ONLINE MAGAZIN

Pozor v hotelových izbách

Hľadajte skryté kamery, radí expert..

V niektorých hotelových izbách boli nájdené miniatúrne kamery, ktoré natáčali nič netušiacich hostí. A verte, nám, tí, ktorí ich tam nainštalovali, nešlo o zábery, ktorých hlavným motívom su zásnubné prstene a ich odovzdanie vydajachtivej slečny.  Podľa experta môžu byť tieto ukryté aj tam, kde by ste to rozhodne nečakali. Nie vždy je ľahké ich nájsť, pomôže baterka.
Špecialista na bezpečnostné kamery Marcus Hutchins prezradil, čo je potrebné urobiť hneď potom, čo vojdete do svojej hotelovej alebo inej prenajatej izby. Je nutné ho dôkladne skontrolovať, môže tam totiž byť ukrytých hneď niekoľko kamier. Mnohým z nás by niečo také ani nenapadlo, údajne sa ale jedná o pomerne častý problém.

Skryté kamery sa môžu nachádzať takmer v čomkoľvek. Môžu byť ako v budíku, tak aj v požiarnom hlásiči. To ale zďaleka nie je všetko, výnimkou nebývajú ani zrkadlá a ďalšie nevinne vyzerajúce predmety a nábytok.
Podľa experta ale našťastie existuje zaručený návod na to, ako tento problém odhaliť. „Najskôr je potrebné detailne preskúmať predmety, ktoré sú položené na miestach, na ktorých by ste natáčaní naozaj byť nechceli,“ uviedol Marcus. Ideálne je teda začať s predmetmi v kúpeľni as tými, ktoré smerujú priamo na posteľ.

„To, či je v danom predmete kamera, zistíte veľmi ľahko. Stačí na predmet posvietiť. Pokiaľ je v ňom kamera, zahliadnete modrý odlesk,“ vysvetlil Hutchins.

Na videu túto metódu demonštroval na budíku, ktorý by mal rozhodne patriť medzi predmety, ktoré je nutné skontrolovať ako prvé. Po zasvietení na budík bol vidieť modrý odlesk, skrýval teda kameru. „K tomu, aby ste tie predmety skontrolovali, ani nepotrebujete nijako silné svetlo, stačí vám len baterka, ktorú si môžete zapnúť na mobile,“ poradil používateľom.

Video videlo viac ako 30 miliónov ľudí a vyslúžilo si desaťtisíce komentárov. „Tak to nie, odteraz sa sprchujem v oblečení,“ napísal vydesený sledujúci. „Super, ďalší dôvod, prečo radšej nevychádzať z domu,“ objavilo sa pod príspevkom.

@malwaretech

Reply to @safarijackza How to find hidden cameras in AirBnBs #safety #travel

♬ original sound – Marcus Hutchins

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej