ONLINE MAGAZIN

Urobte si dovolenku v zime a navštívte Hurghadu alebo Omán

Lezie vám zima až za nechty a máte plné zuby obliekania niekoľkých vrstiev oblečenia pri každom opustení domova alebo práce? V tom prípade je najvyšší čas na dovolenku, na ktorej vás príjemne zohrejú slnečné lúče Hurghady alebo Ománu.

Práve tieto destinácie sú aj teraz v zime ideálne na dovolenku na pláži. Poďte sa spoločne s nami o tom presvedčiť.

Čím vás môže osloviť dovolenka v Hurghade?

Mnohým z vás sa Hurghada spája s fascinujúcim farebným podmorským svetom – a je to tak správne. Najväčšie egyptské turistické centrum pri Červenom mori však ponúka oveľa viac. V prvom rade po celý rok ideálne teploty na kúpanie v mori.

Jednou z najkrajších pláží v Hurghade, ktorú by ste si mali vybrať, je jednoznačne luxusná Makadi Bay Beach , ktorá je so svojimi štyrmi kilometrami piesočnatej pláže skutočnou oázou a dokonalou kópiou karibiku.

Egyptská Hurghada však láka nielen celoročne teplými teplotami a neskutočne farebným podmorským svetom, ale aj množstvom výletov a hotelov, kde sa vám každé želanie číta z pier.

Čo tak napríklad vzrušujúca prehliadka safari, kde sa môžete preháňať egyptskou púšťou na štvorkolke? Alebo sa vydať do jedného z početných aquaparkov? Vyskúšať a zažiť toho môžete v Hurghade naozaj veľa, tak sa o tom presvedčte a dávajte si pozor na hygienu, ktorá je dnes dôležitá v každom jednom dovolenkovom rezorte.

Prečo dovolenka v Ománe?

V podstate existuje veľa dôvodov, prečo je dovolenka v Ománe fascinujúcim zážitkom. Ománsky sultanát zaujme predovšetkým svojimi všestrannými možnosťami zorganizovať si nádherný výlet. Napríklad táto veľmi bezpečná krajina ponúka možnosť spoznať množstvo kultúrnych pamiatok.

Okrem toho sa tu striedajú fascinujúce krajiny s obrazovo dokonalými mestami a dedinami. V každom prípade k úspešnej dovolenke v Ománe prispievajú aj priateľskí a otvorení ľudia a ich jedinečná pohostinnosť.

Nechýbajú ani autentické púštne tábory. Ubytovať sa môžete aj v originálnych relaxačných strediskách. Ďalším vrcholom prehliadky Ománu sú aj vynikajúce reštaurácie. Tak sa o tom presvedčte a dovolenku v zime si v jednej z týchto krajín plnými dúškami užite.

Zdroj obrázka: Dan Baciu/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia Radíme Vám

Zážitok z adventných trhov: Vyberáme tie najkrajšie v Dolnom Rakúsku

Príroda, uličky s pivničkami, zámky, hrady, ale aj námestia v dedinkách či mestách sú súčasťou adventu v Dolnom Rakúsku. Vybrali sme pre vás tie najoriginálnejšie adventné trhy, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky, a zároveň prinášame niekoľko skvelých tipov na ďalšie miesta, ktoré stojí za to navštíviť počas čarovného adventného obdobia.   Advent v Puchbergu sa predstaví v […]

Čítať ďalej
Gastronómia outdoor Ponuky na koncerty Radíme Vám

Objavte čaro Vianoc v Maďarsku: Komplexný sprievodca vianočnými trhmi

Zažite očarujúce vianočné trhy a hrejivé sviatky v celom Maďarsku. Od známej Adventnej baziliky v Budapešti, ktorá už trikrát získala titul „Najlepší vianočný trh v Európe“, až po Debrecín, objavujte vianočné poklady, užite si termálne kúpele a oslávte toto výnimočné obdobie. Nenechajte si ujsť sviatočné čaro Maďarska! Musíte zažiť: Adventný festival a vianočné trhy pred […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Šport Tlačová správa

Zoznam „povinných“ aktivít pre zimu plnú zážitkov v Korutánsku

  Lyžovanie Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ten, kto si chce v Korutánsku zalyžovať, si príde na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom Tirolsku a viac ako 800 km dobre upravených zjazdoviek s istotou snehu. To všetko získate pomocou jediného skipasu „TopSkiPass“. O nezabudnuteľné chvíle na snehu sa – podľa […]

Čítať ďalej