ONLINE MAGAZIN

Ako sa zbaviť pavúkov ?

Pomôže ocot, ale aj škorica !

V jarných a letných mesiacoch sa do našich domov a bytov dobýva celý rad nevítaných hostí. Patria medzi nich, okrem iného, aj nočná mora mnohých z nás – pavúky. Našťastie existuje hneď niekoľko tipov a trikov, ako sa ich jednoducho a lacno zbaviť. Samozrejme, ak máte k dispozícii robotický vysávač, máte z časti vyhraté…Ale ani ten najmodernejší vysávač, vám sám na okenné parapety nevylezie.

Najväčšiu motiváciu dostať sa do našich domovov majú pavúky síce skôr na jeseň, to ale neznamená, že sme pred nimi po zvyšok roka v bezpečí. Dokonca aj na jar a v lete.  Tak nie je od veci sa pred touto nechcenou návštevou chrániť pomocou niekoľkých jednoduchých spôsobov.

Mätový olej
Ideálnym spôsobom, ako sa zbaviť pavúkov, je použitie esenciálnych olejov. Pavúky totiž neznášajú vôňu mäty. Nie sú ale veľkými fanúšikmi ani tea-tree, levanduľového alebo ružového esenciálneho oleja. Môžete teda použiť akékoľvek z nich.

Stačí len naplniť fľašu so sprejovým uzáverom vodou alebo destilovanou vodou, nakvapkať do nej 15-20 kvapiek esenciálneho oleja podľa výberu a zmes postriekať po byte či dome. Ideálne je sústrediť sa na oblasť okolo okien.

Ocot
Ďalšou možnosťou, ako sa pavúkov zbaviť pomocou fľaše so sprejovým uzáverom, je zmes s octom. Stačí sprejovú fľašu naplniť z polovice octom a z zvyšnej polovice obyčajnou či destilovanou vodou, nasprejovať ju do rohov a ďalších strategických častí bytu či domu a máte vyhrané.

Len sa s octovou zmesou vyhnite lakovaným povrchom, mohli by ste ich poškodiť.

Citrón
Ďalšou vôňou, ktorú pavúky priamo nenávidia, je vôňa citróna. Nebojte sa preto potrieť polovicou citróna rámami okien. Pavúky budú od vášho domu utekať na míle ďaleko. Pomôžu tiež čističe s citrónovou vôňou.

Eukalyptus
Pokiaľ máte záhradu, vysádzajte na ňu eukalyptus a žiadny pavúk sa k vášmu domu ani nepriblíži. Pokiaľ ale nemáte na eukalyptový strom dostatok miesta, môžete si zaobstarať aj levanduľu alebo mätu v malom kvetináči a umiestniť ju na vašu okennú rímsu.

Zdroj: https://www.ctidoma.cz/

Viacej informácií nájdete tu: https://bit.ly/3Nqbrxv

Obrázok: Depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej