ONLINE MAGAZIN

Nikdy by ste sa nemali ubytovávať vyššie ako na štvrtom poschodí hotela, radí expert na cestovanie

Expert na cestovné riziká Lloyd Figgins a autor knihy The Travel Survival Guide: Get Smart, Stay Safe, ktorý bol kedysi vojakom, zdieľal svoje rady o bezpečnom cestovaní. Povedal, na ktorom poschodí je najlepšie sa ubytovať a prečo by to nemalo byť vyššie ako vo štvrtom.
„Keď prídete do hotela, ocitnete sa v neznámom prostredí, o ktorom si myslíte, že je bezpečné. Problémom je, že pokiaľ by sa mal spustiť požiarny poplach, čo budete robiť? Viete, kde je núdzový východ? A viete, ako sa k nemu dostať?“ pokladá otázku v rozhovore pre The Sun.

Podľa Figginsa by sme sa napríklad mali ubytovávať v hoteli najlepšie medzi druhým a štvrtým podlažím. Rebrík hasičského zboru totiž len zriedka siaha nad štvrté poschodie. Takže keby napríklad horelo, bol by problém sa dostať bezpečne von. našťastie má väčšina hotelov vo svojej výbave izieb postavený nábytok na mieru, takže v prípade výpadku prúdu nebudete zakopávať o rozhádzane taburetky a únikovú cestu by vám nemal prehradiť kus zbytočného a zle umiestneného nábytku.

Úplne najlepšie je ale štvrté poschodie. Čím vyššie bývate, tým menšia je podľa Figginsových slov pravdepodobnosť, že vás niekto okradne. Ale nezabúdajme stále na výšku hasičského rebríka, ktorý už ďalej nedosiahne. Takže štvrté poschodie je ideálne… pokiaľ však nie ste Číňan. V Číne je štvorka nešťastným číslom, ktoré symbolizuje smrť, a tak, ak ste poverčiví, skúste poschodie číslo tri.
Figgins tiež odporúča, prejsť si po príchode do hotela mapu s trasou k požiarnemu schodisku a spočítať dvere medzi vašou izbou a požiarnym schodiskom.

Tiež upozorňuje, že nie je dobré nahlas niekde hovoriť číslo svojej izby. V hotelovom lobby sa môže skrývať zlodej, ktorý sa vydáva za bežného hosťa. Keď vás potom uvidí napríklad v bare alebo ako odchádzate z hotela a začuje predtým číslo vašej izby, bude vedieť, že má práve príležitosť vás za vašej neprítomnosti navštíviť. Požiadajte teda napríklad pri prihlásení, aby vám hotelový personál číslo zapísal, miesto povedal.

 

Viac informácií tu: https://bit.ly/3pPWlrv

Zdroj: https://zena-in.cz/

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej