ONLINE MAGAZIN

Ako sa zbaviť pavúkov ?

Pomôže ocot, ale aj škorica !

V jarných a letných mesiacoch sa do našich domov a bytov dobýva celý rad nevítaných hostí. Patria medzi nich, okrem iného, aj nočná mora mnohých z nás – pavúky. Našťastie existuje hneď niekoľko tipov a trikov, ako sa ich jednoducho a lacno zbaviť. Samozrejme, ak máte k dispozícii robotický vysávač, máte z časti vyhraté…Ale ani ten najmodernejší vysávač, vám sám na okenné parapety nevylezie.

Najväčšiu motiváciu dostať sa do našich domovov majú pavúky síce skôr na jeseň, to ale neznamená, že sme pred nimi po zvyšok roka v bezpečí. Dokonca aj na jar a v lete.  Tak nie je od veci sa pred touto nechcenou návštevou chrániť pomocou niekoľkých jednoduchých spôsobov.

Mätový olej
Ideálnym spôsobom, ako sa zbaviť pavúkov, je použitie esenciálnych olejov. Pavúky totiž neznášajú vôňu mäty. Nie sú ale veľkými fanúšikmi ani tea-tree, levanduľového alebo ružového esenciálneho oleja. Môžete teda použiť akékoľvek z nich.

Stačí len naplniť fľašu so sprejovým uzáverom vodou alebo destilovanou vodou, nakvapkať do nej 15-20 kvapiek esenciálneho oleja podľa výberu a zmes postriekať po byte či dome. Ideálne je sústrediť sa na oblasť okolo okien.

Ocot
Ďalšou možnosťou, ako sa pavúkov zbaviť pomocou fľaše so sprejovým uzáverom, je zmes s octom. Stačí sprejovú fľašu naplniť z polovice octom a z zvyšnej polovice obyčajnou či destilovanou vodou, nasprejovať ju do rohov a ďalších strategických častí bytu či domu a máte vyhrané.

Len sa s octovou zmesou vyhnite lakovaným povrchom, mohli by ste ich poškodiť.

Citrón
Ďalšou vôňou, ktorú pavúky priamo nenávidia, je vôňa citróna. Nebojte sa preto potrieť polovicou citróna rámami okien. Pavúky budú od vášho domu utekať na míle ďaleko. Pomôžu tiež čističe s citrónovou vôňou.

Eukalyptus
Pokiaľ máte záhradu, vysádzajte na ňu eukalyptus a žiadny pavúk sa k vášmu domu ani nepriblíži. Pokiaľ ale nemáte na eukalyptový strom dostatok miesta, môžete si zaobstarať aj levanduľu alebo mätu v malom kvetináči a umiestniť ju na vašu okennú rímsu.

Zdroj: https://www.ctidoma.cz/

Viacej informácií nájdete tu: https://bit.ly/3Nqbrxv

Obrázok: Depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej