ONLINE MAGAZIN

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Slovensko sa opäť hýbe na všetky svetové strany a vyráža objavovať svet či na dovolenku v zahraničí bez obmedzení. Slovenský autobusový dopravca Slovak Lines zareagoval nielen navýšením pravidelných spojov na letisko Schwechat. Po novom budete môcť nastúpiť na ich spoj už aj priamo na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave hneď po vystúpení z vlaku. Už sa nemusíte premiestňovať centrom mesta na Autobusovú stanicu Nivy či pod Most SNP.

6-krát denne z dvoch nových zastávok

Nový priamy spoj, na ktorý si už teraz môžete kúpiť lístok, štartuje 27. júna 2022. Bude odchádzať z Hlavnej stanice z nástupiska „G“ 6-krát denne o 8:45, 10:45, 12:20, 14:45, 16:45 a 22:45 hod. A čo je najlepšie, tieto časy sú starostlivo zvolené tak, aby ideálne nadväzovali na najviac vyťažené príchody IC vlakov a rýchlikov z celého Slovenka.

Nová trasa aj medzizastávka

Komfortný autobus Setra vás odvezie na letisko Schwechat priamo z Hlavnej stanice po úplne novej trase mestom. Vďaka tomu mohla pribudnúť nová nástupná zastávka na Einsteinovej ulici na zastávke MHD pri výstavisku Incheba. Svoju cestu do Rakúska si tak v rámci Bratislavy môžete naplánovať ešte pohodlnejšie a flexibilnejšie.

Lístok najlepšie online

Svoj lístok si najjednoduchšie a vždy najlacnejšie zakúpite online na www.slovaklines.sk/sk/letisko-vlakom. Využiť na to môžete či už priamo web Slovak Lines alebo ich praktickú mobilnú aplikáciu, s ktorou máte svoj lístok vždy poruke. A v prípade potreby ho môžete jednoducho stornovať najneskôr 15 minút pred plánovaných odchodom spoja.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

V Brezne otvorili novú vláčikovú expozíciu s názvom „Malá stanička s vlakovou históriou“

Pri príležitosti prvej tohtoročnej jazdy historického Horehronského expresu, ktorý vyrazil na trať v piatok 1.júla 2022, sa na vlakovej stanici „Brezno – mesto“ alebo ako ju miestni nazývajú „malá stanička“ otvorila nová historická vlaková expozícia – „Malá stanička s vlakovou históriou. Pamätáte si ešte na lepenkové cestovné lístky, kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Film Lifestyle Náš tip Osobnosti Lines

Kam sa podeli milióny Grace Kelly?

Grace Kelly svoju kariéru začala ako obyčajná, ale neobyčajne krásna žena, ktorá sa stala oceňovanou  hollywoodskou herečkou a módnou ikonou. Jej kariéra ale skončila rovnako rýchlo, ako sa začala. Navyše je jej rozprávkové dedičstvo je zahalené rúškom tajomstva. V polovici 50. rokov bola Grace hviezdou na najvyšších priečkach. Snažili sa ju do filmov získať najznámejší […]

Čítať ďalej