ONLINE MAGAZIN

Pripravte sa s príchodom jari na krásne výlety motorkou

Napriek tomu, že zima svoje posledné slovo ešte nepovedala, už o pár týždňov tu bude konečne jar, s ktorej príchodom sa otvárajú nové možnosti výletov na motorke. Naša krajina je na miesta, ktoré môžete prostredníctvom dvoch kolies a rýchleho motora navštíviť nesmierne bohatá.

Poďte sa spoločne s nami na ne pripraviť výberom dobrej výbavy, ktorý vám napovie, aké základné veci si treba pri nákupe všímať.

Poistite si výlety dobrou výbavou

Riziko nehody pre vodičov motorky je obzvlášť vysoké, asi dvanásťkrát vyššie ako riziko nehody pre vodiča automobilu. Plážové oblečenie so sandálmi, tričko bez rukávov a kúpacie šortky nemajú pri jazde na motorke svoje miesto. Akokoľvek sú pohodlné, vymeňte tieto doplnky za kvalitnú prilbu HJC a ďalšiu špeciálnu moto výbavu.

Prilba je pre motorkára najdôležitejším prvkom výbavy. Práve preto, že zranenia hlavy vznikajú tak ľahko a rýchlo a majú obzvlášť vážne následky, nemali by ste pri kúpe prilby na motorku šetriť.

V prípade pádu sa ľudia automaticky načiahnu rukami. Odolné a  zároveň pohodlné rukavice na motorku by preto určite mali mať ochranu proti oderu na dlaniach a vypchávku na vonkajšej strane prstov.

Podobne to platí pre bundu, lakte rúk, nohavice a topánky. Čím profesionálnejšie oblečenie na motorku zvolíte, tým budú vaše výlety bezpečnejšie a príjemnejšie!

Nezabudnite na ochranu pred počasím

Požiadavky na funkčný a bezpečný ochranný moto odev sú vysoké. Bundy, nohavice a topánky vás okrem pasívnej ochrany musia chrániť aj pred počasím a vetrom a čo je dôležitejšie, každý kus oblečenia musí perfektne sedieť.

A samozrejme, ak sa chystáte do tohto oblečenia investovať, nemali by ste zanedbávať vzhľad. Dobrou správou je, že výber založený na týchto dôležitých detailoch vás rodinný rozpočet neohrozí a naopak, zaistíte si na plánované výlety to najlepšie na trhu.

Zdroj obrázka: Jag_cz/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej