Prevedú vás všetkými budovami, po hradbách a tiež kvitnúcimi záhradami. O kúsok ďalej nájdete zrúcaninu katedrály, ktorá sa zrútila pri delovom útoku britských vojsk v roku 1809.
V hradnom komplexe čaká na hostí aj niekoľko obľúbených kaviarní. Tá najvyššie položená dokonca ponúka výhľad na neďaleký ostrov Capri.

Po dlhých prechádzkach ocenia chvíľku odpočinku snáď úplne každý, a tak môžete vyskúšať jednu (alebo všetky) z nádherných pláží tohto ostrova. Ak vám neprekáža prekážka v podobe 300 schodov či poplatok 5 eur za vodné taxi, určite si zamilujete odľahlú pláž Baia di Sorgeto. Vďaka termálnym prameňom, ktoré tu vyvierajú, ponúka príjemne teplé more s vlnami tak akurát divokými. Na druhej strane ostrova, vtlačená medzi mestečkami Ischia Porto a Ischia Ponte, vám zase pláž Spiaggia dei Pescatori poskytne takmer až gýčovitý pohľad na tradičné farebné rybárske loďky s hradom Aragonesa v pozadí.

 

Zdroj: https://www.delfintravel.cz/
Viacej informácií: https://bit.ly/3RgKzCt
Foto: depositphotos, flickr

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej