ONLINE MAGAZIN

V srdci Karibiku vzniklo prvé letovisko určené výhradne XXL turistom

Na bežných plážach a v prázdninových rezortoch musia obézni ľudia často čeliť úsmeškom a kritickým pohľadom. Napriek tomu sa v karibskom letovisku sa cítia ako vo vysnívanom XXL raji.
Karibský ostrovček Eleuthera sa stal útočiskom pre turistov s nadváhou. Tunajší The Resort funguje už druhým rokom a darí sa mu náramne.
Netradičné letovisko je dielom podnikateľa Jamesa Kinga, ktorý nápad nosil v hlave 14 rokov.

„Pred mnohými rokmi som bol svedkom situácie, keď jeden zo zákazníkov hotela v Marylande rozsadol hotelové kreslo. Akoby nestačila trápnosť onej situácie, klient bol prinútený hotelu zaplatiť 150 dolárov za zničený nábytok,“ spomína dnes úspešný prevádzkovateľ letoviska pre XXL návštevníkov.

Karibský ostrovček Eleuthera

Karibský XXL raj
Svoj prázdninový rezort otvoril James pred dvoma rokmi a na nezáujem zákazníkov sa nemôže sťažovať. „Približne 60 % klientov prichádza zo Spojených štátov, najmä z okolia New Yorku. Zvyšok tvoria turisti z celého sveta. Veľké množstvo ľudí k nám jazdí z Európy, predovšetkým z Veľkej Británie a zo Španielska,“ bilancuje James King.

Nejde ale len o skladbu klientov… Veľkosti a proporciám zákazníkov bolo prispôsobené takmer všetko – od architektonického riešenia až po hotelové vybavenie. Dvere izieb sú širšie, než je bežné, rámy postelí a stoličiek sú väčšie a vystužené oceľou – je to je jednoducho nábytok na mieru pre priestorovo výraznejších návštevníkov.

Spevnené sú aj  sú aj hotelové toalety. O hostí sa v letovisku stará špeciálne vyškolený personál.

Karibský XXL raj má ale jeden háčik – rezort v súčasnosti prijíma len skupinové rezervácie. „Z počiatku sme prijímali aj jednotlivých klientov, po čase sa ale ukázalo, že klientom novo prichádzajúci vadí. Teraz preto berieme len skupiny.“ Ani samotári ale nemusia zúfať, na neďalekom Mačacom ostrove plánuje King v blízkej dobe vybudovať nový XXL rezort, ktorý má slúžiť práve jednotlivým návštevníkom.

Zdroj: https://www.stoplusjednicka.cz/

Viacej informácií na : https://bit.ly/3mJ2ODn

Fotografie: depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej