ONLINE MAGAZIN

Pripravte sa s príchodom jari na krásne výlety motorkou

Napriek tomu, že zima svoje posledné slovo ešte nepovedala, už o pár týždňov tu bude konečne jar, s ktorej príchodom sa otvárajú nové možnosti výletov na motorke. Naša krajina je na miesta, ktoré môžete prostredníctvom dvoch kolies a rýchleho motora navštíviť nesmierne bohatá.

Poďte sa spoločne s nami na ne pripraviť výberom dobrej výbavy, ktorý vám napovie, aké základné veci si treba pri nákupe všímať.

Poistite si výlety dobrou výbavou

Riziko nehody pre vodičov motorky je obzvlášť vysoké, asi dvanásťkrát vyššie ako riziko nehody pre vodiča automobilu. Plážové oblečenie so sandálmi, tričko bez rukávov a kúpacie šortky nemajú pri jazde na motorke svoje miesto. Akokoľvek sú pohodlné, vymeňte tieto doplnky za kvalitnú prilbu HJC a ďalšiu špeciálnu moto výbavu.

Prilba je pre motorkára najdôležitejším prvkom výbavy. Práve preto, že zranenia hlavy vznikajú tak ľahko a rýchlo a majú obzvlášť vážne následky, nemali by ste pri kúpe prilby na motorku šetriť.

V prípade pádu sa ľudia automaticky načiahnu rukami. Odolné a  zároveň pohodlné rukavice na motorku by preto určite mali mať ochranu proti oderu na dlaniach a vypchávku na vonkajšej strane prstov.

Podobne to platí pre bundu, lakte rúk, nohavice a topánky. Čím profesionálnejšie oblečenie na motorku zvolíte, tým budú vaše výlety bezpečnejšie a príjemnejšie!

Nezabudnite na ochranu pred počasím

Požiadavky na funkčný a bezpečný ochranný moto odev sú vysoké. Bundy, nohavice a topánky vás okrem pasívnej ochrany musia chrániť aj pred počasím a vetrom a čo je dôležitejšie, každý kus oblečenia musí perfektne sedieť.

A samozrejme, ak sa chystáte do tohto oblečenia investovať, nemali by ste zanedbávať vzhľad. Dobrou správou je, že výber založený na týchto dôležitých detailoch vás rodinný rozpočet neohrozí a naopak, zaistíte si na plánované výlety to najlepšie na trhu.

Zdroj obrázka: Jag_cz/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Náš tip Radíme Vám

Brno láka na 5 ikonických víl modernej architektúry

Po vlaňajšom úspechu turistického balíčka 1 víkend a 4 ikonické vily, ktorý ponúkalo TIC BRNO v spolupráci so správcami všetkých objektov, sa tento rok môžu návštevníci Brna tešiť na prírastok: Za víkend totiž majú šancu spoznať hneď 5 víl – vrátane novo otvorenej Arnoldovej vily. „Vďaka výnimočnej spolupráci piatich brnianskych inštitúcií vznikol pred dvoma rokmi […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

6 romantických botanických záhrad v Maďarsku, ktoré vás túto jar opantajú

V čase, keď sa jar v Maďarsku neodvratne blíži, 35 botanických záhrad v krajine ožíva kaleidoskopom farieb a vôní. Záhrady sa prebúdzajú a stávajú útočiskom, v ktorom kvety kvitnú s bezkonkurenčnou eleganciou a vytvárajú obraz zasnenej romantiky. Pre návštevníkov zo Slovenska môžu byť tieto arboréta, ktoré nájdete v blízkosti vášho bydliska, príjemným prekvapením, a sú […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

TIP NA VÍKEND

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

Čítať ďalej