ONLINE MAGAZIN

Zásobte sa zdravím a relaxom na dovolenke v Piešťanoch

Očakávate od dovolenky viac ako zábavu a spoznávanie zaujímavého okolia? Potrebujete sa zotaviť, zbaviť telo nahromadeného stresu a bolesti? V tom prípade je pre vás ideálna dovolenka v jednom z našich najznámejších kúpeľných miest Piešťany.

Piešťany sú najväčšie a najnavštevovanejšie termálne kúpele  na Slovensku. Vďaka malebnej prírode, miernemu podnebiu a polohe v nížine krajiny ponúka stredisko ideálne prírodné podmienky pre celoročnú rekreáciu.

Hostia mesta môžu podľa ľubovôle cestovať za novými pamiatkami v meste a okolí a zároveň majú čas absolvovať rôzne rehabilitačné a balneo procedúry. V Piešťanoch sú nielen liečivé minerálne pramene, ale aj ložiská bahna a dokonca soľno-jódová jaskyňa.

Nakoľko je ale základom každej dovolenky dobré ubytovanie, aj v tomto prípade je dobré si poistiť spoznávanie mesta dobrým hotelom v Piešťanoch.

Navštívte balneologické múzeum

Balneologické múzeum je najväčšie a najobľúbenejšie v Piešťanoch. Múzeum bolo otvorené v roku 1928 z iniciatívy miestnej muzeálnej spoločnosti, vtedajšieho majiteľa kúpeľov.

Múzeum láka turistov krásnou budovou postavenou v štýle klasicizmu s chodníkmi a malebnými sochami po obvode. V interiéri si hostia môžu vychutnať rôzne expozície: národopisnú zbierku s ukážkami flóry a fauny regiónu, ukážky ľudového života, odevov a výšiviek, archeologické nálezy a dokonca aj rekonštrukcie starého piešťanského sedliackeho domu. K dispozícii je tiež výstava s nemeckým skladateľom Ludwigom van Beethovenom, ktorý rezort navštívil.

Vydajte sa na Kúpeľný ostrov

Kúpeľný ostrov je samostatnou časťou mesta, na uliciach ktorého vyvierajú pramene minerálnej vody a nachádzajú sa ložiská liečivého bohato sírneho bahna. Nachádzajú sa tu aj najkrajšie kúpeľné domy.

Prechádzka po ostrove je pre turistov skvelou príležitosťou vychutnať si miestnu architektúru. Na samotnom ostrove sa nachádza malebný park a v jeho hĺbke jazero s leknami. Výnimočnosťou tohto miesta je, že v jazierku sú rybičky a medzi leknami nájdete vzácny africký exemplár – Victoria Regia – teda najväčšie lekno sveta.

Ako vidíte, nielen príjemnými liečivými procedúrami, ale aj poznaním okolia na príjemnom pobyte pre seniorov v Piešťanoch sa môžete dať do poriadku., pretože aj to, v akom prostredí sa nachádzate, podporuje vašu rekonvalescenciu.

Zdroj obrázka: hotelpark.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

BALATON

Balaton – najväčšie jazero v strednej Európe, sa nachádza len necelé dve hodiny (80 km) od maďarského hlavného mesta, Budapešti, odkiaľ k nemu vedie diaľnica. Jednoznačne najpopulárnejší letný rezort našich južných susedov sa zvykne nazývať aj maďarským morom. Na začiatok si predstavíme jazero v číslach… Priemerná hĺbka sú 3-4 metre a najhlbšie voda v jazere dosahuje 11 m (medzi Siófokom […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Srdečné pozdravy zo Sicílie

POZDRAVY ZO SICÍLIE ZASIELA MAFIA Keď 11. augusta 2005 zatýkala zásahová jednotka v Krásnem Březně pri Ústí nad Labem Umberta Bonfiglia, nemohli prizerajúci tušiť, že Umberto Bonfiglio nebol v skutočnosti žiadny taliansky podnikateľ, dokonca sa ani nemenoval Umberto Bonfiglio. Jeho pravé meno bolo Luigi Putrone a jeho vlasťou Sicília. Niežeby tento fakt vylučoval taliansku národnosť, […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor

Ako na štadióne: Maročania majú mešitu s otváracou strechou

Na začiatku tejto rozprávkovo nádherne ručne zdobenej sakrálnej stavby bol verejný príhovor a citát z Koránu. Príhovor zaznel v spoločenskom ovzduší Maroka (v roku 1980) – šesť rokov pred prvým zaborením pracovnej lopaty do zeme na skalnatom pobreží Atlantiku. „Chcem túto mešitu postaviť na vode, pretože aj Boží trón bol na vode“, povedal vtedy pevným […]

Čítať ďalej