ONLINE MAGAZIN

Autobusové spojenie Bratislavy s Hainburgom končí 14. novembra

Nedeľa 14. novembra bude posledným dňom prevádzky cezhraničnej linky, ktorá spájala Bratislavu s rakúskym Hainburgom. Komerčná linka, ktorú zaviedol Slovak Lines po skončení pôvodnej linky 901 prevádzkovanej mestom Bratislava, sa končí po necelých dvoch rokoch. Dôvodom je dlhodobá vysoká stratovosť a takisto chýbajúca podpora zo strany slovenskej či rakúskej samosprávy.

Komerčná linka do Hainburgu začala premávať na prelome rokov 2019/2020 po ukončení pôvodnej linky 901 prevádzkovanej a dotovanej mestom Bratislava.
Na komerčnej linke mohli cestujúci využiť všetky benefity, ktoré Slovak Lines svojim zákazníkom ponúka, ako je napríklad bezplatná wifi či možnosť platby kartou priamo v autobuse.

Slovak Lines rovnako vytvoril pre túto linku špeciálny Travel pass, ktorý umožnil cestovať pravidelne za cenovo výhodnejších podmienok.

“Je nám úprimne ľúto, že sa nám autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom nepodarilo zachovať. Spravili sme pre to maximum, ale priemerná vyťaženosť autobusu 10 cestujúcimi napriek zredukovanému cestovnému poriadku nám každým dňom vytvára dodatočnú stratu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Lines Pavol Labant a dodáva, “k ukončeniu linky prispela samozrejme aj pandémia, ktorá znížila počet cestujúcich a takisto skutočnosť, že končíme ako prevádzkovateľ regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji. Vo verejnej súťaži však každý uchádzač predkladal aj ponuku na prevádzku tejto linky, a preto je budúcnosť spojenia Bratislavy s Hainburgom v rukách Bratislavského samosprávneho kraja.”

Cestujúcim so zakúpenými Travel passmi, ktorých platnosť končí po 14. novembri, bude spoločnosť Slovak Lines refundovať pomernú časť nákladov.

“Pandémia aj neúspešná verejná súťaž sú veľkými ranami, ktoré Slovak Lines, jedného z najväčších slovenských autobusových dopravcov, v poslednom období zasiahli.

My sa však nevzdávame a pokračujeme s našou komerčnou medzinárodnou dopravou do Viedne a letisko Schwechat aj naďalej. Rovnako pokračuje aj naša zmluvná doprava pre mnohé podniky v regióne, kde zabezpečujeme každodennú dopravu zamestnancov do práce.

Taktiež už pripravujeme našu sezónnu lyžiarsku linku na Semmering a Stuhleck,” uzatvára Pavol Labant.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej