ONLINE MAGAZIN

Pripravte sa s príchodom jari na krásne výlety motorkou

Napriek tomu, že zima svoje posledné slovo ešte nepovedala, už o pár týždňov tu bude konečne jar, s ktorej príchodom sa otvárajú nové možnosti výletov na motorke. Naša krajina je na miesta, ktoré môžete prostredníctvom dvoch kolies a rýchleho motora navštíviť nesmierne bohatá.

Poďte sa spoločne s nami na ne pripraviť výberom dobrej výbavy, ktorý vám napovie, aké základné veci si treba pri nákupe všímať.

Poistite si výlety dobrou výbavou

Riziko nehody pre vodičov motorky je obzvlášť vysoké, asi dvanásťkrát vyššie ako riziko nehody pre vodiča automobilu. Plážové oblečenie so sandálmi, tričko bez rukávov a kúpacie šortky nemajú pri jazde na motorke svoje miesto. Akokoľvek sú pohodlné, vymeňte tieto doplnky za kvalitnú prilbu HJC a ďalšiu špeciálnu moto výbavu.

Prilba je pre motorkára najdôležitejším prvkom výbavy. Práve preto, že zranenia hlavy vznikajú tak ľahko a rýchlo a majú obzvlášť vážne následky, nemali by ste pri kúpe prilby na motorku šetriť.

V prípade pádu sa ľudia automaticky načiahnu rukami. Odolné a  zároveň pohodlné rukavice na motorku by preto určite mali mať ochranu proti oderu na dlaniach a vypchávku na vonkajšej strane prstov.

Podobne to platí pre bundu, lakte rúk, nohavice a topánky. Čím profesionálnejšie oblečenie na motorku zvolíte, tým budú vaše výlety bezpečnejšie a príjemnejšie!

Nezabudnite na ochranu pred počasím

Požiadavky na funkčný a bezpečný ochranný moto odev sú vysoké. Bundy, nohavice a topánky vás okrem pasívnej ochrany musia chrániť aj pred počasím a vetrom a čo je dôležitejšie, každý kus oblečenia musí perfektne sedieť.

A samozrejme, ak sa chystáte do tohto oblečenia investovať, nemali by ste zanedbávať vzhľad. Dobrou správou je, že výber založený na týchto dôležitých detailoch vás rodinný rozpočet neohrozí a naopak, zaistíte si na plánované výlety to najlepšie na trhu.

Zdroj obrázka: Jag_cz/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

BALATON

Balaton – najväčšie jazero v strednej Európe, sa nachádza len necelé dve hodiny (80 km) od maďarského hlavného mesta, Budapešti, odkiaľ k nemu vedie diaľnica. Jednoznačne najpopulárnejší letný rezort našich južných susedov sa zvykne nazývať aj maďarským morom. Na začiatok si predstavíme jazero v číslach… Priemerná hĺbka sú 3-4 metre a najhlbšie voda v jazere dosahuje 11 m (medzi Siófokom […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Srdečné pozdravy zo Sicílie

POZDRAVY ZO SICÍLIE ZASIELA MAFIA Keď 11. augusta 2005 zatýkala zásahová jednotka v Krásnem Březně pri Ústí nad Labem Umberta Bonfiglia, nemohli prizerajúci tušiť, že Umberto Bonfiglio nebol v skutočnosti žiadny taliansky podnikateľ, dokonca sa ani nemenoval Umberto Bonfiglio. Jeho pravé meno bolo Luigi Putrone a jeho vlasťou Sicília. Niežeby tento fakt vylučoval taliansku národnosť, […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor

Ako na štadióne: Maročania majú mešitu s otváracou strechou

Na začiatku tejto rozprávkovo nádherne ručne zdobenej sakrálnej stavby bol verejný príhovor a citát z Koránu. Príhovor zaznel v spoločenskom ovzduší Maroka (v roku 1980) – šesť rokov pred prvým zaborením pracovnej lopaty do zeme na skalnatom pobreží Atlantiku. „Chcem túto mešitu postaviť na vode, pretože aj Boží trón bol na vode“, povedal vtedy pevným […]

Čítať ďalej