ONLINE MAGAZIN

Zalietať si ponad Malú Fatru môže každý. Aj v lockdowne.

Obľúbenú turistickú destináciu žilinského kraja v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Martin alebo Žilina, dostanete sa tam len ťažko.
Vďaka novej 360° videomape ho bude môcť navštíviť ktokoľvek a kedykoľvek.

Letecký tím Slovensko z neba vytvoril 360° videomapu Krivánskej Malej Fatry z neba. Nová virtuálna technológia snímania 360° pohľadu na krajinu umožnila vyhotoviť video z lietadla, ktoré sledovateľom dopraje skutočne autentický zážitok. Na tomto linku si môžete zaletieť nad Malou Fatrou:

 

Do regiónu Malej Fatry môžete zaletieť aj z pohodlia domova

Preletieť nad Malou Fatrou môžete s pomocou počítača, smartfónu či tabletu. Pohybom myši alebo naklonením smartfónu obdivujete tú časť krajiny, kam sa chcete pozerať.
Najväčší zážitok z letu umocnia virtuálne okuliare, ľahko dostupné aj na internete. Ich nasadením nadobudne sledovateľ pocit, akoby bol na bruchu lietadla a krásu tohto regiónu si užíva z pohľadu vtákov. Vďaka interaktivite tejto technológie si môže prelet ponad Krivánsku Malú Fatru režírovať úplne sám.

Vo videomape sú zapracované aj geografické popisy, názvy obcí, turisticky zaujímavé miesta i všetky ostatné záujmové body. Takto sa vie divák veľmi rýchlo zorientovať, kde sa presne nachádza a zároveň si dokáže lepšie predstaviť polohu danej lokality.

Letecký dokumentárny film

Videomapa s 360-stupňovým pohľadom na krajinu žilinského kraja trvá pol hodinu. „Pilotným projektom bola 360 stupňová videomapa pohoria Vysoké Tatry a regiónu Stredné Slovensko. Tentokrát sme sa zamerali na severné Slovensko, konkrétne na Krivánsku Malú Fatru. Nad ňou sa môže preletieť ktokoľvek aj bez lietadla. Navyše vo videomape sledovateľa sprevádza nielen kartografický popis krajiny, ale aj príjemná hudba a zvuk motora dodávajúci úplnosť a dokonalý zážitok počas letu. Aj v dobe, keď nemáme možnosť cestovať či navštevovať obľúbené turistické destinácie, umožňujeme navštíviť Malú Fatru každému, a to pohľadom z neba,“ približuje pilot, letecký fotograf a autor videomapy Milan Paprčka.

Videomapa Krivánská Malá Fatra vznikla v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu

Žilinský turistický kraj.

Viac informácií tu: https://bit.ly/3pyCprY

Tridsať minútový letecký dokumentárny film vám predstaví, ako vyzerá turistická trasa hrebeňom Malej Fatry, ako sa kľukatie Domašínsky meander a ako vyzerá z leteckého pohľadu okresné mesto Žilina a Martin.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej