ONLINE MAGAZIN

Pozor v hotelových izbách

Hľadajte skryté kamery, radí expert..

V niektorých hotelových izbách boli nájdené miniatúrne kamery, ktoré natáčali nič netušiacich hostí. A verte, nám, tí, ktorí ich tam nainštalovali, nešlo o zábery, ktorých hlavným motívom su zásnubné prstene a ich odovzdanie vydajachtivej slečny.  Podľa experta môžu byť tieto ukryté aj tam, kde by ste to rozhodne nečakali. Nie vždy je ľahké ich nájsť, pomôže baterka.
Špecialista na bezpečnostné kamery Marcus Hutchins prezradil, čo je potrebné urobiť hneď potom, čo vojdete do svojej hotelovej alebo inej prenajatej izby. Je nutné ho dôkladne skontrolovať, môže tam totiž byť ukrytých hneď niekoľko kamier. Mnohým z nás by niečo také ani nenapadlo, údajne sa ale jedná o pomerne častý problém.

Skryté kamery sa môžu nachádzať takmer v čomkoľvek. Môžu byť ako v budíku, tak aj v požiarnom hlásiči. To ale zďaleka nie je všetko, výnimkou nebývajú ani zrkadlá a ďalšie nevinne vyzerajúce predmety a nábytok.
Podľa experta ale našťastie existuje zaručený návod na to, ako tento problém odhaliť. „Najskôr je potrebné detailne preskúmať predmety, ktoré sú položené na miestach, na ktorých by ste natáčaní naozaj byť nechceli,“ uviedol Marcus. Ideálne je teda začať s predmetmi v kúpeľni as tými, ktoré smerujú priamo na posteľ.

„To, či je v danom predmete kamera, zistíte veľmi ľahko. Stačí na predmet posvietiť. Pokiaľ je v ňom kamera, zahliadnete modrý odlesk,“ vysvetlil Hutchins.

Na videu túto metódu demonštroval na budíku, ktorý by mal rozhodne patriť medzi predmety, ktoré je nutné skontrolovať ako prvé. Po zasvietení na budík bol vidieť modrý odlesk, skrýval teda kameru. „K tomu, aby ste tie predmety skontrolovali, ani nepotrebujete nijako silné svetlo, stačí vám len baterka, ktorú si môžete zapnúť na mobile,“ poradil používateľom.

Video videlo viac ako 30 miliónov ľudí a vyslúžilo si desaťtisíce komentárov. „Tak to nie, odteraz sa sprchujem v oblečení,“ napísal vydesený sledujúci. „Super, ďalší dôvod, prečo radšej nevychádzať z domu,“ objavilo sa pod príspevkom.

@malwaretech

Reply to @safarijackza How to find hidden cameras in AirBnBs #safety #travel

♬ original sound – Marcus Hutchins

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej