ONLINE MAGAZIN

Pripravte sa s príchodom jari na krásne výlety motorkou

Napriek tomu, že zima svoje posledné slovo ešte nepovedala, už o pár týždňov tu bude konečne jar, s ktorej príchodom sa otvárajú nové možnosti výletov na motorke. Naša krajina je na miesta, ktoré môžete prostredníctvom dvoch kolies a rýchleho motora navštíviť nesmierne bohatá.

Poďte sa spoločne s nami na ne pripraviť výberom dobrej výbavy, ktorý vám napovie, aké základné veci si treba pri nákupe všímať.

Poistite si výlety dobrou výbavou

Riziko nehody pre vodičov motorky je obzvlášť vysoké, asi dvanásťkrát vyššie ako riziko nehody pre vodiča automobilu. Plážové oblečenie so sandálmi, tričko bez rukávov a kúpacie šortky nemajú pri jazde na motorke svoje miesto. Akokoľvek sú pohodlné, vymeňte tieto doplnky za kvalitnú prilbu HJC a ďalšiu špeciálnu moto výbavu.

Prilba je pre motorkára najdôležitejším prvkom výbavy. Práve preto, že zranenia hlavy vznikajú tak ľahko a rýchlo a majú obzvlášť vážne následky, nemali by ste pri kúpe prilby na motorku šetriť.

V prípade pádu sa ľudia automaticky načiahnu rukami. Odolné a  zároveň pohodlné rukavice na motorku by preto určite mali mať ochranu proti oderu na dlaniach a vypchávku na vonkajšej strane prstov.

Podobne to platí pre bundu, lakte rúk, nohavice a topánky. Čím profesionálnejšie oblečenie na motorku zvolíte, tým budú vaše výlety bezpečnejšie a príjemnejšie!

Nezabudnite na ochranu pred počasím

Požiadavky na funkčný a bezpečný ochranný moto odev sú vysoké. Bundy, nohavice a topánky vás okrem pasívnej ochrany musia chrániť aj pred počasím a vetrom a čo je dôležitejšie, každý kus oblečenia musí perfektne sedieť.

A samozrejme, ak sa chystáte do tohto oblečenia investovať, nemali by ste zanedbávať vzhľad. Dobrou správou je, že výber založený na týchto dôležitých detailoch vás rodinný rozpočet neohrozí a naopak, zaistíte si na plánované výlety to najlepšie na trhu.

Zdroj obrázka: Jag_cz/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej