ONLINE MAGAZIN

V srdci Karibiku vzniklo prvé letovisko určené výhradne XXL turistom

Na bežných plážach a v prázdninových rezortoch musia obézni ľudia často čeliť úsmeškom a kritickým pohľadom. Napriek tomu sa v karibskom letovisku sa cítia ako vo vysnívanom XXL raji.
Karibský ostrovček Eleuthera sa stal útočiskom pre turistov s nadváhou. Tunajší The Resort funguje už druhým rokom a darí sa mu náramne.
Netradičné letovisko je dielom podnikateľa Jamesa Kinga, ktorý nápad nosil v hlave 14 rokov.

„Pred mnohými rokmi som bol svedkom situácie, keď jeden zo zákazníkov hotela v Marylande rozsadol hotelové kreslo. Akoby nestačila trápnosť onej situácie, klient bol prinútený hotelu zaplatiť 150 dolárov za zničený nábytok,“ spomína dnes úspešný prevádzkovateľ letoviska pre XXL návštevníkov.

Karibský ostrovček Eleuthera

Karibský XXL raj
Svoj prázdninový rezort otvoril James pred dvoma rokmi a na nezáujem zákazníkov sa nemôže sťažovať. „Približne 60 % klientov prichádza zo Spojených štátov, najmä z okolia New Yorku. Zvyšok tvoria turisti z celého sveta. Veľké množstvo ľudí k nám jazdí z Európy, predovšetkým z Veľkej Británie a zo Španielska,“ bilancuje James King.

Nejde ale len o skladbu klientov… Veľkosti a proporciám zákazníkov bolo prispôsobené takmer všetko – od architektonického riešenia až po hotelové vybavenie. Dvere izieb sú širšie, než je bežné, rámy postelí a stoličiek sú väčšie a vystužené oceľou – je to je jednoducho nábytok na mieru pre priestorovo výraznejších návštevníkov.

Spevnené sú aj  sú aj hotelové toalety. O hostí sa v letovisku stará špeciálne vyškolený personál.

Karibský XXL raj má ale jeden háčik – rezort v súčasnosti prijíma len skupinové rezervácie. „Z počiatku sme prijímali aj jednotlivých klientov, po čase sa ale ukázalo, že klientom novo prichádzajúci vadí. Teraz preto berieme len skupiny.“ Ani samotári ale nemusia zúfať, na neďalekom Mačacom ostrove plánuje King v blízkej dobe vybudovať nový XXL rezort, ktorý má slúžiť práve jednotlivým návštevníkom.

Zdroj: https://www.stoplusjednicka.cz/

Viacej informácií na : https://bit.ly/3mJ2ODn

Fotografie: depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente. Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky Radíme Vám

Čedok je späť na Slovensku

Čedok je späť na Slovensku, záujem o odlety z Bratislavy je obrovský Novým country manažérom Čedoku pre Slovensko bude Juraj Sliacky Odkedy cestovná kancelária Čedok oznámila svoj návrat na slovenský trh, tisíce Slovákov si zakúpilo svoju dovolenku pri mori s odletom z Bratislavy. Počas týchto dvoch mesiacov dominovali najmä pobytové zájazdy do Turecka, Albánska, Bulharska a na grécke ostrovy […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor Radíme Vám

Škótsko a jeho mnoho tvárí

Medzi stereotypné predstavy o Škótsku patria ryšavé vlasy, muži v sukniach, gajdy, whisky, dážď, zadumaná krajina jazier a hôr, hrady, spletitá história, sloboda, ovce a patriotizmus. To všetko tu návštevník spoľahlivo nájde, ale aj oveľa viac. Stačí len prísť a nechať sa uniesť krásou a kultúrou tejto malej veľkej krajiny. A samozrejme treba zabudnú na […]

Čítať ďalej