ONLINE MAGAZIN

Vývoj, inšpirujme sa prírodou

Už v apríli sa na obrazovkách televíznej stanice Viasat Nature objaví nový seriál s názvom Vývoj, ktorý v sebe kombinuje divokú prírodu a dobrodružstvo s futuristickou vedou.

Dokumentárny seriál moderovaný biológom Patrickom Aryee, nás zavedie do zaujímavého prostredia sveta biomimikier s otázkou či by nám jedinečné spôsoby adaptácie a prispôsobenia sa sveta zvierat mohli pomôcť s budúcimi riešeniami niektorých z našich najpálčivejších otázok. V programe sa dozviete, akými prekvapivými spôsobmi sa zvieratá po celom svete chránia a bránia tak, že na to nestačia ani naše najmodernejšie technológie. Za dobrodružstvom sa vydáme s expertami, ktorí sa vo svojej práci opierajú o ľudskú vynaliezavosť. S prieskumníkmi, stíhacími pilotmi, vedcami, ale aj vynálezcami sa dostaneme k informáciám o prekvapivých inováciách.

Seriál využíva diela umelcov, ktorý získali ceny Emmy a dotvárajú atmosféru pri odhaľovaní skrytého génia prírodných prispôsobení a potenciálnych svetov budúcnosti.

 

Seriál sa na fascinujúcu vynaliezavosť zvierat a rastlín pozerá prostredníctvom šiestich epizód s výpovednými názvami: „Preskúmať´´,„Prežiť „Liečiť“, „Chrániť“, „Presunúť“ a „Obnoviť“.

Postupne sa tak stretneme napríklad s hubami odolnými voči radiácii, morskými slimákmi, ktorí sa živia slnečnou energiou, takmer neporaziteľnými švábmi, tajomnými chobotnicami alebo úžasnými regeneračnými schopnosťami mnohých ďalších zvierat. Dozvieme sa, ako sa tieto živočíchy chránia, regenerujú a liečia, jednoducho ako prežívajú.

Následne budú pre Patricka a jeho tím tieto superschopnosti slúžiť ako inšpirácia pre naše technologické inovácie.

 

Celé natáčania zabralo približne 15 týždňov a znamenalo cestovanie štábu po štyroch kontinentoch. Jednotlivé diely boli natočené v Namíbii, Jordánsku, Veľkej Británii a desiatich amerických štátoch: od Havaja po Floridu.

 

Hlavná hviezda programu, Patrick Aryee, je biológ a moderátor dokumentov o prírode. Spolupracoval na niekoľkých významných produkciách BBC, napríklad aj na programoch  Attenborough – 60 rokov v divočine, Madagaskar alebo Zamrznutá planéta. Na rovnakých programoch sa podieľal aj svetoznámy dokumentarista a biológ Sir David Attenborough.

Tvorcovia seriálu Vývoj seriálu Rob Sixsmith, laureát ceny BAFTA, je zase známy vďaka spolupráci s hviezdami ako  Bear Grylls, Ed Stafford a Levison Wood. Jeho najnovší dokumentárny seriál pre Netflix obletel svet a stal sa hitom v mnohých štátoch Ázie a to najmä v Južnej Kórei.

Dokumentárny seriál Vývoj si budete môcť pozrieť už 11.4. o 19:00 na televíznej stanici Viasat Nature.

Trailer: https://youtu.be/5mitYq6FNEA

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Technika

Ako vybrať najlepší fotoaparát pre malé deti

Fotografovanie rozvíja kreativitu a je skvelým spôsobom sebarealizácie a to nielen pre nás dospelých, ale aj pre naše deti. Deti vďaka foteniu spoznávajú okolitý svet, naučia sa lepšie sústrediť a vyjadriť svoje emócie. Veľa rodičov tak rieši, ako vybrať najlepší fotoaparát pre deti. 3 tipy na najlepší fotoaparát pre deti Malé deti sa chcú baviť. […]

Čítať ďalej