ONLINE MAGAZIN

Na dovolenku, do spoločnosti aj do kancelárie so štýlom

So španielskym výrobcom okuliarových rámov, ktorý sa vo svete módy pohybuje už dlhé desaťročia, nemôžete urobiť chybu a nech vyrazíte kamkoľvek,  ľudia váš štýl ocenia.

Značka Etnia Barcelona sa opiera o tri základné atribúty: kvalitu, farebnosť a umenie.
Produkty z jej kolekcií sú vo svete módy pojmom.

Však kto by nepoznal slávne ikony, ktoré si na svojom imidži zakladajú a ktoré bez doplnku Etnia Barcelona neopustia svoj domov a kto by aspoň na chvíľku nezatúžil byť ako ony?

Zaraďte sa medzi hviezdy Brada Pitta, Naomi Watts, Jay Z, Cate Blanchet či Beyoncé a majte svoj osobitý štýl.

Kvalita

Na kvalite si Etnia Barcelona zakladá, a preto používa na výrobu len tie najkvalitnejšie materiály. Okuliare vyrába z prírodného acetátu od firmy Mazzucchellli, z materiálu, ktorý pochádza z bavlny, zreje 3 mesiace a vyznačuje sa komfortom a tvárnosťou.

Acetát Mazzucchellli  vyrábajú v talianskej Castiglione Olona od roku 1849 a samozrejmosťou je 100% recyklovateľnosť a biologická odbúrateľnosť tohto materiálu.

V kolekcii slnečných okuliarov Etnia Barcelona používa šošovky od firmy Barberini. Sú z minerálneho skla s technológiou HD Color, ktorá je najvyvinutejšia na svete. Okuliare tak ponúkajú najlepší farebný zážitok, dokonalú kvalitu videnia s maximálnou možnou ochranou očí. Jednou z najlepších charakteristík okuliarov Etnia Barcelona je, že sú špeciálne navrhnuté      a vyrobené tak, aby poskytovali maximálne pohodlie. Tím vlastných dizajnérov vytvára v Barcelone každú kolekciu od samého začiatku, od prvého návrhu. Továrne, ktoré okuliare vyrábajú, vlastní Etnia Barcelona, čo umožňuje kontrolovať celú výrobu a to zaručuje najvyššiu kvalitu produktov. Celý proces výroby od návrhu až po hotové okuliare trvá 9 mesiacov.

Farba

Etnia je priekopníkom v štúdiu a aplikácii farieb, má v kolekcii viac ako 500 vlastných farieb inšpirovanými svetom módy a umenia. Okrem jedinečných farieb používa aj unikátne farebné štruktúry. V každej sezóne sa objavujú nové a nové farebné kombinácie.

 Umenie

Etnia si vytvára vlastnú históriu a kultúru v spolupráci s významnými umelcami a fotografmi.

Medzi fotografmi môžeme spomenúť kontroverzného Japonca Noboyushi Arakiho, ktorý spolupracoval s Etniou na kampani kolekcie slnečných okuliarov Etnia Paris-Tokyo, alebo Stevea McCurryho, slávneho dokumentárneho fotografa, spojeného s kampaňou Wild Love in Africa

Medzi rebelujúcimi umelcami je to francúzsky maliar a konceptuálny umelec Yves Klein. Klein tvoril od roku 1947 monochrómne obrazy, od roku 1956 väčšinou v žiarivej ultramarínovej farbe (nesúci názov International Klein Blue). Etnia Barcelona získala oprávnenie túto patentovanú farbu použiť na svoju limitovanú, ručne vyrábanú kolekciu. Druhý rad tejto limitovanej kolekcie sa už čoskoro objaví medzi tohtoročnými novinkami.

Rovnako získala práva použiť pre svoju limitovanú kolekciu obrazy Jeana-Michela Basquiata. Výrezy z Basquiatových obrazov Fallen Angel (1981), In This Case (1983) a Glenn (1984) sú na straniciach a každý model je tak originálom. Ďalšou inšpiráciou pre limitovanú kolekciu bol David Bowie a tohtoročnú limitovanú kolekciu, už druhý rad, vytvorila Etnia spoločne s Ignasi Monrealom.

História značky

Etnia Barcelona je nezávislá značka a stavia na skúsenostiach troch generácií.

Fulgencio Ramo, starý otec zakladateľa Etnie, pracoval mnoho rokov vo výrobe okuliarov. V 50. rokoch otvoril vlastnú továreň v barcelonskej štvrti Poble Sec. Štafetu po ňom prevzal jeho zať Josep Pellicer. A konečne Josephov syn, David Pellicer v roku 2001 založil firmu Etnia Barcelona. Vo svojich 23 rokoch prišiel s prelomovou kolekciou plnou farieb. Dovtedy boli všetky modely čierne, hnedé, šedé… Spôsobil revolúciu. Ťažko by ste v tom čase na trhu očnej optiky našli farebnejšie a výraznejšie modely, než práve Etnie. V minulom roku Etnia oslávila dvadsiate narodeniny vytvorením limitovanej kolekcie, v ktorej sa vracia k modelom a farebným vzorom svojej prvej kolekcie.

Cieľom značky Etnia Barcelona je zvýrazniť vzhľad a podčiarknuť osobnosť každého, kto ich nosí, v okuliaroch Etnia Barcelona sa budete cítiť skvele!

Do vašich optík ich prináša firma Eikon, ktorá sa venuje predaju kvalitných okuliarov už od roku 1993 a s Etniou spolupracuje od samého začiatku.

Nová kolekcia už je na ceste k vám.

www.etniabarcelona.com
www.eikon.cz

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej