ONLINE MAGAZIN

Nevyhnutné, pohodlné a štýlové doplnky pre dovolenku bez stresu

Pri príprave na dovolenku je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Nielen zvolená destinácia, ale aj rôzne doplnky predsa zaisťujú na každom jednom výlete naše dokonalé pohodlie a relax.

Ktoré veci majú tú úžasnú schopnosť zvýšiť na dovolenke váš komfort?

Pohodlné tenisky na platforme

Žiadna dovolenka sa bez pešej chôdze nezaobíde. Aj keď sa budete do cieľovej destinácie alebo za zaujímavou atrakciou prepravovať autom alebo lietadlom, priamo v rezorte sa s okolím najlepšie zoznámite pomalou chôdzou.

No a práve na tú sa je najlepšie pripraviť kvalitnou a pohodlnou obuvou, ktorou by mohli byť zároveň aj štýlové tenisky na platforme. Ide o obuv, ktorá sa o vaše chodidlo a príjemné kroky na krátkej alebo dlhej ceste postará do posledného detailu a zároveň to vyzerá vkusne.

Hodia sa k akémukoľvek outfitu a jednoducho sa udržiavajú v čistote. Nezabudnite si ich preto pred cestou obuť alebo pribaliť do kufra.

Doplnky do auta

Priestor, ktorý je v aute k dispozícii, je zvyčajne veľmi obmedzený. Dostatočný dôvod na to, aby bol váš výlet na dovolenku o niečo pohodlnejší pomocou niekoľkých užitočných vecí. Pomôže napríklad ochrana pred slnkom s funkciou závesu alebo držiakom na fľašu .

Určite oceníte aj koberčeky do auta z odolnej gumy alebo vaničky do kufra, vďaka ktorým bude v aute väčší poriadok.

Niečo na zábavu

Rodičia vedia, že výlet na prázdniny sa môže zmeniť na nočnú moru, ak sa deti na zadnom sedadle začnú nudiť (zvyčajne asi po 15 minútach). Zbierka cestovateľských hier, podložka na kreslenie do auta alebo dokonca tablet vám jazdu s deťmi veľmi dobre uľahčia.

Noste dezinfekciu v kabelke

Tá je dnes veľmi dôležitá, preto nie je na škodu, ak máte vo svojej dostatočne veľkej a novej kabelke  dezinfekciu na ruky. Tento základ dnes musí sprevádzať všetky vaše kroky!

Zdroj obrázka: Alena Ozerova/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

BALATON

Balaton – najväčšie jazero v strednej Európe, sa nachádza len necelé dve hodiny (80 km) od maďarského hlavného mesta, Budapešti, odkiaľ k nemu vedie diaľnica. Jednoznačne najpopulárnejší letný rezort našich južných susedov sa zvykne nazývať aj maďarským morom. Na začiatok si predstavíme jazero v číslach… Priemerná hĺbka sú 3-4 metre a najhlbšie voda v jazere dosahuje 11 m (medzi Siófokom […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Srdečné pozdravy zo Sicílie

POZDRAVY ZO SICÍLIE ZASIELA MAFIA Keď 11. augusta 2005 zatýkala zásahová jednotka v Krásnem Březně pri Ústí nad Labem Umberta Bonfiglia, nemohli prizerajúci tušiť, že Umberto Bonfiglio nebol v skutočnosti žiadny taliansky podnikateľ, dokonca sa ani nemenoval Umberto Bonfiglio. Jeho pravé meno bolo Luigi Putrone a jeho vlasťou Sicília. Niežeby tento fakt vylučoval taliansku národnosť, […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor

Ako na štadióne: Maročania majú mešitu s otváracou strechou

Na začiatku tejto rozprávkovo nádherne ručne zdobenej sakrálnej stavby bol verejný príhovor a citát z Koránu. Príhovor zaznel v spoločenskom ovzduší Maroka (v roku 1980) – šesť rokov pred prvým zaborením pracovnej lopaty do zeme na skalnatom pobreží Atlantiku. „Chcem túto mešitu postaviť na vode, pretože aj Boží trón bol na vode“, povedal vtedy pevným […]

Čítať ďalej