ONLINE MAGAZIN

Ako sa zbaviť pavúkov ?

Pomôže ocot, ale aj škorica !

V jarných a letných mesiacoch sa do našich domov a bytov dobýva celý rad nevítaných hostí. Patria medzi nich, okrem iného, aj nočná mora mnohých z nás – pavúky. Našťastie existuje hneď niekoľko tipov a trikov, ako sa ich jednoducho a lacno zbaviť. Samozrejme, ak máte k dispozícii robotický vysávač, máte z časti vyhraté…Ale ani ten najmodernejší vysávač, vám sám na okenné parapety nevylezie.

Najväčšiu motiváciu dostať sa do našich domovov majú pavúky síce skôr na jeseň, to ale neznamená, že sme pred nimi po zvyšok roka v bezpečí. Dokonca aj na jar a v lete.  Tak nie je od veci sa pred touto nechcenou návštevou chrániť pomocou niekoľkých jednoduchých spôsobov.

Mätový olej
Ideálnym spôsobom, ako sa zbaviť pavúkov, je použitie esenciálnych olejov. Pavúky totiž neznášajú vôňu mäty. Nie sú ale veľkými fanúšikmi ani tea-tree, levanduľového alebo ružového esenciálneho oleja. Môžete teda použiť akékoľvek z nich.

Stačí len naplniť fľašu so sprejovým uzáverom vodou alebo destilovanou vodou, nakvapkať do nej 15-20 kvapiek esenciálneho oleja podľa výberu a zmes postriekať po byte či dome. Ideálne je sústrediť sa na oblasť okolo okien.

Ocot
Ďalšou možnosťou, ako sa pavúkov zbaviť pomocou fľaše so sprejovým uzáverom, je zmes s octom. Stačí sprejovú fľašu naplniť z polovice octom a z zvyšnej polovice obyčajnou či destilovanou vodou, nasprejovať ju do rohov a ďalších strategických častí bytu či domu a máte vyhrané.

Len sa s octovou zmesou vyhnite lakovaným povrchom, mohli by ste ich poškodiť.

Citrón
Ďalšou vôňou, ktorú pavúky priamo nenávidia, je vôňa citróna. Nebojte sa preto potrieť polovicou citróna rámami okien. Pavúky budú od vášho domu utekať na míle ďaleko. Pomôžu tiež čističe s citrónovou vôňou.

Eukalyptus
Pokiaľ máte záhradu, vysádzajte na ňu eukalyptus a žiadny pavúk sa k vášmu domu ani nepriblíži. Pokiaľ ale nemáte na eukalyptový strom dostatok miesta, môžete si zaobstarať aj levanduľu alebo mätu v malom kvetináči a umiestniť ju na vašu okennú rímsu.

Zdroj: https://www.ctidoma.cz/

Viacej informácií nájdete tu: https://bit.ly/3Nqbrxv

Obrázok: Depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Študuj, pracuj a rozvíjaj cestovný ruch na Horehroní!

Horehronie so svojou vstupnou bránou, za ktorú sa pokladá mesto Brezno, ponúka rôzne oblasti, v ktorých sa možno v regióne uplatniť. Významnou oblasťou je práve oblasť cestovného ruchu, ktorá sa pokladá za jedno z najdynamickejších odvetví vôbec. Región Horehronie, s veľkým prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb, ponúka okrem toho množstvo turistických trás, cyklotrás, lyžiarskych stredísk, atrakcií […]

Čítať ďalej