ONLINE MAGAZIN

Vývoj, inšpirujme sa prírodou

Už v apríli sa na obrazovkách televíznej stanice Viasat Nature objaví nový seriál s názvom Vývoj, ktorý v sebe kombinuje divokú prírodu a dobrodružstvo s futuristickou vedou.

Dokumentárny seriál moderovaný biológom Patrickom Aryee, nás zavedie do zaujímavého prostredia sveta biomimikier s otázkou či by nám jedinečné spôsoby adaptácie a prispôsobenia sa sveta zvierat mohli pomôcť s budúcimi riešeniami niektorých z našich najpálčivejších otázok. V programe sa dozviete, akými prekvapivými spôsobmi sa zvieratá po celom svete chránia a bránia tak, že na to nestačia ani naše najmodernejšie technológie. Za dobrodružstvom sa vydáme s expertami, ktorí sa vo svojej práci opierajú o ľudskú vynaliezavosť. S prieskumníkmi, stíhacími pilotmi, vedcami, ale aj vynálezcami sa dostaneme k informáciám o prekvapivých inováciách.

Seriál využíva diela umelcov, ktorý získali ceny Emmy a dotvárajú atmosféru pri odhaľovaní skrytého génia prírodných prispôsobení a potenciálnych svetov budúcnosti.

 

Seriál sa na fascinujúcu vynaliezavosť zvierat a rastlín pozerá prostredníctvom šiestich epizód s výpovednými názvami: „Preskúmať´´,„Prežiť „Liečiť“, „Chrániť“, „Presunúť“ a „Obnoviť“.

Postupne sa tak stretneme napríklad s hubami odolnými voči radiácii, morskými slimákmi, ktorí sa živia slnečnou energiou, takmer neporaziteľnými švábmi, tajomnými chobotnicami alebo úžasnými regeneračnými schopnosťami mnohých ďalších zvierat. Dozvieme sa, ako sa tieto živočíchy chránia, regenerujú a liečia, jednoducho ako prežívajú.

Následne budú pre Patricka a jeho tím tieto superschopnosti slúžiť ako inšpirácia pre naše technologické inovácie.

 

Celé natáčania zabralo približne 15 týždňov a znamenalo cestovanie štábu po štyroch kontinentoch. Jednotlivé diely boli natočené v Namíbii, Jordánsku, Veľkej Británii a desiatich amerických štátoch: od Havaja po Floridu.

 

Hlavná hviezda programu, Patrick Aryee, je biológ a moderátor dokumentov o prírode. Spolupracoval na niekoľkých významných produkciách BBC, napríklad aj na programoch  Attenborough – 60 rokov v divočine, Madagaskar alebo Zamrznutá planéta. Na rovnakých programoch sa podieľal aj svetoznámy dokumentarista a biológ Sir David Attenborough.

Tvorcovia seriálu Vývoj seriálu Rob Sixsmith, laureát ceny BAFTA, je zase známy vďaka spolupráci s hviezdami ako  Bear Grylls, Ed Stafford a Levison Wood. Jeho najnovší dokumentárny seriál pre Netflix obletel svet a stal sa hitom v mnohých štátoch Ázie a to najmä v Južnej Kórei.

Dokumentárny seriál Vývoj si budete môcť pozrieť už 11.4. o 19:00 na televíznej stanici Viasat Nature.

Trailer: https://youtu.be/5mitYq6FNEA

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej