ONLINE MAGAZIN

Praktické vybavenie kuchyne – zoznam potrebných vecí

Môžete sa zaobísť bez moderného kávovaru, nemusíte používať sendvičovač alebo elektrický gril. Existujú však niektoré predmety a spotrebiče, bez ktorých nie je možné hovoriť o funkčnej kuchyni. Vôbec nejde o luxusný nábytok alebo moderné doplnky, ale o celkom jednoduché a zdanlivo samozrejmé predmety. Medzi základné vybavenie, ktoré by mal mať každý nadšenec varenia, patrí napríklad vhodná doska na krájanie alebo škrabka na zeleninu. Zdanlivo jednoduché, ale voľba nie je vôbec jednoduchá!

Sklenené dosky na krájanie – zdravé a praktické

Doska na krájanie chráni povrch stola nielen pred porezaním alebo škvrnami, ale aj pred pachmi z jedla, ktoré do nej môžu vsiaknuť, a škvrnami, napríklad od červenej repy, ktoré sa ťažko odstraňujú. A aké dosky na krájanie sú najpraktickejšie?

Každý vie, že zelenina a mäso by mali byť krájané na samostatných doskách. Ale nie každý vie, aký dôležitý je materiál, z ktorého budú dosky vyrobené! Sklenené dosky sú najlepším riešením. Pýtate sa prečo? Pretože na rozdiel od milovaných drevených dosiek do nich neprenikajú pachy a zvyšky potravín. Sú preto ideálne na krájanie mäsa. A navyše je oveľa jednoduchšie ich dôkladne umyť. Sú odolné voči rezom a trvanlivé, čo nemožno povedať o plastových ani drevených doskách. Sú tiež oveľa atraktívnejšie, často vyzdobené zaujímavou grafikou. Práve preto by mali byť sklenené dosky súčasťou každej kuchyne!

Škrabka na zeleninu – uľahčuje každodenný život

Každý pozná ten pocit, keď ošúpe zemiaky a ukáže sa, že z veľkého, pekného kusu zostala malá guľôčka. To sa stáva, keď používate nôž a nemáte skúsenosti s čistením zemiakov. Všetky problémy sa dajú vyriešiť vhodnou škrabkou na zeleninu, vďaka ktorej majú šupky vždy rovnakú hrúbku. Pomocou škrabky môžete vytvárať dekorácie, krútiť prúžky zeleniny alebo zaujímavým spôsobom krájať zeleninu do šalátov a pripravovať „tagiatelle“. Bude užitočná v každej kuchyni!

Nevyhnutné veci v kuchyni

Sitko, silikónové kuchynské náčinie, jednoduchý ručný mixér, mini strúhadlo na zeleninu… tu sú ďalšie, typické, ale zároveň nevyhnutné kuchynské pomôcky, ktoré určite uľahčia každodenné varenie. Možno sa zdajú ako maličkosti, ale sú oveľa praktickejšie ako akýkoľvek kuchynský robot, aj ten najmodernejší! Pri zostavovaní kuchynského vybavenia sa oplatí na ne myslieť.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej