ONLINE MAGAZIN

Zásobte sa zdravím a relaxom na dovolenke v Piešťanoch

Očakávate od dovolenky viac ako zábavu a spoznávanie zaujímavého okolia? Potrebujete sa zotaviť, zbaviť telo nahromadeného stresu a bolesti? V tom prípade je pre vás ideálna dovolenka v jednom z našich najznámejších kúpeľných miest Piešťany.

Piešťany sú najväčšie a najnavštevovanejšie termálne kúpele  na Slovensku. Vďaka malebnej prírode, miernemu podnebiu a polohe v nížine krajiny ponúka stredisko ideálne prírodné podmienky pre celoročnú rekreáciu.

Hostia mesta môžu podľa ľubovôle cestovať za novými pamiatkami v meste a okolí a zároveň majú čas absolvovať rôzne rehabilitačné a balneo procedúry. V Piešťanoch sú nielen liečivé minerálne pramene, ale aj ložiská bahna a dokonca soľno-jódová jaskyňa.

Nakoľko je ale základom každej dovolenky dobré ubytovanie, aj v tomto prípade je dobré si poistiť spoznávanie mesta dobrým hotelom v Piešťanoch.

Navštívte balneologické múzeum

Balneologické múzeum je najväčšie a najobľúbenejšie v Piešťanoch. Múzeum bolo otvorené v roku 1928 z iniciatívy miestnej muzeálnej spoločnosti, vtedajšieho majiteľa kúpeľov.

Múzeum láka turistov krásnou budovou postavenou v štýle klasicizmu s chodníkmi a malebnými sochami po obvode. V interiéri si hostia môžu vychutnať rôzne expozície: národopisnú zbierku s ukážkami flóry a fauny regiónu, ukážky ľudového života, odevov a výšiviek, archeologické nálezy a dokonca aj rekonštrukcie starého piešťanského sedliackeho domu. K dispozícii je tiež výstava s nemeckým skladateľom Ludwigom van Beethovenom, ktorý rezort navštívil.

Vydajte sa na Kúpeľný ostrov

Kúpeľný ostrov je samostatnou časťou mesta, na uliciach ktorého vyvierajú pramene minerálnej vody a nachádzajú sa ložiská liečivého bohato sírneho bahna. Nachádzajú sa tu aj najkrajšie kúpeľné domy.

Prechádzka po ostrove je pre turistov skvelou príležitosťou vychutnať si miestnu architektúru. Na samotnom ostrove sa nachádza malebný park a v jeho hĺbke jazero s leknami. Výnimočnosťou tohto miesta je, že v jazierku sú rybičky a medzi leknami nájdete vzácny africký exemplár – Victoria Regia – teda najväčšie lekno sveta.

Ako vidíte, nielen príjemnými liečivými procedúrami, ale aj poznaním okolia na príjemnom pobyte pre seniorov v Piešťanoch sa môžete dať do poriadku., pretože aj to, v akom prostredí sa nachádzate, podporuje vašu rekonvalescenciu.

Zdroj obrázka: hotelpark.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej