ONLINE MAGAZIN

Zalietať si ponad Malú Fatru môže každý. Aj v lockdowne.

Obľúbenú turistickú destináciu žilinského kraja v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Martin alebo Žilina, dostanete sa tam len ťažko.
Vďaka novej 360° videomape ho bude môcť navštíviť ktokoľvek a kedykoľvek.

Letecký tím Slovensko z neba vytvoril 360° videomapu Krivánskej Malej Fatry z neba. Nová virtuálna technológia snímania 360° pohľadu na krajinu umožnila vyhotoviť video z lietadla, ktoré sledovateľom dopraje skutočne autentický zážitok. Na tomto linku si môžete zaletieť nad Malou Fatrou:

 

Do regiónu Malej Fatry môžete zaletieť aj z pohodlia domova

Preletieť nad Malou Fatrou môžete s pomocou počítača, smartfónu či tabletu. Pohybom myši alebo naklonením smartfónu obdivujete tú časť krajiny, kam sa chcete pozerať.
Najväčší zážitok z letu umocnia virtuálne okuliare, ľahko dostupné aj na internete. Ich nasadením nadobudne sledovateľ pocit, akoby bol na bruchu lietadla a krásu tohto regiónu si užíva z pohľadu vtákov. Vďaka interaktivite tejto technológie si môže prelet ponad Krivánsku Malú Fatru režírovať úplne sám.

Vo videomape sú zapracované aj geografické popisy, názvy obcí, turisticky zaujímavé miesta i všetky ostatné záujmové body. Takto sa vie divák veľmi rýchlo zorientovať, kde sa presne nachádza a zároveň si dokáže lepšie predstaviť polohu danej lokality.

Letecký dokumentárny film

Videomapa s 360-stupňovým pohľadom na krajinu žilinského kraja trvá pol hodinu. „Pilotným projektom bola 360 stupňová videomapa pohoria Vysoké Tatry a regiónu Stredné Slovensko. Tentokrát sme sa zamerali na severné Slovensko, konkrétne na Krivánsku Malú Fatru. Nad ňou sa môže preletieť ktokoľvek aj bez lietadla. Navyše vo videomape sledovateľa sprevádza nielen kartografický popis krajiny, ale aj príjemná hudba a zvuk motora dodávajúci úplnosť a dokonalý zážitok počas letu. Aj v dobe, keď nemáme možnosť cestovať či navštevovať obľúbené turistické destinácie, umožňujeme navštíviť Malú Fatru každému, a to pohľadom z neba,“ približuje pilot, letecký fotograf a autor videomapy Milan Paprčka.

Videomapa Krivánská Malá Fatra vznikla v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu

Žilinský turistický kraj.

Viac informácií tu: https://bit.ly/3pyCprY

Tridsať minútový letecký dokumentárny film vám predstaví, ako vyzerá turistická trasa hrebeňom Malej Fatry, ako sa kľukatie Domašínsky meander a ako vyzerá z leteckého pohľadu okresné mesto Žilina a Martin.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej