ONLINE MAGAZIN

Urobte si dovolenku v zime a navštívte Hurghadu alebo Omán

Lezie vám zima až za nechty a máte plné zuby obliekania niekoľkých vrstiev oblečenia pri každom opustení domova alebo práce? V tom prípade je najvyšší čas na dovolenku, na ktorej vás príjemne zohrejú slnečné lúče Hurghady alebo Ománu.

Práve tieto destinácie sú aj teraz v zime ideálne na dovolenku na pláži. Poďte sa spoločne s nami o tom presvedčiť.

Čím vás môže osloviť dovolenka v Hurghade?

Mnohým z vás sa Hurghada spája s fascinujúcim farebným podmorským svetom – a je to tak správne. Najväčšie egyptské turistické centrum pri Červenom mori však ponúka oveľa viac. V prvom rade po celý rok ideálne teploty na kúpanie v mori.

Jednou z najkrajších pláží v Hurghade, ktorú by ste si mali vybrať, je jednoznačne luxusná Makadi Bay Beach , ktorá je so svojimi štyrmi kilometrami piesočnatej pláže skutočnou oázou a dokonalou kópiou karibiku.

Egyptská Hurghada však láka nielen celoročne teplými teplotami a neskutočne farebným podmorským svetom, ale aj množstvom výletov a hotelov, kde sa vám každé želanie číta z pier.

Čo tak napríklad vzrušujúca prehliadka safari, kde sa môžete preháňať egyptskou púšťou na štvorkolke? Alebo sa vydať do jedného z početných aquaparkov? Vyskúšať a zažiť toho môžete v Hurghade naozaj veľa, tak sa o tom presvedčte a dávajte si pozor na hygienu, ktorá je dnes dôležitá v každom jednom dovolenkovom rezorte.

Prečo dovolenka v Ománe?

V podstate existuje veľa dôvodov, prečo je dovolenka v Ománe fascinujúcim zážitkom. Ománsky sultanát zaujme predovšetkým svojimi všestrannými možnosťami zorganizovať si nádherný výlet. Napríklad táto veľmi bezpečná krajina ponúka možnosť spoznať množstvo kultúrnych pamiatok.

Okrem toho sa tu striedajú fascinujúce krajiny s obrazovo dokonalými mestami a dedinami. V každom prípade k úspešnej dovolenke v Ománe prispievajú aj priateľskí a otvorení ľudia a ich jedinečná pohostinnosť.

Nechýbajú ani autentické púštne tábory. Ubytovať sa môžete aj v originálnych relaxačných strediskách. Ďalším vrcholom prehliadky Ománu sú aj vynikajúce reštaurácie. Tak sa o tom presvedčte a dovolenku v zime si v jednej z týchto krajín plnými dúškami užite.

Zdroj obrázka: Dan Baciu/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej