ONLINE MAGAZIN

Praktické vybavenie kuchyne – zoznam potrebných vecí

Môžete sa zaobísť bez moderného kávovaru, nemusíte používať sendvičovač alebo elektrický gril. Existujú však niektoré predmety a spotrebiče, bez ktorých nie je možné hovoriť o funkčnej kuchyni. Vôbec nejde o luxusný nábytok alebo moderné doplnky, ale o celkom jednoduché a zdanlivo samozrejmé predmety. Medzi základné vybavenie, ktoré by mal mať každý nadšenec varenia, patrí napríklad vhodná doska na krájanie alebo škrabka na zeleninu. Zdanlivo jednoduché, ale voľba nie je vôbec jednoduchá!

Sklenené dosky na krájanie – zdravé a praktické

Doska na krájanie chráni povrch stola nielen pred porezaním alebo škvrnami, ale aj pred pachmi z jedla, ktoré do nej môžu vsiaknuť, a škvrnami, napríklad od červenej repy, ktoré sa ťažko odstraňujú. A aké dosky na krájanie sú najpraktickejšie?

Každý vie, že zelenina a mäso by mali byť krájané na samostatných doskách. Ale nie každý vie, aký dôležitý je materiál, z ktorého budú dosky vyrobené! Sklenené dosky sú najlepším riešením. Pýtate sa prečo? Pretože na rozdiel od milovaných drevených dosiek do nich neprenikajú pachy a zvyšky potravín. Sú preto ideálne na krájanie mäsa. A navyše je oveľa jednoduchšie ich dôkladne umyť. Sú odolné voči rezom a trvanlivé, čo nemožno povedať o plastových ani drevených doskách. Sú tiež oveľa atraktívnejšie, často vyzdobené zaujímavou grafikou. Práve preto by mali byť sklenené dosky súčasťou každej kuchyne!

Škrabka na zeleninu – uľahčuje každodenný život

Každý pozná ten pocit, keď ošúpe zemiaky a ukáže sa, že z veľkého, pekného kusu zostala malá guľôčka. To sa stáva, keď používate nôž a nemáte skúsenosti s čistením zemiakov. Všetky problémy sa dajú vyriešiť vhodnou škrabkou na zeleninu, vďaka ktorej majú šupky vždy rovnakú hrúbku. Pomocou škrabky môžete vytvárať dekorácie, krútiť prúžky zeleniny alebo zaujímavým spôsobom krájať zeleninu do šalátov a pripravovať „tagiatelle“. Bude užitočná v každej kuchyni!

Nevyhnutné veci v kuchyni

Sitko, silikónové kuchynské náčinie, jednoduchý ručný mixér, mini strúhadlo na zeleninu… tu sú ďalšie, typické, ale zároveň nevyhnutné kuchynské pomôcky, ktoré určite uľahčia každodenné varenie. Možno sa zdajú ako maličkosti, ale sú oveľa praktickejšie ako akýkoľvek kuchynský robot, aj ten najmodernejší! Pri zostavovaní kuchynského vybavenia sa oplatí na ne myslieť.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Lifestyle Náš tip

Ako dopadli najznámejší mafiánski bossovia a gangstri?

V televíznych seriáloch a dokumentoch o skutočných zločinoch žiari len málo mien tak jasne ako meno Colina McLarena. McLaren, bývalý detektív s vášňou pre odhaľovanie tajomstiev zločineckého podsvetia, preniesol svoje odborné znalosti na televíznu obrazovku v strhujúcom dokumentárnom seriáli Vrahovia mafie s Colinom McLarenom. Túto sériu prinesie televízna stanica Viasat Explore už 22. novembra o 21:00. V rámci […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Osobnosti Lines

Spomienka na JFK

60. výročie úmrtia prezidenta Kennedyho V novembri odvysiela televízna stanica Viasat History sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia jedného z najšokujúcejších a dejiny určujúcich momentov 20. storočia, atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. Počas dvoch nedieľ (19. a 26. novembra) predstaví Viasat History tri nové dokumenty, ktoré odhalia nové skutočnosti z osudného dňa 22. novembra, ktorý otriasol […]

Čítať ďalej
Náš tip outdoor Príroda

V uliciach miest môžete stretnúť nie len medvede

Divé svine, líšky, jelene či aj mnohými spomínané medvede. Čoraz viac sa stáva, že sa s divými zvieratami stretávame priamo v uliciach miest. Prečo sa tak deje a či je niekto zodpovedný, to sú otázky, ktoré prenecháme na iných. My sa radšej pozrieme do iných krajín a preskúmame, aké ďalšie živočíchy na celom svete sa adaptovali na život […]

Čítať ďalej