ONLINE MAGAZIN

Chorvátsko uvoľňuje podmienky pre vstup do krajiny

S účinnosťou od soboty 9. apríla uvoľňuje Chorvátsko pre osoby prichádzajúce z krajín EÚ, podmienky a obmedzenia pre vstup do krajiny vyhlásené v súvislosti s pandémiou Covid-19.

Podľa oznámenia Štábu civilnej ochrany Chorvátskej republiky, s prihliadnutím na aktuálne trendy a epidemiologickú situáciu, sa od 9. apríla 2022 od osôb prichádzajúcich z krajín Európskej únie nebudú, pre vstup do republiky, vyžadovať digitálne certifikáty EÚ COVID alebo certifikáty preukazujúce očkovanie, negatívne výsledky testu PCR/BAT alebo prekonanie choroby COVID-19. Povinnosť nosiť rúška na verejných miestach bude zrušená. Povinnosť predložiť certifikát COVID naďalej platí pre cestujúcich vstupujúcich do Chorvátskej republiky z tretích krajín, vrátane občanov EÚ.

Naďalej nebude povinné nosiť rúška na verejných priestranstvách (povinnosť nosiť rúška naďalej platí na verejných miestach, kde sa vykonáva zdravotná a sociálna starostlivosť). Uvoľňujú sa aj ďalšie obmedzenia, ako napríklad otváracia doba stravovacích zariadení, barov a klubov, ktorá bude odteraz neobmedzená.

V nadväznosti na vyššie uvedené, pre cestujúcich z krajín EÚ už nebude nutné vypĺňať formulár „Enter Croatia“.

„Od samého začiatku pandémie COVID-19, venuje Chorvátsko veľkú pozornosť bezpečnosti našich hostí a občanov a bude to tak aj v budúcnosti. Zrušením povinnosti predkladať COVID certifikáty pri vstupe do Chorvátska pre občanov Európskej únie, je našim hosťom ďalej uľahčený proces cestovania. Vítame všetkých hostí a prajeme príjemný pobyt v Chorvátsku,“ uviedla ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac.

„Chorvátsko patrí na Slovensku medzi najobľúbenejšie zahraničné destinácie. Zrušenie povinnosti preukazovať sa Covid pasom alebo inými dokladmi o bezinfekčnosti a možnosť cestovať iba s občianskym preukazom alebo pasom významne zjednoduší cesty slovenských turistov do Chorvátska a prispeje k rastu cestovného ruchu a návratu k predcovidovým trendom“, dodáva Dubravko Miholić, riaditeľ zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia pre Českú republiku a Slovensko.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Tlačová správa

Prírastok do najpredávanejšieho radu IP kamier

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

Čítať ďalej
Cestovanie Tlačová správa

V Brezne otvorili novú vláčikovú expozíciu s názvom „Malá stanička s vlakovou históriou“

Pri príležitosti prvej tohtoročnej jazdy historického Horehronského expresu, ktorý vyrazil na trať v piatok 1.júla 2022, sa na vlakovej stanici „Brezno – mesto“ alebo ako ju miestni nazývajú „malá stanička“ otvorila nová historická vlaková expozícia – „Malá stanička s vlakovou históriou. Pamätáte si ešte na lepenkové cestovné lístky, kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, […]

Čítať ďalej