ONLINE MAGAZIN

Autobusové spojenie Bratislavy s Hainburgom končí 14. novembra

Nedeľa 14. novembra bude posledným dňom prevádzky cezhraničnej linky, ktorá spájala Bratislavu s rakúskym Hainburgom. Komerčná linka, ktorú zaviedol Slovak Lines po skončení pôvodnej linky 901 prevádzkovanej mestom Bratislava, sa končí po necelých dvoch rokoch. Dôvodom je dlhodobá vysoká stratovosť a takisto chýbajúca podpora zo strany slovenskej či rakúskej samosprávy.

Komerčná linka do Hainburgu začala premávať na prelome rokov 2019/2020 po ukončení pôvodnej linky 901 prevádzkovanej a dotovanej mestom Bratislava.
Na komerčnej linke mohli cestujúci využiť všetky benefity, ktoré Slovak Lines svojim zákazníkom ponúka, ako je napríklad bezplatná wifi či možnosť platby kartou priamo v autobuse.

Slovak Lines rovnako vytvoril pre túto linku špeciálny Travel pass, ktorý umožnil cestovať pravidelne za cenovo výhodnejších podmienok.

“Je nám úprimne ľúto, že sa nám autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom nepodarilo zachovať. Spravili sme pre to maximum, ale priemerná vyťaženosť autobusu 10 cestujúcimi napriek zredukovanému cestovnému poriadku nám každým dňom vytvára dodatočnú stratu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Lines Pavol Labant a dodáva, “k ukončeniu linky prispela samozrejme aj pandémia, ktorá znížila počet cestujúcich a takisto skutočnosť, že končíme ako prevádzkovateľ regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji. Vo verejnej súťaži však každý uchádzač predkladal aj ponuku na prevádzku tejto linky, a preto je budúcnosť spojenia Bratislavy s Hainburgom v rukách Bratislavského samosprávneho kraja.”

Cestujúcim so zakúpenými Travel passmi, ktorých platnosť končí po 14. novembri, bude spoločnosť Slovak Lines refundovať pomernú časť nákladov.

“Pandémia aj neúspešná verejná súťaž sú veľkými ranami, ktoré Slovak Lines, jedného z najväčších slovenských autobusových dopravcov, v poslednom období zasiahli.

My sa však nevzdávame a pokračujeme s našou komerčnou medzinárodnou dopravou do Viedne a letisko Schwechat aj naďalej. Rovnako pokračuje aj naša zmluvná doprava pre mnohé podniky v regióne, kde zabezpečujeme každodennú dopravu zamestnancov do práce.

Taktiež už pripravujeme našu sezónnu lyžiarsku linku na Semmering a Stuhleck,” uzatvára Pavol Labant.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente. Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky Radíme Vám

Čedok je späť na Slovensku

Čedok je späť na Slovensku, záujem o odlety z Bratislavy je obrovský Novým country manažérom Čedoku pre Slovensko bude Juraj Sliacky Odkedy cestovná kancelária Čedok oznámila svoj návrat na slovenský trh, tisíce Slovákov si zakúpilo svoju dovolenku pri mori s odletom z Bratislavy. Počas týchto dvoch mesiacov dominovali najmä pobytové zájazdy do Turecka, Albánska, Bulharska a na grécke ostrovy […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor Radíme Vám

Škótsko a jeho mnoho tvárí

Medzi stereotypné predstavy o Škótsku patria ryšavé vlasy, muži v sukniach, gajdy, whisky, dážď, zadumaná krajina jazier a hôr, hrady, spletitá história, sloboda, ovce a patriotizmus. To všetko tu návštevník spoľahlivo nájde, ale aj oveľa viac. Stačí len prísť a nechať sa uniesť krásou a kultúrou tejto malej veľkej krajiny. A samozrejme treba zabudnú na […]

Čítať ďalej