ONLINE MAGAZIN

Dovolenka na Sardínii: Spoznajte a zamilujte si Karibik Európy

Nádherné pláže, očarujúce mestá a aktivity, ktoré vás nebudú nudiť – to všetko a ešte oveľa viac vám ponúka taliansky ostrov Sardínia. Ide o nádherný Karibik Európy, ktorý sa oplatí spoznať z množstva nasledujúcich dôvodov.

Poďme sa na ne pozrieť a dovolenka sa môže začať.

Prečo Karibik?

Pláže na sú tu také krásne, že ostrov Sardínia, ktorý patrí Taliansku, je právom nazývaný Karibik Európy. No nielen to hovorí v prospech tejto destinácie, veď krása Stredomoria boduje aj ďalšími prednosťami, ktoré vám v tomto článku bližšie predstavíme, aby ste si bez problémov a obáv mohli prvý výhodný last minute v tejto krajine rezervovať.

Kedy je najlepší čas na dovolenku na Sardínii

Ak chcete ísť na dovolenku na Sardíniu, najlepší čas na to je od mája do septembra. Mnohé kempingy a hotely sú po zvyšok roka zatvorené. Hlavná sezóna je júl až august, kedy je ostrov plný dovolenkárov a hotely a letenky sú najdrahšie. Ak chcete pokoj a pohodu, odporúčame vám sem letieť v júni alebo septembri.

Ako je to s ubytovaním?

Na Sardínii máte na výber z mnohých rôznych ubytovaní. Milé sú autentické dovolenkové domy , kde sa môžete cítiť ako miestni. Ale samozrejme sú tu aj mnohé hotely a kempingy. Obľúbená je tu aj agroturistika, čo je druh farmárskej dovolenky. Pre tých, ktorí chcú vidieť celý ostrov a veľa cestovať, je karavan tou najlepšou voľbou.

Väčšina ubytovania je na pobreží, vo vnútrozemí je ponuka veľmi obmedzená. Ak tam chcete ísť v hlavnej sezóne (júl-august), je najlepšie rezervovať si ubytovanie šesť mesiacov vopred. Počítajte s vyššou cenou.

Najkrajšie mestá na spoznávanie

Kto si myslí, že Sardínia je vhodná len na dovolenku na pláži, veľmi sa mýli. Druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori má tiež množstvo zaujímavých miest a mestečiek, ktoré môžete preskúmať v rámci rozsiahleho výletu.

Spoznávanie tohto ostrova si poistite vhodnou obuvou a pohodlným oblečením. V dnešnej dobe nezabudnite aj na hygienu a pred odletom si preverte ako je to s aktuálnymi opatreniami v rámci koronavírusu. Dovolenka na Sardínii vás ani vašu rodinu určite nebude nudiť.

Zdroj obrázka: CoolR/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej