ONLINE MAGAZIN

Turistická sezóna 2022 v stredných Čechách  

V stredných Čechách sa naplno rozbieha hlavná turistická sezóna. Tento rok sa ponesie v duchu návratu k plnohodnotnému cestovaniu, doteraz obmedzovaného z dôvodu pandémie koronavírusu a následných vládnych opatrení. Stredočeská centrála cestovného ruchu (SCCR) podporí postupný návrat turistov, vrátane tých zahraničných, svojou letnou reklamnou kampaňou v médiách a na sociálnych sieťach. Okrem toho sa podieľa na vzniku desaťdielneho seriálu zameraného na tradície, zážitok a mladých cestovateľov, vysielaného na MALL TV. So začiatkom sezóny bude tiež spustená nová, užívateľsky prívetivejšia verzia webových stránok www.strednicechy.cz. Aj tento rok SCCR rozvíja produkt Stredné Čechy kráľovské, tentoraz s odkazom na tradície vo všetkých regiónoch stredných Čiech.

Kouřim  / foto: CzechTourism, autor Libor Sváček /

Minulý rok bol napriek stále platným koronavírusovým obmedzeniam rokom, ktorý priniesol mierne oživenie cestovného ruchu. Aj počet hostí v stredných Čechách, ubytovaných v hromadných ubytovacích zariadeniach, sa podľa údajov Českého štatistického úradu medziročne zvýšil o 12,7 %. S vidinou toho, že dvere sa už pomaly ale iste otvárajú plnohodnotnému cestovaniu, zameriava sa aj SCCR na aktivity, ktoré ho podporia. Po covide sa navyše konečne môže opäť zamerať aj na zahraničných turistov.

Tento rok bude rozvíjaný produkt Stredné Čechy kráľovské s odkazom na tradície vo všetkých regiónoch stredných Čiech. Dochádza tak k prepojeniu dlhodobého projektu destinácie s akčným plánom na rok 2022, zameraným práve na tradície. Počas letnej reklamnej kampane budú od mája do septembra zhotovované nové profesionálne fotografie vrátane fotografií s modelmi a turistami a prebehne natáčanie približne minútového reklamného spotu. Zároveň pod hlavičkou zvolenej agentúry bude spustená kampaň zameraná na PR a printové médiá, v rámci ktorej bude nakúpený imidž a obsahová inzercia v profesionálnych časopisoch z odboru cestovného ruchu a lifestyle. Online kampaň prebiehajúca najmä na sociálnych sieťach a cez PPC reklamy bude zameraná jednak na domáci cestovný ruch, ale aj na príjazdový cestovný ruch.

 Kutná Hora / foto: CzechTourism, autor Libor Sváček /

Tak ako každý rok, aj tento rok sa budeme v spolupráci s Krajským úradom Stredočeského kraja podieľať na podujatí Stredočeské kultúrne leto. Okrem toho plánujeme so začiatkom turistickej sezóny spustiť novú a užívateľsky prívetivejšiu verziu našej webovej stránky www.strednicechy.cz, ktorá návštevníkom uľahčí orientáciu v možnostiach a turistických cieľoch, ktoré stredné Čechy ponúkajú,“ dopĺňa Mgr. Lucie Kaiserová, riaditeľka Stredočeskej centrály cestovného ruchu.

V tomto roku tiež SCCR spolupracuje s MALL TV pri natáčaní seriálu zameraného na tradície, zážitok a mladých cestovateľov. Celým programom bude sprevádzať známa česko-japonská influencerka Naomi Adachi, ktorá sa podieľala okrem iného na tvorbe programov zameraných na českú kultúru a tradíciu, ako napr. Život po Česku. Každý z približne desaťminútových dielov, vysielaných od konca apríla do konca júna na MALL TV, bude venovaný jednej oblasti stredných Čiech. Diváci tak uvidia desať dielov, na ktorých sa každá z desiatich stredočeských organizácií destinačného manažmentu v spolupráci so SCCR podieľala. Diváci sa môžu tešiť na ľudovú architektúru aj pútnické miesta. Pozrú sa dole a zaskočia si na pivo, zavítajú na hrady a zámky, prejdú sa krásnou krajinou a splavia niektoré stredočeské rieky. Seriál bude plný tipov, kde unaviť malých uličníkov alebo si užiť zaslúžený relax.

Nymburk- hradby / foto: CzechTourism, Ladislav Renner /

Som veľmi vďačná, že tu máme Stredočeskú centrálu cestovného ruchu, ktorá ako naša príspevková organizácia intenzívne pracuje na tom, aby stredné Čechy boli vyhľadávanou turistickou destináciou. Verím, že bude aj vďaka aktivitám Centrály tohtoročná turistická sezóna veľmi úspešná. Všetkým za ich prácu ďakujem,“ oznámila na adresu Stredočeskej centrály cestovného ruchu hajtmanka Petra Pecková (STAN).

 

Fotografia na titulke: Podmestský Rybník a Kostol sv. Petra a Pavla, Čáslav, Česká Republika / foto CzechTourism /

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Film Náš tip Radíme Vám

Dokumentárna séria Stratené mestá Biblie odhalí tajomstvá biblických príbehov

Stratené mestá Biblie je nový dvojdielny dokument na televíznej stanici Viasat History. Slovenská premiéra bude odvysielaná v nedeľu 25. septembra o 21:00 a nadšencov histórie zavedie na miesta, ktoré sa neodmysliteľne spájajú so starozákonnými textami. Objavíte Babylon, Uruk, Ur, Ninive či Girsu z doposiaľ nevídanej perspektívy.  Starý zákon vďaka dokumentu Stratené mestá Biblie znova ožije. Dostaneme sa na miesta, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Radíme Vám

Epic Drama odvysiela tretiu sériu výpravného seriálu Ponorka

Kritikmi aj divákmi oceňovaný koprodukčný seriál Ponorka (Das Boot) sa vracia. Slovenskú premiéru 3. série si môžete pozrieť už vo štvrtok 29. septembra o 21:00 exkluzívne na Epic Drama.   Fanúšikovia prvých dvoch sérii sa majú zaručene na čo tešiť. Pokiaľ však seriál Ponorka nepoznáte, rozhodne čítajte ďalej. Keď mala nová desaťdielna séria premiéru v Nemecku a vo […]

Čítať ďalej
Cestovanie

Ako môže vyzerať peklo v lietadle? Stačí na to jedno malé dieťa

Cestujúci letu spoločnosti Lufthansa z Nemecka do New Jersey na svoj let asi len tak nezabudnú. Nepríjemne im ho spestril malý chlapec, ktorý niekoľko hodín v kuse kričal, preliezal sedadlá a prechádzal sa uličkami lietadla. Jeho správanie natočil Shane Townley a zverejnil na internete. Niektorí diváci sympatizujú s dieťaťom a jeho matkou, iní kritizujú. Do […]

Čítať ďalej