ONLINE MAGAZIN

Multisenzorové kamery pre efektívny video dohľad

Sieťové kamery s viacerými senzormi sú flexibilné a cenovo výhodné, pretože na zabezpečenie niekoľkých záberov je potrebné inštalovať iba jedno zariadenie s jediným káblom a jednou IP adresou. Tomu zodpovedá aj jedna licencia za softvér pre správu videa (VMS), prípadne licencia pre akúkoľvek analytickú aplikáciu, ktorú sa rozhodnete nainštalovať.

Kamera AXIS P3727-PLE ponúka štyri nezávislé senzory s varifokálnymi objektívmi, pričom každý má rozlíšenie 2 Mpx a snímkovú frekvenciu 30 fps. Pozícia a smer pohľadu každého senzora je flexibilný, čo používateľom umožňuje monitorovať jedno konkrétne miesto v širokom uhle záberu v konkrétnom detaile, alebo sledovať z jedného miesta naraz 4 rôzne scény.

Druhá novinka, kamera AXIS P3818-PVE, má tri senzory pre plynulo nadväzujúce zábery, ktoré spoločne generujú jeden súvislý obraz v rozlíšení až 13 megapixelov bez akýchkoľvek viditeľných prechodov, v jedinom spojitom video streame (rozlíšenie 5 120 × 2 560 bodov) pri 30 fps.

Na prácu v sťažených svetelných podmienkach sú v oboch kamerách integrované technológie Lightfinder a Forensic WDR. Na zníženie dátového toku a úložného priestoru sú oba modely vybavené technológiou Zipstream. Obe novinky navyše ponúkajú pokročilé funkcie kybernetickej bezpečnosti vrátane Axis Edge Vault na ochranu ID vášho zariadenia Axis a modul Trusted Platform Module (TPM) s certifikáciou FIPS 140-2 úrovne 2.

Kamery s viacerými snímačmi predstavujú zaujímavý trend efektívneho video dohľadu všade tam, kde je potrebné zaistiť pokrytie rozľahlých otvorených priestorov alebo nahradiť niekoľko samostatných kamier v členitom teréne jednou. Tieto kamery sú ideálnou voľbou pre mestské inštalácie, monitoring v kritickej infraštruktúre a priemyselných závodoch, alebo video dohľad na termináloch letísk či nákupných centier. Využitie nájdu aj na parkoviskách a križovatkách, kde je potrebný pohľad do rôznych strán.

Kľúčové vlastnosti kamery AXIS P3727-PLE:

 • Rozlíšenie 4× 2 Mpx pri 30 fps na kanál
 • 360° IR prísvit s individuálne ovládanými LED diódami
 • AXIS Edge Vault a modul TPM
 • Vzdialený zoom a ostrenie
 • Úložiško s dvoma slotmi pre microSD karty

Kľúčové vlastnosti kamery P3818-PVE:

 • Bezproblémové 180° pokrytie bez slepých miest (360° s dvoma kamerami)
 • 13 Mpx obraz bez viditeľných prechodov
 • Pokrytie 180° horizontálne a 90° vertikálne
 • Funkcie PTZ (otáčanie/náklon/priblíženie)
 • AXIS Edge Vault
 • Pokročilé funkcie kyberbezpečnosti

Nové kamery budú k dispozícii prostredníctvom distribučnej siete Axis v poslednom kvartáli 2021.

Mohlo by vás zaujímať:

outdoor Technika

Čím viac terás, tým väčší luxus

EMIRÁTSKA SPOLOČNOSŤ PRIŠLA S KONCEPTOM PREPYCHOVEJ SUPERJACHTY ZA 3,5 MILIARDY EUR Štúdio Rodriguez Design sa pochválilo vizualizáciou svojej novej luxusnej jachty pre dvadsaťštyri osôb, ktorej dĺžka bude dosahovať celých 110 metrov Plavidlo ponesie meno Malena a malo byť k dostaniu za sumu 3,5 miliardy eur Na lodi sa okrem iného nachádza hneď 11 kajút i […]

Čítať ďalej
Architektúra Technika

Tehla – vznik a ako sa v priebehu rokov menila

Tehla je najznámejším stavebným materiálom, ktorý je známy skoro ako ľudstvo samo. Trvalo tisíce rokov, kým sa výroba pálenej tehly dostala na súčasnú úroveň. Počas posledných sto rokov pritom zaznamenala obrovský vývoj. Tehly vyrobené pred sto rokmi by už nezodpovedali súčasným požiadavkám na stavby, akými sú nízkoenergetické domy. Poďme sa spoločne vydať po stopách histórie […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Tipy na vianočné darčeky Logitech

Najväčší „unboxing“ roka sa nezadržateľne blíži. Do Vianoc ostáva už len pár dní. Ak ešte nemáte nakúpené vianočné darčeky pre svojich blízkych a hľadáte nejakú inšpiráciu, prinášame vám zopár tipov na technické gadgety, ktoré celkom iste potešia každého geeka.

Čítať ďalej