ONLINE MAGAZIN

Praktické vybavenie kuchyne – zoznam potrebných vecí

Môžete sa zaobísť bez moderného kávovaru, nemusíte používať sendvičovač alebo elektrický gril. Existujú však niektoré predmety a spotrebiče, bez ktorých nie je možné hovoriť o funkčnej kuchyni. Vôbec nejde o luxusný nábytok alebo moderné doplnky, ale o celkom jednoduché a zdanlivo samozrejmé predmety. Medzi základné vybavenie, ktoré by mal mať každý nadšenec varenia, patrí napríklad vhodná doska na krájanie alebo škrabka na zeleninu. Zdanlivo jednoduché, ale voľba nie je vôbec jednoduchá!

Sklenené dosky na krájanie – zdravé a praktické

Doska na krájanie chráni povrch stola nielen pred porezaním alebo škvrnami, ale aj pred pachmi z jedla, ktoré do nej môžu vsiaknuť, a škvrnami, napríklad od červenej repy, ktoré sa ťažko odstraňujú. A aké dosky na krájanie sú najpraktickejšie?

Každý vie, že zelenina a mäso by mali byť krájané na samostatných doskách. Ale nie každý vie, aký dôležitý je materiál, z ktorého budú dosky vyrobené! Sklenené dosky sú najlepším riešením. Pýtate sa prečo? Pretože na rozdiel od milovaných drevených dosiek do nich neprenikajú pachy a zvyšky potravín. Sú preto ideálne na krájanie mäsa. A navyše je oveľa jednoduchšie ich dôkladne umyť. Sú odolné voči rezom a trvanlivé, čo nemožno povedať o plastových ani drevených doskách. Sú tiež oveľa atraktívnejšie, často vyzdobené zaujímavou grafikou. Práve preto by mali byť sklenené dosky súčasťou každej kuchyne!

Škrabka na zeleninu – uľahčuje každodenný život

Každý pozná ten pocit, keď ošúpe zemiaky a ukáže sa, že z veľkého, pekného kusu zostala malá guľôčka. To sa stáva, keď používate nôž a nemáte skúsenosti s čistením zemiakov. Všetky problémy sa dajú vyriešiť vhodnou škrabkou na zeleninu, vďaka ktorej majú šupky vždy rovnakú hrúbku. Pomocou škrabky môžete vytvárať dekorácie, krútiť prúžky zeleniny alebo zaujímavým spôsobom krájať zeleninu do šalátov a pripravovať „tagiatelle“. Bude užitočná v každej kuchyni!

Nevyhnutné veci v kuchyni

Sitko, silikónové kuchynské náčinie, jednoduchý ručný mixér, mini strúhadlo na zeleninu… tu sú ďalšie, typické, ale zároveň nevyhnutné kuchynské pomôcky, ktoré určite uľahčia každodenné varenie. Možno sa zdajú ako maličkosti, ale sú oveľa praktickejšie ako akýkoľvek kuchynský robot, aj ten najmodernejší! Pri zostavovaní kuchynského vybavenia sa oplatí na ne myslieť.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

Najpredávanejšia kniha Agathy Christie teraz s hviezdnym obsadením

Desať malých černoškov (Ten little soldiers) je názov slávneho románu Agathy Christie, ktorý sa dočkal adaptácie s hviezdnym obsadením a to v podobe televíznej minisérie z roku 2015 s názvom Až tam nebol žiaden. Túto adaptáciu si budú môcť diváci pozrieť 6. a 7. augusta v premiére na televíznej stanici Epic Drama. Dovtedy si pripomeňme niekoľko zaujímavostí, ktoré sa spájajú s populárnym […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip

PIKNIK POD HVIEZDAMI NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Zámocký areál Schloss Hof je známy svojou bohatou ponukou celodenných podujatí. Ak však máte chuť spoznať tento čarokrásny zámocký komplex pri západe slnka, nenechajte si ujsť exkluzívne večerné otvorenie so skvelým sprievodným programom. Schloss Hof Oktonbrunnen 0031© Schloß Schönbrunn Kultur und Betriebsges.m.b.H. Severin Wurnig web Už pred niekoľkými stáročiami zámocké panstvo využívalo znamenité interiéry a […]

Čítať ďalej