ONLINE MAGAZIN

Jarné prázdniny už môžete opäť pohodlne stráviť v Česku

Cestovanie sa pomaly vracia k normálu. Česko zjednodušilo podmienky pre vstup turistov z EÚ do krajiny. Rovnako sa zrušili obmedzenia pre služby – v reštauráciách ani hoteloch sa už netreba preukazovať covid preukazom. Pripravili sme pre vás súhrn aktuálnych opatrení, ktoré sa týkajú cestovania do Českej republiky.

Posledný prieskum European Travel Commisson ukazuje zvýšený dopyt po cestovaní po Európe a my veríme, že výrazné zjednodušenie podmienok pre vstup turistov do Českej republiky pomôže vrátiť turizmus do rastúcich kriviek. Česká republika je jedna z najbezpečnejších krajín na svete, má bohatú históriu a ponúka dych vyrážajúce pamiatky v atraktívnych a časovo dobre dostupných lokalitách. Navyše tento rok sa CzechTourism zameria aj na komunikáciu moderného poňatia českých a moravských tradícií, turisti zo zahraničia sa tak majú rozhodne na čo tešiť,“ komentuje rozvoľňovanie opatrení Jan Herget, riaditeľ CzechTourism.

 Podmienky pre vstup do Českej republiky od 15. 2. 2022

Všetci, ktorí cestujú z krajín Európskej únie, musia vyplniť príjazdový formulár. Pred začiatkom cesty sa musia byť schopní preukázať:

  • buď certifikátom o dokončenom očkovaní alebo o očkovaní posilňujúcou dávkou,
  • alebo certifikátom o prekonaní choroby covid-19,
  • alebo výsledkom antigénneho či PCR testu.

Od odberu antigénneho testu nesmie uplynúť viac ako 24 hodín, od odberu PCR testu nesmie uplynúť viac ako 72 hodín.

Lytomyšl

Občania Českej republiky, občania Európskej únie, rodinní príslušníci občanov Českej republiky alebo Európskej únie s povolením na pobyt na území Európskej únie, cudzinci s povolením na dlhodobý alebo trvalý pobyt na územíEurópskej únie v prípade príchodu individuálnou dopravou nemusia vyplniť príjazdový formulár. Povinnosť sa tiež nevzťahuje na osoby mladšie ako 12 rokov.

Osoby cestujúce pozemnou cestou priamo zo/do susedného štátu, pričom táto cesta nepresiahne 24 hodín, majú výnimku zo všetkých hygienických pravidiel.

Príjazdový formulár je k dispozícii tu

Využívanie služieb v Česku

Zároveň sa už ľudia nemusia pri využívaní služieb a pri vstupe na hromadné podujatia v Česku povinne preukazovať certifikátom o očkovaní alebo o prekonanom covide-19. Bez obmedzení je teda ubytovanie v hoteloch, vstup do reštaurácií, na kultúrne, športové a ďalšie podujatia.

Aj naďalej zostáva však povinnosť nosiť respirátory vo vnútorných priestoroch a tiež obmedzenia čo sa týka počtu účastníkov na hromadných podujatiach. Od 19. februára 2022 bude môcť hromadné podujatia navštíviť maximálne 500 neusadených a 1000 sediacich osôb. V prípade usadených divákov bude možné z počtu miest nad 1000 využiť aj najviac 50% z maximálnej kapacity sály.

 

 

Detailné informácie ohľadom aktuálnych opatrení nájdete na covid.gov.cz

Inšpirácie, kam sa vybrať s deťmi počas jarných prázdnin v Česku, si môžete pozrieť na kudyznudy.cz

 

 

Na titulke: Baťúv kanál, foto: Petr Slavík

 

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej