ONLINE MAGAZIN

Lyžovanie: Dovolenka, ktorá prospeje vašej fyzickej i psychickej kondičke

Udržiavať našu postavu v dobrej psychickej a fyzickej kondícii nie je v zime tak jednoduché. Mnohých od cvičenia odrádza nielen chlad, ale aj krátka intenzita denného svetla. Avšak, existuje druh aktivity, pri ktorej bude tréning vášho tela nenáročný a bez nepríjemných vplyvov okolia.

Reč je o lyžovaní, ktoré je nielen dobrým spôsobom tréningu, ale aj zábavy. A presvedčia vás o tom aj nasledujúce dôvody.

Beh na lyžiach otužuje organizmus a posilňuje imunitný systém

Fyzická aktivita pri nízkych teplotách zvyšuje ochranné funkcie tela, čo pomáha predchádzať vzniku mnohých chorôb vrátane prechladnutia. Takže okrem originálnej rozlúčky so slobodou môžete vysokohorské hotely využiť aj na ubytovanie pre váš lyžiarsky výcvik.

Lyžovanie posilňuje kardiovaskulárny systém

Lyžovanie zlepšuje krvný obeh, zlepšuje zloženie krvi, trénuje a posilňuje srdcový sval a normalizuje krvný tlak. Beh na lyžiach výrazne znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Budete mať zdravé kĺby

Plynulé pohyby pri lyžovaní priaznivo pôsobia na kĺby. Beh na lyžiach je tiež považovaný za jeden z najbezpečnejších športov pre väzy a kĺby.

Zlepšíte si náladu

Lyžovanie dodáva energiu, zlepšuje náladu, pomáha vyrovnať sa so stresom a depresiou, čo zlepšuje spánok a zvyšuje chuť do jedla.

Posilníte všetky svaly tela

Pri lyžovaní sa zapája do pohybu asi 90 % svalov tela, čo je oveľa viac ako pri iných športoch. To napomáha harmonickému rozvoju svalstva celého tela a nie jednotlivých svalových skupín. Beh na lyžiach dokonale precvičuje svaly, posilňuje a zvyšuje ich vytrvalosť.

Ak preto chcete dať do poriadku svoje telo aj keď vonku mrzne a sneží, Tatranská Lomnica ponúka na lyžovanie a rôzne iné zimné športy podobného druhu ideálne podmienky.

Zdroj obrázka: Song_about_summer/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Náš tip Radíme Vám

Brno láka na 5 ikonických víl modernej architektúry

Po vlaňajšom úspechu turistického balíčka 1 víkend a 4 ikonické vily, ktorý ponúkalo TIC BRNO v spolupráci so správcami všetkých objektov, sa tento rok môžu návštevníci Brna tešiť na prírastok: Za víkend totiž majú šancu spoznať hneď 5 víl – vrátane novo otvorenej Arnoldovej vily. „Vďaka výnimočnej spolupráci piatich brnianskych inštitúcií vznikol pred dvoma rokmi […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

6 romantických botanických záhrad v Maďarsku, ktoré vás túto jar opantajú

V čase, keď sa jar v Maďarsku neodvratne blíži, 35 botanických záhrad v krajine ožíva kaleidoskopom farieb a vôní. Záhrady sa prebúdzajú a stávajú útočiskom, v ktorom kvety kvitnú s bezkonkurenčnou eleganciou a vytvárajú obraz zasnenej romantiky. Pre návštevníkov zo Slovenska môžu byť tieto arboréta, ktoré nájdete v blízkosti vášho bydliska, príjemným prekvapením, a sú […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

TIP NA VÍKEND

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

Čítať ďalej