ONLINE MAGAZIN

Zásobte sa zdravím a relaxom na dovolenke v Piešťanoch

Očakávate od dovolenky viac ako zábavu a spoznávanie zaujímavého okolia? Potrebujete sa zotaviť, zbaviť telo nahromadeného stresu a bolesti? V tom prípade je pre vás ideálna dovolenka v jednom z našich najznámejších kúpeľných miest Piešťany.

Piešťany sú najväčšie a najnavštevovanejšie termálne kúpele  na Slovensku. Vďaka malebnej prírode, miernemu podnebiu a polohe v nížine krajiny ponúka stredisko ideálne prírodné podmienky pre celoročnú rekreáciu.

Hostia mesta môžu podľa ľubovôle cestovať za novými pamiatkami v meste a okolí a zároveň majú čas absolvovať rôzne rehabilitačné a balneo procedúry. V Piešťanoch sú nielen liečivé minerálne pramene, ale aj ložiská bahna a dokonca soľno-jódová jaskyňa.

Nakoľko je ale základom každej dovolenky dobré ubytovanie, aj v tomto prípade je dobré si poistiť spoznávanie mesta dobrým hotelom v Piešťanoch.

Navštívte balneologické múzeum

Balneologické múzeum je najväčšie a najobľúbenejšie v Piešťanoch. Múzeum bolo otvorené v roku 1928 z iniciatívy miestnej muzeálnej spoločnosti, vtedajšieho majiteľa kúpeľov.

Múzeum láka turistov krásnou budovou postavenou v štýle klasicizmu s chodníkmi a malebnými sochami po obvode. V interiéri si hostia môžu vychutnať rôzne expozície: národopisnú zbierku s ukážkami flóry a fauny regiónu, ukážky ľudového života, odevov a výšiviek, archeologické nálezy a dokonca aj rekonštrukcie starého piešťanského sedliackeho domu. K dispozícii je tiež výstava s nemeckým skladateľom Ludwigom van Beethovenom, ktorý rezort navštívil.

Vydajte sa na Kúpeľný ostrov

Kúpeľný ostrov je samostatnou časťou mesta, na uliciach ktorého vyvierajú pramene minerálnej vody a nachádzajú sa ložiská liečivého bohato sírneho bahna. Nachádzajú sa tu aj najkrajšie kúpeľné domy.

Prechádzka po ostrove je pre turistov skvelou príležitosťou vychutnať si miestnu architektúru. Na samotnom ostrove sa nachádza malebný park a v jeho hĺbke jazero s leknami. Výnimočnosťou tohto miesta je, že v jazierku sú rybičky a medzi leknami nájdete vzácny africký exemplár – Victoria Regia – teda najväčšie lekno sveta.

Ako vidíte, nielen príjemnými liečivými procedúrami, ale aj poznaním okolia na príjemnom pobyte pre seniorov v Piešťanoch sa môžete dať do poriadku., pretože aj to, v akom prostredí sa nachádzate, podporuje vašu rekonvalescenciu.

Zdroj obrázka: hotelpark.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej