ONLINE MAGAZIN

Objavte kúzlo liečivých prameňov na Ischii v Taliansku

Ischia, malebný ostrov sopečného pôvodu, leží iba pár kilometrov od pobrežia južného Talianska. Trajekt vás do tohto stredomorského raja dovezie približne za hodinku a čas na palube si môžete spríjemniť popíjaním miešaných koktailov a výhľadom na nádhernú Neapol. Kto by si neželal taký začiatok dovolenky.

Niekto to rád horúce

Poriadny relax na vás však ešte len čaká. Vedeli ste, že Ischia sú jedny veľké prírodné kúpele? Vulkanický pôvod ostrova má za dôsledok desiatky termálnych prameňov tryskajúcich z hlbín zeme a bublajúcich v priebehu celého roka. V najväčšom kúpeľnom komplexe zvanom Poseidonove záhrady (Giardini Poseidon Terme) máte na výber hneď z dvadsaťpäť bazénov rôznych teplôt a minerálneho zloženia. Pri návšteve o niečo menšieho parku Negombo si zase môžete na vlastnej koži – a to doslova – vyskúšať japonský vodný labyrint, ktorého dva pramene s teplotami 18 °C a 38 °C vám poriadne rozprúdia krv v tele.

Napriek tomuto prírodnému bohatstvu a pomerne jednoduchej dostupnosti si Ischia zachovala uvoľnenú atmosféru a cestovný ruch udržala v primeraných medziach. Severná strana ostrova a jej mestečká Ischia Porto, Ischia Ponte či Lacco Ameno síce ponúkajú aj čulý nočný život a nekonečné množstvo barov a reštaurácií, zato juh je idylický. Napríklad taká historická dedinka Sant’Angelo je dokonalou oázou pokoja okrem iného aj vďaka tomu, že do jej centra nie je povolený vjazd motorovým vozidlám, a tak vás bude „rušiť“ iba šumenie mora v diaľke a vy si možete zatiahnuť závesy na oknách a vychutnávať  ničím nerušený pokoj tohto miesta.

Krížom krážom po ostrove

Ak ste milovníkmi skôr aktívnej dovolenky, vydajte sa k obľúbenému cieľu jednodňových výletov, na sopku Monte Epomeo uprostred ostrova. Jej vrchol leží vo výške 789 m n. m. a vďaka gaštanovým lesom, ktoré obklopujú hlavnú cestu, ide o veľmi príjemný výstup dokonca aj počas horúcich letných dní. Ako odmenu si hore môžete dopriať osviežujúci drink v miestnej reštaurácii a kochať sa nádherným výhľadom na zvyšok ostrova pod vami a more siahajúce do nekonečných diaľok.

Obrázok od Iyad Al Ghafari z Pixabay

Rozhodne nesmiete minúť ani impozantný stredoveký hrad Castello Aragonese na priľahlom ostrovčeku, ktorý je s Ischiou spojený mostom z 15. storočia. Po zaplatení vstupného pri hlavnej bráne sa na prehliadku môžete vydať jednou z mnohých ciest, ktorými je areál prepletený. Prevedú vás všetkými budovami, po hradbách a tiež kvitnúcimi záhradami. O kúsok ďalej nájdete zrúcaninu katedrály, ktorá sa zrútila pri delovom útoku britských vojsk v roku 1809.
V hradnom komplexe čaká na hostí aj niekoľko obľúbených kaviarní. Tá najvyššie položená dokonca ponúka výhľad na neďaleký ostrov Capri.

Po dlhých prechádzkach ocenia chvíľku odpočinku snáď úplne každý, a tak môžete vyskúšať jednu (alebo všetky) z nádherných pláží tohto ostrova. Ak vám neprekáža prekážka v podobe 300 schodov či poplatok 5 eur za vodné taxi, určite si zamilujete odľahlú pláž Baia di Sorgeto. Vďaka termálnym prameňom, ktoré tu vyvierajú, ponúka príjemne teplé more s vlnami tak akurát divokými. Na druhej strane ostrova, vtlačená medzi mestečkami Ischia Porto a Ischia Ponte, vám zase pláž Spiaggia dei Pescatori poskytne takmer až gýčovitý pohľad na tradičné farebné rybárske loďky s hradom Aragonesa v pozadí.

 

Zdroj: https://www.delfintravel.cz/
Viacej informácií: https://bit.ly/3RgKzCt
Foto: depositphotos, flickr

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej