ONLINE MAGAZIN

Autobusové spojenie Bratislavy s Hainburgom končí 14. novembra

Nedeľa 14. novembra bude posledným dňom prevádzky cezhraničnej linky, ktorá spájala Bratislavu s rakúskym Hainburgom. Komerčná linka, ktorú zaviedol Slovak Lines po skončení pôvodnej linky 901 prevádzkovanej mestom Bratislava, sa končí po necelých dvoch rokoch. Dôvodom je dlhodobá vysoká stratovosť a takisto chýbajúca podpora zo strany slovenskej či rakúskej samosprávy.

Komerčná linka do Hainburgu začala premávať na prelome rokov 2019/2020 po ukončení pôvodnej linky 901 prevádzkovanej a dotovanej mestom Bratislava.
Na komerčnej linke mohli cestujúci využiť všetky benefity, ktoré Slovak Lines svojim zákazníkom ponúka, ako je napríklad bezplatná wifi či možnosť platby kartou priamo v autobuse.

Slovak Lines rovnako vytvoril pre túto linku špeciálny Travel pass, ktorý umožnil cestovať pravidelne za cenovo výhodnejších podmienok.

“Je nám úprimne ľúto, že sa nám autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom nepodarilo zachovať. Spravili sme pre to maximum, ale priemerná vyťaženosť autobusu 10 cestujúcimi napriek zredukovanému cestovnému poriadku nám každým dňom vytvára dodatočnú stratu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Lines Pavol Labant a dodáva, “k ukončeniu linky prispela samozrejme aj pandémia, ktorá znížila počet cestujúcich a takisto skutočnosť, že končíme ako prevádzkovateľ regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji. Vo verejnej súťaži však každý uchádzač predkladal aj ponuku na prevádzku tejto linky, a preto je budúcnosť spojenia Bratislavy s Hainburgom v rukách Bratislavského samosprávneho kraja.”

Cestujúcim so zakúpenými Travel passmi, ktorých platnosť končí po 14. novembri, bude spoločnosť Slovak Lines refundovať pomernú časť nákladov.

“Pandémia aj neúspešná verejná súťaž sú veľkými ranami, ktoré Slovak Lines, jedného z najväčších slovenských autobusových dopravcov, v poslednom období zasiahli.

My sa však nevzdávame a pokračujeme s našou komerčnou medzinárodnou dopravou do Viedne a letisko Schwechat aj naďalej. Rovnako pokračuje aj naša zmluvná doprava pre mnohé podniky v regióne, kde zabezpečujeme každodennú dopravu zamestnancov do práce.

Taktiež už pripravujeme našu sezónnu lyžiarsku linku na Semmering a Stuhleck,” uzatvára Pavol Labant.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej