ONLINE MAGAZIN

Multisenzorové kamery pre efektívny video dohľad

Sieťové kamery s viacerými senzormi sú flexibilné a cenovo výhodné, pretože na zabezpečenie niekoľkých záberov je potrebné inštalovať iba jedno zariadenie s jediným káblom a jednou IP adresou. Tomu zodpovedá aj jedna licencia za softvér pre správu videa (VMS), prípadne licencia pre akúkoľvek analytickú aplikáciu, ktorú sa rozhodnete nainštalovať.

Kamera AXIS P3727-PLE ponúka štyri nezávislé senzory s varifokálnymi objektívmi, pričom každý má rozlíšenie 2 Mpx a snímkovú frekvenciu 30 fps. Pozícia a smer pohľadu každého senzora je flexibilný, čo používateľom umožňuje monitorovať jedno konkrétne miesto v širokom uhle záberu v konkrétnom detaile, alebo sledovať z jedného miesta naraz 4 rôzne scény.

Druhá novinka, kamera AXIS P3818-PVE, má tri senzory pre plynulo nadväzujúce zábery, ktoré spoločne generujú jeden súvislý obraz v rozlíšení až 13 megapixelov bez akýchkoľvek viditeľných prechodov, v jedinom spojitom video streame (rozlíšenie 5 120 × 2 560 bodov) pri 30 fps.

Na prácu v sťažených svetelných podmienkach sú v oboch kamerách integrované technológie Lightfinder a Forensic WDR. Na zníženie dátového toku a úložného priestoru sú oba modely vybavené technológiou Zipstream. Obe novinky navyše ponúkajú pokročilé funkcie kybernetickej bezpečnosti vrátane Axis Edge Vault na ochranu ID vášho zariadenia Axis a modul Trusted Platform Module (TPM) s certifikáciou FIPS 140-2 úrovne 2.

Kamery s viacerými snímačmi predstavujú zaujímavý trend efektívneho video dohľadu všade tam, kde je potrebné zaistiť pokrytie rozľahlých otvorených priestorov alebo nahradiť niekoľko samostatných kamier v členitom teréne jednou. Tieto kamery sú ideálnou voľbou pre mestské inštalácie, monitoring v kritickej infraštruktúre a priemyselných závodoch, alebo video dohľad na termináloch letísk či nákupných centier. Využitie nájdu aj na parkoviskách a križovatkách, kde je potrebný pohľad do rôznych strán.

Kľúčové vlastnosti kamery AXIS P3727-PLE:

 • Rozlíšenie 4× 2 Mpx pri 30 fps na kanál
 • 360° IR prísvit s individuálne ovládanými LED diódami
 • AXIS Edge Vault a modul TPM
 • Vzdialený zoom a ostrenie
 • Úložiško s dvoma slotmi pre microSD karty

Kľúčové vlastnosti kamery P3818-PVE:

 • Bezproblémové 180° pokrytie bez slepých miest (360° s dvoma kamerami)
 • 13 Mpx obraz bez viditeľných prechodov
 • Pokrytie 180° horizontálne a 90° vertikálne
 • Funkcie PTZ (otáčanie/náklon/priblíženie)
 • AXIS Edge Vault
 • Pokročilé funkcie kyberbezpečnosti

Nové kamery budú k dispozícii prostredníctvom distribučnej siete Axis v poslednom kvartáli 2021.

Mohlo by vás zaujímať:

outdoor Radíme Vám Šport Technika

Jazda na bicykli. Rady, triky a tipy pre začiatočníkov aj pokročilých

Ako spoznám, že je čas vymeniť reťaz? Všetko čo máte na bicykli vydrží určitú dobu, ovplyvnenú hlavne tým, ako veľa na bicykli jazdíte, ako niektoré súčasti udržujete. Reťaz je jedna z veľmi namáhaných súčastí a jeho životnosť teda ovplyvní aj to ako silne šliapete, aj v akom teréne jazdíte. Opotrebováva sa sústavne tretím na predných […]

Čítať ďalej
Nezaradené Príroda Radíme Vám Šport Technika Technológie

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú dokonalým spoločníkom na cesty

Huawei Watch GT 3 Pro sú absolútnou novinkou medzi smart hodinkami, pričom rozširujú už veľmi dobre známu a v našich končinách populárnu sériu Watch GT. Okrem špičkového dizajnu, luxusných materiálov a množstva ciferníkov sa pýšia aj skvelou výdržou batérie. Na jedno nabitie totiž vydržia až 14 dní. A práve výnimočná výdrž – okrem ďalších vychytávok […]

Čítať ďalej
Technika Tlačová správa

Nový softvér na správu audiosystémov

Sieťové audio riešenia majú celý rad výhod. Firmám alebo inštitúciám napríklad umožňujú efektívne komunikovať so zamestnancami i zákazníkmi (klientmi), odovzdávať im okamžite prirodzenou cestou rôzne informácie alebo vytvárať tú správnu atmosféru pomocou hudby z reproduktorov na pozadí.

Čítať ďalej