ONLINE MAGAZIN

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít!

Naomie Harris chodí naboso
Herečka Naomie Harris, ktorá stvárnila Tiu Dalmu v Pirátoch z Karibiku, bojuje proti jet lag vcelku svojráznym spôsobom. Ako znie jej odporúčanie? Bezprostredne po vystúpení z lietadla odhoďte topánky a prejdite sa po miestnom teréne pekne naboso, aspoň 20 až 45 minút. Táto metóda pomáha cestujúcim, aby s cieľovou destináciou zostali dokonale spätí a vyhli sa tak nežiaducim vplyvom pásmovej choroby.

Alessandra Ambrosio ide plávať
Alessandra Ambrosio, modelka Victoria’s Secret, prezradila, že si so sebou na letisko vždy berie plavky, aby okamžite po pristátí mohla ísť plávať a vyhnúť sa tak jet lag. Je to vraj dobré aj preto, aby sa unavené telo zobudilo a ľahšie spamätalo. Koho by tiež neprebrala studená voda…

Gal Gadot hlasuje za pomaranč
Kto iný by mal mať skutočne spoľahlivý recept na zažehnanie jet lag ako samotná Wonder Woman? Gal Gadot prisahá, že si vždy po vystúpení z lietadla dopraje pohár čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy. Vitamín C posilňuje imunitný systém, takže sa cestovateľ cíti silnejší a sviežejší. Herečka ďalej odporúča nasať trochu vitamínu D počas opaľovania.

Jessica Alba dáva prednosť kokosu
Keď príde na boj proti jet lag, stáva sa z Jessicy Alby veľká fanúšička kávy. Spoľahlivé espresso pre ňu v tomto smere predstavuje najlepšieho priateľa, ktorý zabráni zdriemnutiu a jeho negatívnym dôsledkom. Zároveň je dobré vyhnúť sa dehydratácii – potom prichádza na rad neoceniteľný pomocník v podobe kokosovej vody. Samozrejme by ste ale nemali zabúdať ani na normálnu vodu.

Karlie Kloss uháňa do posilňovne
Supermodelka Karlie Kloss vystúpi z lietadla a jej prvá cesta vedie do hotelovej posilňovne. Odporúča nejaké intenzívne kardio cvičenie, aby tepová frekvencia vyskočila nahor a telo sa prebudilo po dlhom lete. Nepohrdne však ani plávaním alebo jogou. No a keď nie je nič z toho k dispozícii, začne kosiť svoj trávnik ručne a a presvedčí sa, či je robotická kosačka je vypnutá.

Kim Kardashian dopĺňa energiu čajom
Kim Kardashian si do lietadiel a hotelov zásadne nosí hodvábnu obliečku na vankúš, aby mala istotu, že nepríde o výdatný spánok. Súčasne ale nedá dopustiť na energetický čaj Yogi Vital, nápoj s obsahom antioxidantov na zvýšenie energie na cestách. Pije ho každé ráno, aby sa zbavila napätia a bola vyrovnaná po celý deň.

Miranda Kerr vsádza na jogu
Bývalá modelka Victoria’s Secret praktizuje už pätnásť rokov rôzne typy jogy. Je veľkou fanúšičkou tréningu, ktorý podľa nej skvele účinkuje proti jet lagu. Cvičiť jogu bezprostredne po lete v hotelovej izbe je najlepším spôsobom, ako udržať telo v pohode a harmónii uprostred cudziny.

Naomi Campbell sa rozmaznáva v soľnom kúpeli
Supermodelka Naomi Campbell si vyhradí 24 hodín na to, aby sa v cieľovej destinácii poriadne usadila. Dopraje si pokoj, pohodu a tvárovú masku v teplom soľnom kúpeli. Potom sa necháva rozmaznávať masážami a zje nejaký ten osviežujúci ovocný šalát. Osvedčená metóda ju zbavuje všetkých známok únavy.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Nezaradené outdoor Príroda

Islandskí obri, ktorých veľkosť vás ohromí

Island, ostrov ľadovcov. Island, ostrov sopiek. A v neposlednom rade Island, ostrov vodopádov. Milovníci vody rútiace sa z vysokých skalísk tu zažijú skutočnú nirvánu. Foss. Tak sa v islandčine povie vodopád a je to jedno zo slovíčok, ktoré si zo zájazdu na Island zapamätáte. Podľa triezvych odhadov je na ostrove 10 000 vodopádov, od malých […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Radíme Vám

Ako je to s parkovaním a nocovaním mimo kempingov v Nemecku

Ako je známe, Nemecko veľmi radi navštevujeme. Je to dané tým, že Nemecko má veľmi dobre rozvinutú turistickú ponuku, a to ako v oblasti historických pamiatok, tak napríklad aj v oblasti wellness, či spoznávania jeho prírodných krás. A preto si treba aj u neho vyjasniť „ako je to teda s tým parkovaním a nocovaním mimo […]

Čítať ďalej