ONLINE MAGAZIN

Chorvátsko uvoľňuje podmienky pre vstup do krajiny

S účinnosťou od soboty 9. apríla uvoľňuje Chorvátsko pre osoby prichádzajúce z krajín EÚ, podmienky a obmedzenia pre vstup do krajiny vyhlásené v súvislosti s pandémiou Covid-19.

Podľa oznámenia Štábu civilnej ochrany Chorvátskej republiky, s prihliadnutím na aktuálne trendy a epidemiologickú situáciu, sa od 9. apríla 2022 od osôb prichádzajúcich z krajín Európskej únie nebudú, pre vstup do republiky, vyžadovať digitálne certifikáty EÚ COVID alebo certifikáty preukazujúce očkovanie, negatívne výsledky testu PCR/BAT alebo prekonanie choroby COVID-19. Povinnosť nosiť rúška na verejných miestach bude zrušená. Povinnosť predložiť certifikát COVID naďalej platí pre cestujúcich vstupujúcich do Chorvátskej republiky z tretích krajín, vrátane občanov EÚ.

Naďalej nebude povinné nosiť rúška na verejných priestranstvách (povinnosť nosiť rúška naďalej platí na verejných miestach, kde sa vykonáva zdravotná a sociálna starostlivosť). Uvoľňujú sa aj ďalšie obmedzenia, ako napríklad otváracia doba stravovacích zariadení, barov a klubov, ktorá bude odteraz neobmedzená.

V nadväznosti na vyššie uvedené, pre cestujúcich z krajín EÚ už nebude nutné vypĺňať formulár „Enter Croatia“.

„Od samého začiatku pandémie COVID-19, venuje Chorvátsko veľkú pozornosť bezpečnosti našich hostí a občanov a bude to tak aj v budúcnosti. Zrušením povinnosti predkladať COVID certifikáty pri vstupe do Chorvátska pre občanov Európskej únie, je našim hosťom ďalej uľahčený proces cestovania. Vítame všetkých hostí a prajeme príjemný pobyt v Chorvátsku,“ uviedla ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac.

„Chorvátsko patrí na Slovensku medzi najobľúbenejšie zahraničné destinácie. Zrušenie povinnosti preukazovať sa Covid pasom alebo inými dokladmi o bezinfekčnosti a možnosť cestovať iba s občianskym preukazom alebo pasom významne zjednoduší cesty slovenských turistov do Chorvátska a prispeje k rastu cestovného ruchu a návratu k predcovidovým trendom“, dodáva Dubravko Miholić, riaditeľ zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia pre Českú republiku a Slovensko.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

Na World Travel Market 2022 nechýbala Česká republika. Ocenenie Traverse creator awards získala agentúra CzechTourism.

5 000 svetových destinácií a značiek, 100 odborných prezentácií vrátane Českej národnej expozície či workshopu zameraného na MICE sektor. Tak vyzeral tohtoročný World Travel Market (WTM), ktorý sa uskutočnil v Londýne. Trojdňová akcia patrí medzi najväčšie na poli európskych B2B stretnutí týkajúcich sa turizmu. Česká republika sa jej tento rok prvýkrát zúčastnila s ocenením Traverse […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Tlačová správa

Investície a novinky do zimnej sezóny 2022/2023 v Českej republike.

České horské strediská pred nadchádzajúcou zimnou sezónou investovali vyše 700 miliónov Kč, najviac do ekologicky udržateľných riešení ako napr. úspornejšie rolby, systém SNOWsat, akumulačné nádrže, technológie zasnežovania i do modernizácie služieb. Významná časť investícií pripadá na areály Dolná Morava, Zadov, Špičák Železná Ruda, SkiResort Čierna hora-Pec či Klínovec. Aj tento rok pokračuje rozširovanie on-line systémov […]

Čítať ďalej
outdoor Príroda Radíme Vám Tlačová správa

Zimná sezóna v Českej republike bude bez obmedzení.

Horské strediská sa tešia na svojich návštevníkov.   Česka horské strediská sa už chystajú na prvých zimných návštevníkov, pre ktorých pripravujú rôzne novinky, aby si pobyt na horách čo najviac užili. Do úsporných technológií a modernizácie služieb tento rok investujú takmer trištvrte miliardy korún. Lyžiari sa nemusia obávať väčších obmedzení na zjazdovkách, lyžiarske areály aj […]

Čítať ďalej