ONLINE MAGAZIN

Zalietať si ponad Malú Fatru môže každý. Aj v lockdowne.

Obľúbenú turistickú destináciu žilinského kraja v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Martin alebo Žilina, dostanete sa tam len ťažko.
Vďaka novej 360° videomape ho bude môcť navštíviť ktokoľvek a kedykoľvek.

Letecký tím Slovensko z neba vytvoril 360° videomapu Krivánskej Malej Fatry z neba. Nová virtuálna technológia snímania 360° pohľadu na krajinu umožnila vyhotoviť video z lietadla, ktoré sledovateľom dopraje skutočne autentický zážitok. Na tomto linku si môžete zaletieť nad Malou Fatrou:

 

Do regiónu Malej Fatry môžete zaletieť aj z pohodlia domova

Preletieť nad Malou Fatrou môžete s pomocou počítača, smartfónu či tabletu. Pohybom myši alebo naklonením smartfónu obdivujete tú časť krajiny, kam sa chcete pozerať.
Najväčší zážitok z letu umocnia virtuálne okuliare, ľahko dostupné aj na internete. Ich nasadením nadobudne sledovateľ pocit, akoby bol na bruchu lietadla a krásu tohto regiónu si užíva z pohľadu vtákov. Vďaka interaktivite tejto technológie si môže prelet ponad Krivánsku Malú Fatru režírovať úplne sám.

Vo videomape sú zapracované aj geografické popisy, názvy obcí, turisticky zaujímavé miesta i všetky ostatné záujmové body. Takto sa vie divák veľmi rýchlo zorientovať, kde sa presne nachádza a zároveň si dokáže lepšie predstaviť polohu danej lokality.

Letecký dokumentárny film

Videomapa s 360-stupňovým pohľadom na krajinu žilinského kraja trvá pol hodinu. „Pilotným projektom bola 360 stupňová videomapa pohoria Vysoké Tatry a regiónu Stredné Slovensko. Tentokrát sme sa zamerali na severné Slovensko, konkrétne na Krivánsku Malú Fatru. Nad ňou sa môže preletieť ktokoľvek aj bez lietadla. Navyše vo videomape sledovateľa sprevádza nielen kartografický popis krajiny, ale aj príjemná hudba a zvuk motora dodávajúci úplnosť a dokonalý zážitok počas letu. Aj v dobe, keď nemáme možnosť cestovať či navštevovať obľúbené turistické destinácie, umožňujeme navštíviť Malú Fatru každému, a to pohľadom z neba,“ približuje pilot, letecký fotograf a autor videomapy Milan Paprčka.

Videomapa Krivánská Malá Fatra vznikla v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu

Žilinský turistický kraj.

Viac informácií tu: https://bit.ly/3pyCprY

Tridsať minútový letecký dokumentárny film vám predstaví, ako vyzerá turistická trasa hrebeňom Malej Fatry, ako sa kľukatie Domašínsky meander a ako vyzerá z leteckého pohľadu okresné mesto Žilina a Martin.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip

Pre holokaust existujú dôkazy, ako aj tie z Mauthausenu!

V pracovných táboroch Tretej ríše sa odohrávali hrôzy, ktoré si dnes ani nedokážeme predstaviť. V dnešnej dobe už mnoho tých, ktorí prežili holokaust, nemôžu vypovedať svoje osobné svedectvá, a tak sa o najväčšej genocíde Židov (a ďalších menšín) v moderných dejinách dozvedáme len sprostredkovane a to aj vďaka odvážnym ľuďom, ktorí zdokumentovali situáciu v Mauthausene. Títo ľudia chceli nie len prežiť, […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Lyžovanie: Dovolenka, ktorá prospeje vašej fyzickej i psychickej kondičke

Udržiavať našu postavu v dobrej psychickej a fyzickej kondícii nie je v zime tak jednoduché. Mnohých od cvičenia odrádza nielen chlad, ale aj krátka intenzita denného svetla. Avšak, existuje druh aktivity, pri ktorej bude tréning vášho tela nenáročný a bez nepríjemných vplyvov okolia. Reč je o lyžovaní, ktoré je nielen dobrým spôsobom tréningu, ale aj […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Užite si relax a dovolenku v hoteli Björnson v Jasnej

Pokojné čaro Nízkych Tatier, priamo na úpätí Chopku, to je miesto pre priaznivcov zjazdoviek a wellness. Skvelá príroda, bezchybné služby, elegantný interiér a všetko priamo na svahu. To a viac môžete očakávať od dovolenky v hoteli Björnson v Jasnej. Spoznajte a užite si spolu s nami toto luxusné a nielen na zimný relax ideálne prostredie. […]

Čítať ďalej