ONLINE MAGAZIN

Nikdy by ste sa nemali ubytovávať vyššie ako na štvrtom poschodí hotela, radí expert na cestovanie

Expert na cestovné riziká Lloyd Figgins a autor knihy The Travel Survival Guide: Get Smart, Stay Safe, ktorý bol kedysi vojakom, zdieľal svoje rady o bezpečnom cestovaní. Povedal, na ktorom poschodí je najlepšie sa ubytovať a prečo by to nemalo byť vyššie ako vo štvrtom.
„Keď prídete do hotela, ocitnete sa v neznámom prostredí, o ktorom si myslíte, že je bezpečné. Problémom je, že pokiaľ by sa mal spustiť požiarny poplach, čo budete robiť? Viete, kde je núdzový východ? A viete, ako sa k nemu dostať?“ pokladá otázku v rozhovore pre The Sun.

Podľa Figginsa by sme sa napríklad mali ubytovávať v hoteli najlepšie medzi druhým a štvrtým podlažím. Rebrík hasičského zboru totiž len zriedka siaha nad štvrté poschodie. Takže keby napríklad horelo, bol by problém sa dostať bezpečne von. našťastie má väčšina hotelov vo svojej výbave izieb postavený nábytok na mieru, takže v prípade výpadku prúdu nebudete zakopávať o rozhádzane taburetky a únikovú cestu by vám nemal prehradiť kus zbytočného a zle umiestneného nábytku.

Úplne najlepšie je ale štvrté poschodie. Čím vyššie bývate, tým menšia je podľa Figginsových slov pravdepodobnosť, že vás niekto okradne. Ale nezabúdajme stále na výšku hasičského rebríka, ktorý už ďalej nedosiahne. Takže štvrté poschodie je ideálne… pokiaľ však nie ste Číňan. V Číne je štvorka nešťastným číslom, ktoré symbolizuje smrť, a tak, ak ste poverčiví, skúste poschodie číslo tri.
Figgins tiež odporúča, prejsť si po príchode do hotela mapu s trasou k požiarnemu schodisku a spočítať dvere medzi vašou izbou a požiarnym schodiskom.

Tiež upozorňuje, že nie je dobré nahlas niekde hovoriť číslo svojej izby. V hotelovom lobby sa môže skrývať zlodej, ktorý sa vydáva za bežného hosťa. Keď vás potom uvidí napríklad v bare alebo ako odchádzate z hotela a začuje predtým číslo vašej izby, bude vedieť, že má práve príležitosť vás za vašej neprítomnosti navštíviť. Požiadajte teda napríklad pri prihlásení, aby vám hotelový personál číslo zapísal, miesto povedal.

 

Viac informácií tu: https://bit.ly/3pPWlrv

Zdroj: https://zena-in.cz/

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Cestovanie Tlačová správa

Na World Travel Market 2022 nechýbala Česká republika. Ocenenie Traverse creator awards získala agentúra CzechTourism.

5 000 svetových destinácií a značiek, 100 odborných prezentácií vrátane Českej národnej expozície či workshopu zameraného na MICE sektor. Tak vyzeral tohtoročný World Travel Market (WTM), ktorý sa uskutočnil v Londýne. Trojdňová akcia patrí medzi najväčšie na poli európskych B2B stretnutí týkajúcich sa turizmu. Česká republika sa jej tento rok prvýkrát zúčastnila s ocenením Traverse […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Radíme Vám

Eiffelova veža: milovaná aj zatracovaná

Paríž sa môže pýšiť množstvom zaujímavých miest, ale iba jednou dominantou. Ťažko povedať, či mal v roku 1886 Gustav Eiffel tušenie, že návrh jeho kovovej veže sa stane jednou z najdôležitejších stavieb novodobej histórie. Za jej vznikom však najprv stálo sté výročie Veľkej francúzskej revolúcie a tiež Svetová výstava, ktorá sa pri tejto príležitosti konala […]

Čítať ďalej