ONLINE MAGAZIN

Bullinarium – miesto, kde sa vegetariáni dlho nezdržia

Počas nášho presstripu sme ako prvé navštívili miesto, kde priveľa vegetariánov nenájdete. Bullinarium je totiž kráľovstvom hovädzieho mäsa a jedál z neho pripravených.

Zaujímavosťou a hlavnou črtou tohto zaradenia je prístup ku chovu a následnej prípravy mäsa z býkov. Jedná sa o projekt, kde sa v maximálnej možnej miere dbá na ekológiu a udržateľný prístup k životnému prostrediu.

Preto je toto miesto plne akceptovateľné ochrancami zvierat, prírody a udržateľného rozvoja chovu hovädzieho dobytka.

Bullinarium ponúka svojim návštevníkom kulinárske a regionálne špeciality a jedlá z udržateľného pôvodu chovu dobytka.

S čistým svedomím si teda môžete pochutnať na podomácky chovanom a vyzretom býčom mäse.

Býky sú kŕmené trávou a senom, ktoré je vyhradne vhodné vhodné pre prežúvavcov. Kvalitu tohto kŕmenia najlepšie oceníme pri jedle. V tomto jedinečnom zariadení certifikovaní konzultanti kuchári sprostredkúvajú svojim hosťom prípravu a následnú  jedinečnú kvalitu gastronomických ponúk.

Aj preto sa v centre Markt Allhau dobudovala reštaurácia/kaviareň so 170 miestami na sedenie a kde ponúkajú samozrejme aj obľúbenú show, v podobe zážitkovej kuchyne.

Tento projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Nanovo interpretovaná a mimoriadne všestranná kuchyňa s ponukou hovedžieho mäsa.

Hostia sú samozrejme prekvapení s obrovskej ponuky, ktoré Bullinarium ponúka. Veď nakoniec, to je hlavnou úlohou a ponukou Bullinária.  Ponúknuť a ukázať, že správnou prípravou pokrmu zo všetkých častí býka, vytvoriť chutné jedlá, ktoré sú gastronomickým zážitkom.

Bullinarium

Haller’s Bull Beef® & Infotainment – ​​miesto pre jedinečný pôžitok z mäsa

V reštaurácii Bullinarium sa samozrejme všetko točí okolo Haller’s Bull Beef®.
V skvelej atmosfére vám Mateo Lopez a jeho tím, sprostredkujú tajomstvá prípravy Bull Beefs®.

A ako sme sa mohli na vlastné oči a chuťové senzory presvedčiť je to,  že takto upravované mäso je prirodzene jemné, s prírodným mramorovaním a jedinečnou chuťou.

V prípade steakov Bull Beef®, mäso optimálne dozrieva v zrejúcich komorách s kontrolovanou teplotou a vlhkosťou.
Následne je mäso je grilované na plameni  a presvedčí každého milovníka steakov.
V rámci Bull Beef® Classics kuchári pripravujú  hovädzie mäso tak ako ako kedysi. Mateo Lopez vo svojej novo vyvinutej kuchyni „Free Style“ ukazuje veci tak, ako nikdy a nikde predtým.

Bull Beef® „Free Style“ predstavuje nanovo interpretovanú a kreatívnu hovädziu kuchyňu plnú možností a kulinárskych pôžitkov.

Svet poznania

Bullinarium umožňuje svojim návštevníkom zažiť Haller’s Bull Beef® rôznymi spôsobmi. Hallerova ekologicky uzavretá ekonomika je priblížená prostredníctvom výstavy a videoprojekcie. Vo svete plnom vedomostí a skúseností z chovu zvierat návštevníci spoznáte, ako sa v modernej doba dá vytvoriť a ustáliť chov hovädzieho dobytka bez negatívneho vplyvu na ovzdušie a prírodu.

Bull Beef®

Prírodné mramorovanie a prirodzene jemné mäso z certifikátom najvyššej kvality

V Hallerovom uzavretom ekologickom hospodárstve sa chová iba simentálsky dobytok. Toto plemeno je predurčené na spásanie trávy a skrmovanie sena. Býky spásajú to, čo rastie na lúkach v ramsarskej chránenej oblasti: trávu, bylinky, kvety. Kŕmenie a pomalý rast, sú dôvodom vysokej kvality mäsa. Spravované mäso dozrieva v dozrievacích miestnostiach a tým prechádza optimálnym zušľachťovaním, kým sa dostane do kuchyne.

Mäsiari  presne vedia, ako zaobchádzať s Bull Beef®. Po optimálnom období zrenia v  Bullinarium je Haller’s Bull Beef® starostlivo orezaný a narezaný.  Steaky sú nakrájané vždy o niečo silnejšie ako iné masové pokrmy a ták si zachovávajú svoju šťavnatosť a konzistenciu. Steaky sú  pripravované so špeciálnou starostlivosťou v grile Josper na drevenom uhlí.

To najlepšie z Bullinarium:

 

  • Reštaurácia so skvelou atmosférou
  • Infotainment Bull Beef®
  • obchod Bull Beef® (s vybranými produktmi)
  • Café-Bar s terasou (stačí sa zastaviť – či nakrátko, alebo na dlhšie, je len na vás.)

Pozrite si naše kratke videjko s presstripu:

Aktuálne otváracie hodiny:  Štvrtok až sobota: od 11.30 do 23.00 hod, Nedeľa: od 10:00 do 23:00 hod
Rezervácie sú možné do 19:30! Prosím, rezervujte si vopred! Telefón +43 3356 222 12

Ako nás nájdete:

Zdroj fotografií: www.bullinarium.com

Video: slovak lines magazin

Ďalšie destinácie, ktoré sme navštívili:

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej
outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Tipy pre efektívnu a bezpečnú jazdu na bicykli: za chudnutím a prírodou

Leto bude v čo nevidieť v plnom prúde a mnoho bežcov si tiež čoraz viac užíva svojho druhého športu – cyklistiky – práve v lete. Je to logické, pretože dni sú dlhé, dlhšie je vidieť, odpadá problematické obliekanie na bicykel, ako je tomu v chladnejších mesiacoch, povrchy sa nešmýkajú… Ale tiež má veľa ľudí dovolenku […]

Čítať ďalej
Architektúra Radíme Vám

Vychytávky, ktoré zútulnia kúpeľňu

Drevo v sprchovacom kúte či bylinky pri umývadle nie sú to jediné, hovorí odborníčka na design Niekto v nej trávi hodiny, iný je hotový za päť minút. Kúpeľňa je miestom, kde by malo byť útulné minimálne tak ako v obývačke. Je preto škoda zostávať pri klasických riešeniach a báť sa experimentovať. Pokiaľ už sa rozhodnete […]

Čítať ďalej