ONLINE MAGAZIN

Ako zariadiť čiernobielu obývačku?

Môžete povedať, že sú príliš moderné, príliš pochmúrne, príliš jednoduché. Pravdou však je, že čierna a biela farba v interiéri bude vždy fungovať a vždy bude poukazovať na dobrý štýl. Niet divu, že čoraz viac ľudí si tieto farby vyberá ako dominantu usporiadania svojej obývačky. Ako zariadiť obývaciu izbu v čiernobielej farbe? Aké doplnky sa k nej hodia?

Obraz na plátne namiesto tapety

Výber čiernobieleho rozvrhnutia naznačuje vášeň pre jednoduchosť a minimalizmus. Preto by ste pri zariaďovaní obývačky v týchto farbách mali vyberať doplnky veľmi opatrne. To však nemusí znamenať, že steny musia byť biele a nábytok čierny (alebo naopak, ak chcete). Ukázalo sa, že existuje množstvo veľmi štýlových doplnkov, ktoré nenarušia koncept a dokonale doň zapadnú. V prípade čiernobielych obývačiek, ktoré majú byť elegantné a minimalistické, sa oplatí vzdať sa fototapiet a tapiet. Jednofarebné tapety nemajú zmysel a vzorované budú príliš invazívne. Určite je lepšie vybrať si vhodný obraz na plátne, ktorý bude zaujímavým spôsobom zdobiť stenu a zároveň nebude dominovať. Navyše bude vyzerať klasicky a elegantne. Obraz na plátne do čiernobielej obývačky môže ladiť buď s farebným konceptom, napr. dominantná čierna farba na bielej stene, alebo s ňou úplne kontrastovať, napr. žltá, červená alebo iné farby. Všetky farby sa hodia k čiernej a bielej, takže je tu pomerne široká škála možností. Jedinou otázkou je, do akej miery má byť toto usporiadanie v čiernobielych farbách a či ho nenaruší trochu farby – maľba na plátno, farebný vankúšik alebo kvetináč.

Aký obraz na plátne sa oplatí vybrať?

Ak ide o témy obrazov pre čiernobiele obývačky… nie je to vôbec jednoduché! Takýto výber farieb určuje konkrétny štýl. Je jasné, že bude elegantný a moderný. Takže žiadne zátišia ani žánrové scény. Rastlinné a zvieracie motívy však možno použiť za predpokladu, že sú súčasťou skôr modernej, abstraktnej grafiky, ako aj geometrie. Vítané sú aj… Akty! V čiernobielej farbe vyzerajú skvele. V súčasnosti môžu obrazy na plátne vyzerať ako fotografie. Preto je výber vhodných tém naozaj pôsobivý. Čo sa týka kontrastných farieb – aj tu je lepšie zvoliť abstrakciu. Výrazné odlesky živých farieb vnesú do čiernobieleho interiéru trochu dynamiky a urobia ho ešte atraktívnejším.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej
Film Lifestyle Náš tip Osobnosti Lines

Kam sa podeli milióny Grace Kelly?

Grace Kelly svoju kariéru začala ako obyčajná, ale neobyčajne krásna žena, ktorá sa stala oceňovanou  hollywoodskou herečkou a módnou ikonou. Jej kariéra ale skončila rovnako rýchlo, ako sa začala. Navyše je jej rozprávkové dedičstvo je zahalené rúškom tajomstva. V polovici 50. rokov bola Grace hviezdou na najvyšších priečkach. Snažili sa ju do filmov získať najznámejší […]

Čítať ďalej