ONLINE MAGAZIN

Ako vám znalosť francúzskeho jazyka spríjemní nielen cestovanie

Vedeli ste, že druhým najbežnejšie vyučovaným cudzím jazykom po angličtine je francúzština? A má to svoje dôvody. Francúzskym jazykom hovorí 300 miliónov ľudí. Je to piaty najpoužívanejší jazyk na svete. Francúzština je navyše spolu s angličtinou jediným jazykom, ktorý sa dá naučiť takmer v každej krajine sveta.

Je však oveľa viac dôvodov, s ktorými vás zoznámime a presvedčia vás, že francúzština vám spríjemní nielen cestovanie.

Hovoriť po francúzsky je prospešné pre vašu profesionálnu kariéru

V dnešnom svete nestačí hovoriť len jedným jazykom. Ovládanie viacerých jazykov zvyšuje vaše šance na trhu práce, či už vo vlastnej krajine alebo v zahraničí. Hovoriť po francúzsky je výhodou pre zamestnanie v jednej z mnohých francúzskych a frankofónnych skupín v rôznych sektoroch (distribúcia, automobilový priemysel, letectvo atď.). Dôvod?

Ako piata ekonomická veľmoc je Francúzsko mimoriadne atraktívne pre zahraničných podnikateľov, výskumníkov aj študentov. Takže investícia do dobrého kurzu francúzštiny sa vám rozhodne vyplatí.

Získate prístup ku všetkým svetovým prvkom kultúry

Francúzština je jazykom gastronómie, módy, divadla, výtvarného umenia, tanca a architektúry. Francúzština je jazykom univerzálnych ideálov osvietenských filozofov, ktorí svetu priniesli koncept ľudských práv.

Ovládanie francúzštiny ponúka prístup k originálnym verziám filozofov osvietenstva, významných spisovateľov ako Victor Hugo a Marcel Proust alebo známych básnikov ako Charles Baudelaire a Jacques Prévert.

Francúzština je jazykom medzinárodných vzťahov

Francúzština je pracovným aj oficiálnym jazykom OSN, Európskej únie, UNESCO, NATO, Medzinárodného olympijského výboru, Medzinárodného Červeného kríža a mnohých medzinárodných právnych orgánov.

Okrem toho je francúzština jazykom troch miest, v ktorých sídlia európske inštitúcie: Štrasburg, Brusel a Luxemburg. Ovládanie francúzskeho jazyka je nevyhnutné pre každého, kto chce pokračovať v kariére v medzinárodnej organizácii.

Francúzština je cestovateľský jazyk

Na záver pre nás to najdôležitejšie. S 87 miliónmi návštevníkov bolo len v roku 2017 Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou na svete. Znalosť francúzštiny predsa znamená príjemnú návštevu Paríža alebo výlet do rôznych regiónov Francúzska, ale aj pochopenie francúzskej kultúry, mentality a spôsobu života sú so znalosťou francúzštiny oveľa pohodlnejšie. Francúzština je navyše užitočným spoločníkom na cestách do Afriky, Švajčiarska, Kanady, Monaka či Seychel. Takže najvyšší čas si tento jazyk v tej najlepšej jazykovej škole osvojiť.

Zdroj obrázka: Orion-v/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej