ONLINE MAGAZIN

Jazda na drezine – jedinečný zážitok v Burgenlande !

Naše predstavenie tejto turistickej atrakcie začnem jednoduchým opisom, čo je vlastne drezina za dopravný prostriedok…

Drezina je ľahké koľajové vozidlo, slúžiace na dopravu niekoľkých pasažierov. Väčšinou sa používa  na služobné účely v rámci koľajovej dopravy. Drezina môže byť poháňaná mechanicky –  silou svalov, alebo je vybavené motorom. Názov je odvodený od mena vynálezcu Karla Draisa, konštruktéra predchodcu dnešných bicyklov.
Dreziny boli konštruované  na princípe bicyklov, motocyklov alebo automobilov. Existovali aj drezíny postavené ako jednoduché auto s kľukou a dvojzvratnou pákou (pumpovacia drezína – obdoba princípu starých ručných hasičských striekačiek).

V poslednej dobe sa vo viacerých turistických destináciách udomácnil nový druh atrakcie, odvodenej  práve od tohto dopravného prostriedku.
Jednu z týchto zážitkových ponúk sme si vyskúšali aj my z redakcie Slovak Lines magazínu.

Voľba padla na ponuku Sonnenland Draisinentour , rakúskej spoločnosti, ktorá sa nachádza v strednom Burgenlande. Na starej železničnej trati, s dĺžkou 23 kilometrov,  môže si prenajať drezinu a zároveň aj jazdu drezinou. V ponuke sú dreziny pre štyri až dvanásť osôb. Dreziny tejto trati sú poháňané pedálmi, rovnako ako na bicykli. Prevod cez reťaz je skonštruovaný tak, aby túto drezinu utiahol aj človek so slabšou kondičkou.

Jazda je jednoducho úžasná. Putujete stredným Burgenlandom, ktorý je naozaj malebný. Jazdu si naozaj môžete užívať. Prechádzate okolo viníc, slnečnicových polí, lesov a romantických dediniek.

Pozdĺž tejto trasy sa môžete zastaviť na miestach na to určených, vlastnoručne dať drezinu mimo trať / dvaja dospelí to zvládnu/ a navštíviť múzeum hrnčiarstva, modernej architektúry, alebo si len tak oddýchnuť a dať si niečo pod zub. A keďže ste v známom vinárskom kraji, určite nezabudnite ochutnať nejakú tú vzorku z ponúkaných vín.

Ale opatrne…Napriek tomu, že drezina sa šoféruje sama, stále musíte dávať pozor na dreziny pred vami.  Určite aj iné posádky sa kochajú a pri menšej pozornosti by ste mohli do nich naraziť.

Čo sa Vám ale určite nestane / ani fúkanie do detektoru alkoholu nehrozí/, že vám z protismeru vyrazí iná drezina. Jazdí sa totiž celý deň v jednom smere.

To značí, že párne dni sa jazdí zo smeru: Horitschonu/Neckenmarktu do Oberpullendorfu a nepárne dni naopak – z Oberpullendorfu do Horitschonu/Neckenmarktu.

A aké dreziny su k dispozícii?

Drezina Standart – 4 osoby. Dve šliabu do pedálov a dve sedia na sedadle.

Rodinná drezina – 5 osôb. Dvaja šliapu do pedálov a traja sedia.

Narodeninová – 3 osoby šliapu a dvaja si to užívajú na pohovke

Drezina Spolok – pre 7 osôb: Traja šliapu, 4 sedia pri stolíku

Drezina Spolok – pre 8 osôb, súčasťou je gauč a stolík

Drezina Spolok – pre 10 osôb, tu už je aj výčap s pivom !

Drezina Spolok –  pre 12 osôb…to už je skoro pojazdná krčma

a v neposlednom rade aj Drezina pre vozíčkarov…pre 3 osoby, dvaja poháňajú pedále a jeden má ručný pohon……

Ceny nájdete tu: https://bit.ly/3a5Q71o 

Ale s prehľadom  môžeme povedať, že pre štvorčlennú rodinu je cena porovnateľná s výletom do kina v Poluse a pukancami na kolenách. Lenže v tomto prípade po troch hodinách aj zabudnete, že ste boli v nejakom kine.

Cena za drezinu Standart sa pohybuje  od 68 Euro počas pracovného týždňa po 82 Euro počas víkendu a sviatkov… Takže to je na pohodu.

My sme si ešte dali na jednej občerstvovačke slané palacinky a pivko – no a nezruinovalo nás to.

Takže túto atrakciu vrelo odporúčame a verte – dlho budete v dobrom spomínať na túto zábavu a Spolkovú krajinu  Burgenland

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej