ONLINE MAGAZIN

V srdci Karibiku vzniklo prvé letovisko určené výhradne XXL turistom

Na bežných plážach a v prázdninových rezortoch musia obézni ľudia často čeliť úsmeškom a kritickým pohľadom. Napriek tomu sa v karibskom letovisku sa cítia ako vo vysnívanom XXL raji.
Karibský ostrovček Eleuthera sa stal útočiskom pre turistov s nadváhou. Tunajší The Resort funguje už druhým rokom a darí sa mu náramne.
Netradičné letovisko je dielom podnikateľa Jamesa Kinga, ktorý nápad nosil v hlave 14 rokov.

„Pred mnohými rokmi som bol svedkom situácie, keď jeden zo zákazníkov hotela v Marylande rozsadol hotelové kreslo. Akoby nestačila trápnosť onej situácie, klient bol prinútený hotelu zaplatiť 150 dolárov za zničený nábytok,“ spomína dnes úspešný prevádzkovateľ letoviska pre XXL návštevníkov.

Karibský ostrovček Eleuthera

Karibský XXL raj
Svoj prázdninový rezort otvoril James pred dvoma rokmi a na nezáujem zákazníkov sa nemôže sťažovať. „Približne 60 % klientov prichádza zo Spojených štátov, najmä z okolia New Yorku. Zvyšok tvoria turisti z celého sveta. Veľké množstvo ľudí k nám jazdí z Európy, predovšetkým z Veľkej Británie a zo Španielska,“ bilancuje James King.

Nejde ale len o skladbu klientov… Veľkosti a proporciám zákazníkov bolo prispôsobené takmer všetko – od architektonického riešenia až po hotelové vybavenie. Dvere izieb sú širšie, než je bežné, rámy postelí a stoličiek sú väčšie a vystužené oceľou – je to je jednoducho nábytok na mieru pre priestorovo výraznejších návštevníkov.

Spevnené sú aj  sú aj hotelové toalety. O hostí sa v letovisku stará špeciálne vyškolený personál.

Karibský XXL raj má ale jeden háčik – rezort v súčasnosti prijíma len skupinové rezervácie. „Z počiatku sme prijímali aj jednotlivých klientov, po čase sa ale ukázalo, že klientom novo prichádzajúci vadí. Teraz preto berieme len skupiny.“ Ani samotári ale nemusia zúfať, na neďalekom Mačacom ostrove plánuje King v blízkej dobe vybudovať nový XXL rezort, ktorý má slúžiť práve jednotlivým návštevníkom.

Zdroj: https://www.stoplusjednicka.cz/

Viacej informácií na : https://bit.ly/3mJ2ODn

Fotografie: depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej