ONLINE MAGAZIN

Lyžovanie: Dovolenka, ktorá prospeje vašej fyzickej i psychickej kondičke

Udržiavať našu postavu v dobrej psychickej a fyzickej kondícii nie je v zime tak jednoduché. Mnohých od cvičenia odrádza nielen chlad, ale aj krátka intenzita denného svetla. Avšak, existuje druh aktivity, pri ktorej bude tréning vášho tela nenáročný a bez nepríjemných vplyvov okolia.

Reč je o lyžovaní, ktoré je nielen dobrým spôsobom tréningu, ale aj zábavy. A presvedčia vás o tom aj nasledujúce dôvody.

Beh na lyžiach otužuje organizmus a posilňuje imunitný systém

Fyzická aktivita pri nízkych teplotách zvyšuje ochranné funkcie tela, čo pomáha predchádzať vzniku mnohých chorôb vrátane prechladnutia. Takže okrem originálnej rozlúčky so slobodou môžete vysokohorské hotely využiť aj na ubytovanie pre váš lyžiarsky výcvik.

Lyžovanie posilňuje kardiovaskulárny systém

Lyžovanie zlepšuje krvný obeh, zlepšuje zloženie krvi, trénuje a posilňuje srdcový sval a normalizuje krvný tlak. Beh na lyžiach výrazne znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Budete mať zdravé kĺby

Plynulé pohyby pri lyžovaní priaznivo pôsobia na kĺby. Beh na lyžiach je tiež považovaný za jeden z najbezpečnejších športov pre väzy a kĺby.

Zlepšíte si náladu

Lyžovanie dodáva energiu, zlepšuje náladu, pomáha vyrovnať sa so stresom a depresiou, čo zlepšuje spánok a zvyšuje chuť do jedla.

Posilníte všetky svaly tela

Pri lyžovaní sa zapája do pohybu asi 90 % svalov tela, čo je oveľa viac ako pri iných športoch. To napomáha harmonickému rozvoju svalstva celého tela a nie jednotlivých svalových skupín. Beh na lyžiach dokonale precvičuje svaly, posilňuje a zvyšuje ich vytrvalosť.

Ak preto chcete dať do poriadku svoje telo aj keď vonku mrzne a sneží, Tatranská Lomnica ponúka na lyžovanie a rôzne iné zimné športy podobného druhu ideálne podmienky.

Zdroj obrázka: Song_about_summer/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej