ONLINE MAGAZIN

Dovolenka na Sardínii: Spoznajte a zamilujte si Karibik Európy

Nádherné pláže, očarujúce mestá a aktivity, ktoré vás nebudú nudiť – to všetko a ešte oveľa viac vám ponúka taliansky ostrov Sardínia. Ide o nádherný Karibik Európy, ktorý sa oplatí spoznať z množstva nasledujúcich dôvodov.

Poďme sa na ne pozrieť a dovolenka sa môže začať.

Prečo Karibik?

Pláže na sú tu také krásne, že ostrov Sardínia, ktorý patrí Taliansku, je právom nazývaný Karibik Európy. No nielen to hovorí v prospech tejto destinácie, veď krása Stredomoria boduje aj ďalšími prednosťami, ktoré vám v tomto článku bližšie predstavíme, aby ste si bez problémov a obáv mohli prvý výhodný last minute v tejto krajine rezervovať.

Kedy je najlepší čas na dovolenku na Sardínii

Ak chcete ísť na dovolenku na Sardíniu, najlepší čas na to je od mája do septembra. Mnohé kempingy a hotely sú po zvyšok roka zatvorené. Hlavná sezóna je júl až august, kedy je ostrov plný dovolenkárov a hotely a letenky sú najdrahšie. Ak chcete pokoj a pohodu, odporúčame vám sem letieť v júni alebo septembri.

Ako je to s ubytovaním?

Na Sardínii máte na výber z mnohých rôznych ubytovaní. Milé sú autentické dovolenkové domy , kde sa môžete cítiť ako miestni. Ale samozrejme sú tu aj mnohé hotely a kempingy. Obľúbená je tu aj agroturistika, čo je druh farmárskej dovolenky. Pre tých, ktorí chcú vidieť celý ostrov a veľa cestovať, je karavan tou najlepšou voľbou.

Väčšina ubytovania je na pobreží, vo vnútrozemí je ponuka veľmi obmedzená. Ak tam chcete ísť v hlavnej sezóne (júl-august), je najlepšie rezervovať si ubytovanie šesť mesiacov vopred. Počítajte s vyššou cenou.

Najkrajšie mestá na spoznávanie

Kto si myslí, že Sardínia je vhodná len na dovolenku na pláži, veľmi sa mýli. Druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori má tiež množstvo zaujímavých miest a mestečiek, ktoré môžete preskúmať v rámci rozsiahleho výletu.

Spoznávanie tohto ostrova si poistite vhodnou obuvou a pohodlným oblečením. V dnešnej dobe nezabudnite aj na hygienu a pred odletom si preverte ako je to s aktuálnymi opatreniami v rámci koronavírusu. Dovolenka na Sardínii vás ani vašu rodinu určite nebude nudiť.

Zdroj obrázka: CoolR/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej