ONLINE MAGAZIN

Urobte si dovolenku v zime a navštívte Hurghadu alebo Omán

Lezie vám zima až za nechty a máte plné zuby obliekania niekoľkých vrstiev oblečenia pri každom opustení domova alebo práce? V tom prípade je najvyšší čas na dovolenku, na ktorej vás príjemne zohrejú slnečné lúče Hurghady alebo Ománu.

Práve tieto destinácie sú aj teraz v zime ideálne na dovolenku na pláži. Poďte sa spoločne s nami o tom presvedčiť.

Čím vás môže osloviť dovolenka v Hurghade?

Mnohým z vás sa Hurghada spája s fascinujúcim farebným podmorským svetom – a je to tak správne. Najväčšie egyptské turistické centrum pri Červenom mori však ponúka oveľa viac. V prvom rade po celý rok ideálne teploty na kúpanie v mori.

Jednou z najkrajších pláží v Hurghade, ktorú by ste si mali vybrať, je jednoznačne luxusná Makadi Bay Beach , ktorá je so svojimi štyrmi kilometrami piesočnatej pláže skutočnou oázou a dokonalou kópiou karibiku.

Egyptská Hurghada však láka nielen celoročne teplými teplotami a neskutočne farebným podmorským svetom, ale aj množstvom výletov a hotelov, kde sa vám každé želanie číta z pier.

Čo tak napríklad vzrušujúca prehliadka safari, kde sa môžete preháňať egyptskou púšťou na štvorkolke? Alebo sa vydať do jedného z početných aquaparkov? Vyskúšať a zažiť toho môžete v Hurghade naozaj veľa, tak sa o tom presvedčte a dávajte si pozor na hygienu, ktorá je dnes dôležitá v každom jednom dovolenkovom rezorte.

Prečo dovolenka v Ománe?

V podstate existuje veľa dôvodov, prečo je dovolenka v Ománe fascinujúcim zážitkom. Ománsky sultanát zaujme predovšetkým svojimi všestrannými možnosťami zorganizovať si nádherný výlet. Napríklad táto veľmi bezpečná krajina ponúka možnosť spoznať množstvo kultúrnych pamiatok.

Okrem toho sa tu striedajú fascinujúce krajiny s obrazovo dokonalými mestami a dedinami. V každom prípade k úspešnej dovolenke v Ománe prispievajú aj priateľskí a otvorení ľudia a ich jedinečná pohostinnosť.

Nechýbajú ani autentické púštne tábory. Ubytovať sa môžete aj v originálnych relaxačných strediskách. Ďalším vrcholom prehliadky Ománu sú aj vynikajúce reštaurácie. Tak sa o tom presvedčte a dovolenku v zime si v jednej z týchto krajín plnými dúškami užite.

Zdroj obrázka: Dan Baciu/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej