ONLINE MAGAZIN

Lyžovanie: Dovolenka, ktorá prospeje vašej fyzickej i psychickej kondičke

Udržiavať našu postavu v dobrej psychickej a fyzickej kondícii nie je v zime tak jednoduché. Mnohých od cvičenia odrádza nielen chlad, ale aj krátka intenzita denného svetla. Avšak, existuje druh aktivity, pri ktorej bude tréning vášho tela nenáročný a bez nepríjemných vplyvov okolia.

Reč je o lyžovaní, ktoré je nielen dobrým spôsobom tréningu, ale aj zábavy. A presvedčia vás o tom aj nasledujúce dôvody.

Beh na lyžiach otužuje organizmus a posilňuje imunitný systém

Fyzická aktivita pri nízkych teplotách zvyšuje ochranné funkcie tela, čo pomáha predchádzať vzniku mnohých chorôb vrátane prechladnutia. Takže okrem originálnej rozlúčky so slobodou môžete vysokohorské hotely využiť aj na ubytovanie pre váš lyžiarsky výcvik.

Lyžovanie posilňuje kardiovaskulárny systém

Lyžovanie zlepšuje krvný obeh, zlepšuje zloženie krvi, trénuje a posilňuje srdcový sval a normalizuje krvný tlak. Beh na lyžiach výrazne znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Budete mať zdravé kĺby

Plynulé pohyby pri lyžovaní priaznivo pôsobia na kĺby. Beh na lyžiach je tiež považovaný za jeden z najbezpečnejších športov pre väzy a kĺby.

Zlepšíte si náladu

Lyžovanie dodáva energiu, zlepšuje náladu, pomáha vyrovnať sa so stresom a depresiou, čo zlepšuje spánok a zvyšuje chuť do jedla.

Posilníte všetky svaly tela

Pri lyžovaní sa zapája do pohybu asi 90 % svalov tela, čo je oveľa viac ako pri iných športoch. To napomáha harmonickému rozvoju svalstva celého tela a nie jednotlivých svalových skupín. Beh na lyžiach dokonale precvičuje svaly, posilňuje a zvyšuje ich vytrvalosť.

Ak preto chcete dať do poriadku svoje telo aj keď vonku mrzne a sneží, Tatranská Lomnica ponúka na lyžovanie a rôzne iné zimné športy podobného druhu ideálne podmienky.

Zdroj obrázka: Song_about_summer/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej