ONLINE MAGAZIN

Zalietať si ponad Malú Fatru môže každý. Aj v lockdowne.

Obľúbenú turistickú destináciu žilinského kraja v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Martin alebo Žilina, dostanete sa tam len ťažko.
Vďaka novej 360° videomape ho bude môcť navštíviť ktokoľvek a kedykoľvek.

Letecký tím Slovensko z neba vytvoril 360° videomapu Krivánskej Malej Fatry z neba. Nová virtuálna technológia snímania 360° pohľadu na krajinu umožnila vyhotoviť video z lietadla, ktoré sledovateľom dopraje skutočne autentický zážitok. Na tomto linku si môžete zaletieť nad Malou Fatrou:

 

Do regiónu Malej Fatry môžete zaletieť aj z pohodlia domova

Preletieť nad Malou Fatrou môžete s pomocou počítača, smartfónu či tabletu. Pohybom myši alebo naklonením smartfónu obdivujete tú časť krajiny, kam sa chcete pozerať.
Najväčší zážitok z letu umocnia virtuálne okuliare, ľahko dostupné aj na internete. Ich nasadením nadobudne sledovateľ pocit, akoby bol na bruchu lietadla a krásu tohto regiónu si užíva z pohľadu vtákov. Vďaka interaktivite tejto technológie si môže prelet ponad Krivánsku Malú Fatru režírovať úplne sám.

Vo videomape sú zapracované aj geografické popisy, názvy obcí, turisticky zaujímavé miesta i všetky ostatné záujmové body. Takto sa vie divák veľmi rýchlo zorientovať, kde sa presne nachádza a zároveň si dokáže lepšie predstaviť polohu danej lokality.

Letecký dokumentárny film

Videomapa s 360-stupňovým pohľadom na krajinu žilinského kraja trvá pol hodinu. „Pilotným projektom bola 360 stupňová videomapa pohoria Vysoké Tatry a regiónu Stredné Slovensko. Tentokrát sme sa zamerali na severné Slovensko, konkrétne na Krivánsku Malú Fatru. Nad ňou sa môže preletieť ktokoľvek aj bez lietadla. Navyše vo videomape sledovateľa sprevádza nielen kartografický popis krajiny, ale aj príjemná hudba a zvuk motora dodávajúci úplnosť a dokonalý zážitok počas letu. Aj v dobe, keď nemáme možnosť cestovať či navštevovať obľúbené turistické destinácie, umožňujeme navštíviť Malú Fatru každému, a to pohľadom z neba,“ približuje pilot, letecký fotograf a autor videomapy Milan Paprčka.

Videomapa Krivánská Malá Fatra vznikla v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu

Žilinský turistický kraj.

Viac informácií tu: https://bit.ly/3pyCprY

Tridsať minútový letecký dokumentárny film vám predstaví, ako vyzerá turistická trasa hrebeňom Malej Fatry, ako sa kľukatie Domašínsky meander a ako vyzerá z leteckého pohľadu okresné mesto Žilina a Martin.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej