ONLINE MAGAZIN

Prízrakom lesov Serengeti je kráľovská leopardica

Z temných zákutí lesov Serengeti sa kedykoľvek môže bez varovania vynoriť leopardica, kráľovná a prízrak, ktorá tu číha na svoju korisť.

Hlavným dôvodom je jej päťmesačné mláďa, ktoré musí nakŕmiť. Pre niekoho jej útok bude znamenať náhlu a predčasnú smrť, ale pre ňu a jej potomka prežitie na ďalších pár dní. Leopardica dokáže byť celé dni takmer neviditeľná a potom sa náhle vynorí ako tieň a neočakávane zaútočí.

Prvé mesiace života predstavujú pre leoparda najväčšie nebezpečie. Mláďa je bezbranné a vydané napospas nepriateľom. Minimálne vo chvíli, kedy jej mama loví alebo na chvíľu prestane dávať pozor. Zaujímavé je, že najväčším nepriateľom leopardov sú tiež mačkovité šelmy a to levy. Tí dokážu využiť akúkoľvek príležitosť k útoku.

Vo chvíli, kedy nie je leopardiaa a jej mláďa v priamom nebezpečí, snaží sa matka zaistiť pre obe potravu a vodu.
Úzke rieky parku Serengeti poskytujú v sezóne dostatok vody, ale ako nastane obdobie sucha, jej pramene vysychajú a boj o tekutiny je omnoho náročnejší.
Posledné zdroje pitnej vody sa skrývajú v tieni lesov.
Ako potrava sú ideálne prasiatka bradavičné, ktoré sa skrývajú v norách.

Mladý leopard musí mamahotel čoskoro opustiť. Do teritória jeho matky prišiel nový nápadník „puberťák“ tak musí hľadať nové teritórium. Ba čo viac získa dve nové, mladšie sestry. Tie sa môžu čoskoro stať kráľovnami lesov a prevziať tak žezlo po svojej matke. Zábery párenia leopardov sú veľkou raritou, ktoré sa podaria natočiť len málokomu.

 

 

Pútavý dvojdielny televízny seriál s názvom Leopardica sleduje tento nádherný príbeh. Jeho prvý diel vysiela v premiére televízna stanica Viasat Nature, od pondelka 2. mája o 20:00rámci pásma dokumentov Mesiac veľkých mačiek. Nenechajte si ujsť pohľad na tieto nádherné mačky!

 

Trailer: https://youtu.be/qbdIHGR0APM

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej