ONLINE MAGAZIN

Be2Can 2021 plní priania a presúva sa do Virtuálnej kinosály Edisonline

Ôsmy ročník prehliadky festivalových filmov z Berlína, Benátok a Cannes uviedol tento rok v kamenných kinách 12 predpremiér. Aby sa filmy dostali ku každému, osem filmov z tohto ročníka poputuje do Virtuálnej kinosály Edisonline, ktorá ponúkne oceňované snímky z pohodlia domova. Od štvrtka 25. do utorka 29. novembra divákov čaká päť dní plných horúcich noviniek. 

Tento rok patril k jedným z najúspešnejších čo sa týka filmov či zapojených kín. Ľudia sa radi vracali do kín a chceli sa vrátiť do normálneho života. Tento trend však v poslednej dobe začal brzdiť. V ankete, v ktorej sme sa divákov opýtali, či by si priali Be2Can online, sme dostali jednoznačnú odpoveď – ÁNO. Preto sme sa rozhodli ponúknuť filmy vo Virtuálnej kinosále na Edisonline, kde film začína v presný čas, nedá sa zastaviť ani pretočiť. Neznamená to, že film ide na VOD, to by sme šli proti kinám, v ktorých sa väčšina filmov ešte stále hrá alebo sa len bude hrať. Ale aktuálna pandemická situácia časti divákov neumožňuje návštevu kín, a preto sme sa rozhodli kompenzovať zážitky z nových filmov z Berlína, Benátok a Cannes aspoň touto cestou. Kiná nenahradí obývačka, ale dnes je taká doba. Hlavne v týchto časoch treba kultúrny oheň udržiavať aj v online priestore. Vie to zahriať.“ vysvetľuje dôvody presunu do online priestoru kreatívny riaditeľ Dominik Hronec.

Každý deň divákov čakajú dva výnimočné filmy z prehliadky Be2Can 2021. Hlavný titul začne vždy o 20:00 a potom v repríze o 22:00.

Vo štvrtok, prvý deň Ozvien Be2Can 2021, si diváci budú môcť pozrieť víťaza Zlatej palmy z posledného Cannes – Titán. Tento body horor patril medzi najdivokejšie snímky, aké sa kedy na festivale ocitli. Ako sprievodný film ponúkne Virtuálna kinosála snímku Začiatok. debutový film režisérky Dei Kulumbergavili o útoku extrémistickej skupiny na komunitu svedkov Jehovových.

Titán – Trailer

V piatok sa diváci môžu tešiť na romantický večer pri filmoch o láske a jej rôznych podobách. Projekcie Virtuálnej kinosály začnú snímkou Ľúbil som svoju ženu od maďarskej režisérky Ildikó Enyedi. Ide o jej prvý film v angličtine podľa románu Milána Füsta. V hlavných úlohách sa diváci môžu tešiť na talentovanú Léu Seydoux, Gijsa Nabera či Luisa Garrela. Ozveny Be2Can 2021 potom prinesú divácky obľúbenú nemeckú romantickú melodrámu Miluj svojho robota. Herečka Maren Eggert si zaň z posledného Berlinale odniesla cenu za najlepší herecký výkon. V príbehu o dokonalom robotickom partnerovi sa predstaví aj známy britský herec Dan Stevens.

Miluj svojho robota – Trailer

Sobota prenesie divákov Virtuálnej kinosály s filmom Drahí súdruhovia! do Sovietskeho zväzu 60. Rokov. Diváci budú môcť sledovať Ľudmilu, oddanú funkcionárku, ktorej viera v stranu sa otrasie v základoch po krvavo potlačenom proteste. Okrem toho si diváci budú môcť pozrieť aj snímku Mainstream s americkým hercom Andrewom Garfieldom o nástrahách virtuálnej slávy.

Drahí súdruhovia! – Trailer

Nedeľa sa ponesie v znamení úspešných filmov z Cannes. Snímka Nitram rozpráva príbeh o mužovi, ktorý stojí za masakrom v Tasmánii, pri ktorom zomrelo 35 ľudí. Herec Caleb Landry Jones si za stvárnenie masového vraha odniesol cenu za najlepší mužský herecký výkon z tohoročných Cannes. Do virtuálnej kinosály sa vráti aj snímka Titán.

Online prehliadka bude ukončená dvomi snímkami. Prvou projekciou bude nový film poľskej režisérky Malgorzaty Szumowskej Snežiť už nikdy nebude o tajomnom masérovi z východu, ktorý si získa srdcia zámožnej poľskej komunity. Hneď potom budú mať diváci šancu znovu si pozrieť romantickú historickú drámu Ľúbil som som svoju ženu.

Snežiť už nikdy nebude – Trailer

Ku každej zakúpenej vstupenke získava divák automaticky prístup do Edisonline ako darček. K jednodňovým vstupom za 4 EUR tak dostane službu Edisonline na 14 dní zdarma. Popri jednodňových vstupoch si záujemci môžu zakúpiť aj celofestivalový vstup. Na výber bude bude balíček s mesačným prístupom zdarma alebo zľavneným ročným prístupom do videotéky, ktorá momentálne ponúka viac než 1000 festivalových, európskych a československých filmov.

Do pozornosti uvádzame aj špeciálnu akciu Black Friday, ktorá bude dostupná na Edisonline. Od piatku 26. do nedele 28. 11. bude ročné predplatné Edisonline za neuveriteľne nízku cenu! Artové filmy, trezorové poklady, klasiky a revolučné filmy, ktoré zmenili filmový svet. Obchod s jednotlivými balíčkami: Edisonline

Virtuálna kinosála Edisonline simuluje návštevu kina. Film sa začína v presný čas, nedá sa zastaviť ani pretočiť. Po zakúpení balíčka nájdete Virtuálnu kinosálu v sekcii „Virtuálna kinosála + TV“. Tá sa odomkne prvý deň prehliadky, čiže 25. 11.

Program Be2Can ozvien:

 

Štvrtok 25. 11.

17:40 Začiatok

20:00 Titán

22:00 Titán

 

Piatok 26. 11.

17:00 Ľúbil som svoju ženu

20:00 Miluj svojho robota

22:00 Miluj svojho robota

 

Sobota 27. 11.

18:00 Mainstream

20:00 Drahí súdruhovia!

22:00 Drahí súdruhovia!

 

Nedeľa 28. 11.

18:00 Titán

20:00 Nitram

22:00 Nitram

 

Pondelok 29. 11.

18:00 Snežiť už nikdy nebude

20:00 Ľúbil som svoju ženu

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

Na World Travel Market 2022 nechýbala Česká republika. Ocenenie Traverse creator awards získala agentúra CzechTourism.

5 000 svetových destinácií a značiek, 100 odborných prezentácií vrátane Českej národnej expozície či workshopu zameraného na MICE sektor. Tak vyzeral tohtoročný World Travel Market (WTM), ktorý sa uskutočnil v Londýne. Trojdňová akcia patrí medzi najväčšie na poli európskych B2B stretnutí týkajúcich sa turizmu. Česká republika sa jej tento rok prvýkrát zúčastnila s ocenením Traverse […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Radíme Vám

Poznáte príbeh Čiernych panterov, prvej afroamerickej jednotky?

Druhá svetová vojna je v plnom prúde a 761. tankový prápor, známy ako Black Panthers, chce odvážne čeliť nepriateľovi. Ten však nečíha len v zahraničí, ale aj doma v Spojených štátoch. Rasová segregácia, rasistické zákony Jima Crowa aj opovrhovanie od bielych generálov postavili tento afroamerický prápor do nezávideniahodnej situácie. Aj nacistickí zajatci mali viac práv ako oni.  Aj napriek […]

Čítať ďalej
Film Náš tip outdoor Príroda

Adventure Kayak Trip Norway 2022

Každoročný kajakársky výlet, niekam na zaujímavé miesta. Tentoraz Nórsko a hneď láska na prvý pohľad. Nórsko je nesmierne zaujímavá a krásna krajina. Kto túto krajinu niekedy navštívil, mi iste dá za pravdu. Natočili sme amatérsky – možno dokument, alebo skôr videjko pre radosť a spomienku. Každopádne sme nejaký ten drink popili a pri natačaní sme […]

Čítať ďalej