ONLINE MAGAZIN

Turistická sezóna 2022 v stredných Čechách  

V stredných Čechách sa naplno rozbieha hlavná turistická sezóna. Tento rok sa ponesie v duchu návratu k plnohodnotnému cestovaniu, doteraz obmedzovaného z dôvodu pandémie koronavírusu a následných vládnych opatrení. Stredočeská centrála cestovného ruchu (SCCR) podporí postupný návrat turistov, vrátane tých zahraničných, svojou letnou reklamnou kampaňou v médiách a na sociálnych sieťach. Okrem toho sa podieľa na vzniku desaťdielneho seriálu zameraného na tradície, zážitok a mladých cestovateľov, vysielaného na MALL TV. So začiatkom sezóny bude tiež spustená nová, užívateľsky prívetivejšia verzia webových stránok www.strednicechy.cz. Aj tento rok SCCR rozvíja produkt Stredné Čechy kráľovské, tentoraz s odkazom na tradície vo všetkých regiónoch stredných Čiech.

Kouřim  / foto: CzechTourism, autor Libor Sváček /

Minulý rok bol napriek stále platným koronavírusovým obmedzeniam rokom, ktorý priniesol mierne oživenie cestovného ruchu. Aj počet hostí v stredných Čechách, ubytovaných v hromadných ubytovacích zariadeniach, sa podľa údajov Českého štatistického úradu medziročne zvýšil o 12,7 %. S vidinou toho, že dvere sa už pomaly ale iste otvárajú plnohodnotnému cestovaniu, zameriava sa aj SCCR na aktivity, ktoré ho podporia. Po covide sa navyše konečne môže opäť zamerať aj na zahraničných turistov.

Tento rok bude rozvíjaný produkt Stredné Čechy kráľovské s odkazom na tradície vo všetkých regiónoch stredných Čiech. Dochádza tak k prepojeniu dlhodobého projektu destinácie s akčným plánom na rok 2022, zameraným práve na tradície. Počas letnej reklamnej kampane budú od mája do septembra zhotovované nové profesionálne fotografie vrátane fotografií s modelmi a turistami a prebehne natáčanie približne minútového reklamného spotu. Zároveň pod hlavičkou zvolenej agentúry bude spustená kampaň zameraná na PR a printové médiá, v rámci ktorej bude nakúpený imidž a obsahová inzercia v profesionálnych časopisoch z odboru cestovného ruchu a lifestyle. Online kampaň prebiehajúca najmä na sociálnych sieťach a cez PPC reklamy bude zameraná jednak na domáci cestovný ruch, ale aj na príjazdový cestovný ruch.

 Kutná Hora / foto: CzechTourism, autor Libor Sváček /

Tak ako každý rok, aj tento rok sa budeme v spolupráci s Krajským úradom Stredočeského kraja podieľať na podujatí Stredočeské kultúrne leto. Okrem toho plánujeme so začiatkom turistickej sezóny spustiť novú a užívateľsky prívetivejšiu verziu našej webovej stránky www.strednicechy.cz, ktorá návštevníkom uľahčí orientáciu v možnostiach a turistických cieľoch, ktoré stredné Čechy ponúkajú,“ dopĺňa Mgr. Lucie Kaiserová, riaditeľka Stredočeskej centrály cestovného ruchu.

V tomto roku tiež SCCR spolupracuje s MALL TV pri natáčaní seriálu zameraného na tradície, zážitok a mladých cestovateľov. Celým programom bude sprevádzať známa česko-japonská influencerka Naomi Adachi, ktorá sa podieľala okrem iného na tvorbe programov zameraných na českú kultúru a tradíciu, ako napr. Život po Česku. Každý z približne desaťminútových dielov, vysielaných od konca apríla do konca júna na MALL TV, bude venovaný jednej oblasti stredných Čiech. Diváci tak uvidia desať dielov, na ktorých sa každá z desiatich stredočeských organizácií destinačného manažmentu v spolupráci so SCCR podieľala. Diváci sa môžu tešiť na ľudovú architektúru aj pútnické miesta. Pozrú sa dole a zaskočia si na pivo, zavítajú na hrady a zámky, prejdú sa krásnou krajinou a splavia niektoré stredočeské rieky. Seriál bude plný tipov, kde unaviť malých uličníkov alebo si užiť zaslúžený relax.

Nymburk- hradby / foto: CzechTourism, Ladislav Renner /

Som veľmi vďačná, že tu máme Stredočeskú centrálu cestovného ruchu, ktorá ako naša príspevková organizácia intenzívne pracuje na tom, aby stredné Čechy boli vyhľadávanou turistickou destináciou. Verím, že bude aj vďaka aktivitám Centrály tohtoročná turistická sezóna veľmi úspešná. Všetkým za ich prácu ďakujem,“ oznámila na adresu Stredočeskej centrály cestovného ruchu hajtmanka Petra Pecková (STAN).

 

Fotografia na titulke: Podmestský Rybník a Kostol sv. Petra a Pavla, Čáslav, Česká Republika / foto CzechTourism /

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej