ONLINE MAGAZIN

NOVINKY Ski amadé – Zimný cestovný ruch je späť

NOVINKY Ski amadé – Zimný cestovný ruch je späť

Miesta najväčších lyžiarskych zážitkov v Rakúsku otvárajú zimnú sezónu 2021/22: „klub my Ski amadé Friends“, FAMILY Ski amadé, regionálne kulinárske špeciality a investície do budúcnosti

(C)Ski amadé

Lyžiarske združenie Ski amadé vkladá dôveru do zimného cestovného ruchu, a preto vstupuje do zimnej sezóny 2021/22 s množstvom noviniek a ponúk vo svojich piatich regiónoch Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal. V lyžiarskych strediskách poskytujúcich tú najlepšiu lyžovačku v Rakúsku na vás čaká množstvo lyžiarskych zážitkov, kulinárskych špecialít a ponúk pre rodiny s deťmi. Zimní dovolenkári majú len s jediným skipasom k dispozícii 760 kilometrov zjazdoviek, 270 moderných vlekov a 356 dokonale upravených zjazdoviek s nádhernými horskými panorámami a mnohými možnosťami občerstvenia.


Návrat zimného cestovného ruchu v Ski amadé

Lyžovanie je šport, ktorý sa vykonáva v prírode, a je mimoriadne zdravé. Nielenže posilňuje svaly a zvyšuje vytrvalosť tela, ale prospieva aj mysli a duši. Pohyb na horách a čerstvom vzduchu navyše prirodzene robí človeka šťastným. Načerpáte tu tiež dostatok vitamínu D. Takéto nezabudnuteľné chvíle šťastia sú neobyčajne vítané najmä po predchádzajúcej drsnej zime plnej mnohých obmedzení. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že očakávania od prvej lyžovačky tejto zimy sú obrovské. Uplynulá sezóna ukázala, že krízy dokážeme najlepšie prekonať spoločným úsilím. Napriek všetkým obmedzeniam mohli lyžiarske strediská za špeciálnych podmienok zostať otvorené pre jednodňových turistov. Najvyššou prioritou pritom bola bezpečnosť hostí a zamestnancov.

Ski amadé vkladá nádej do zimného cestovného ruchu aj v sezóne 2021/2022. Združenie lyžiarskych stredísk poskytujúcich tú najlepšiu lyžovačku v Rakúsku hľadí aj napriek veľmi ťažkej predchádzajúcej sezóne do budúcnosti s optimizmom a teší sa na svojich hostí. Samozrejme, sú dodržané všetky v súčasnosti platné hygienické a bezpečnostné požiadavky. Z dnešného pohľadu sa však môže lyžovať v podstate bez obmedzení.


Budúce investície s dvoma novými lanovkami a väčším komfortom pre milovníkov zimných športov

Aj v zimnej sezóne 2021/2022 čakajú na návštevníkov v Ski amadé nové investície, a to dve nové lanovky vybudované v lyžiarskych strediskách Snow Space Salzburg a Filzmoos, ktoré budú uvedené do prevádzky v nasledujúcej zimnej sezóne: lanovka Flying Mozart a 6-sedačková lanovka „sixpack Mooslehen“.

Vo Wagraine v lyžiarskom stredisku Snow Space Salzburg sa stavia lanovka Flying Mozart, jedna z najvýkonnejších a najmodernejších kabínkových lanoviek v Alpách. Milovníci zimných športov budú môcť v budúcnosti využiť za jediný deň lyžovačky až vyše 200 kilometrov zjazdoviek. 10-miestna kabínková lanovka so zábavnými prvkami v kabínkach, vyhrievanými samostatnými sedadlami, osvetlením kabíny a WiFi pripojením nahradí po viac ako 30 rokoch starú kabínkovú lanovku z roku 1988 s miestami iba na státie. Trasa je podobná trase pôvodnej kabínkovej lanovky Flying Mozart. Všetky stavebné konštrukcie novej strednej stanice lanovky miznú pod zemským povrchom a dokonale splývajú s okolitou krajinou. Jazda lanovkou bude trvať menej ako jedenásť minút a prepraví až 4000 lyžiarov za hodinu. S cieľom skrátiť lyžiarom nepríjemné čakanie v radoch a dopraviť ich čo najrýchlejšie na svahy sa v stredisku Filzmoos v lyžiarskom regióne Salzburger Sportwelt buduje 6-sedačková lanovka „sixpack Mooslehen“.

(C)Ski amadé

Nahradí rovnomennú pôvodnú dvojsedačkovú lanovku, ktorá bola postavená v roku 1984 a je v prevádzke už viac ako 30 rokov. Nová sedačková lanovka s prepravnou kapacitou 2000 osôb za hodinu a rýchlosťou jazdy 5,5 metra za sekundu zaujme najmä svojím inovatívnym dizajnom, najnovšími technologickými štandardmi a poklopmi na ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Lanovka nazývaná Panorama Link spája od decembra 2020 lyžiarske strediská Snow Space Salzburg a Shuttleberg. Výrazne zvyšuje pohodlie návštevníkov: Bez ohľadu na to, či ste ubytovaní v obci Zauchensee, Flachauwinkl, Flachau, Wagrain, Kleinarl alebo St. Johann-Alpendorf, môžete preskúmať celý lyžiarsky región Salzburger Sportwelt bez toho, aby ste museli použiť skibus. Jediná výnimka: 400-metrový úsek medzi strediskami Flachauwinkl a Zauchensee musíte ešte stále absolvovať skibusom. Trasa lanovky vedie vo výške takmer 1800 metrov nad morom z Wagrainu po horskom hrebeni až do strediska Flachauwinkl/Kleinarl. Vďaka moderným 10-miestnym kabínam s veľkými presklenými plochami si cestujúci môžu vychutnať jedinečnú panorámu pohorí Vysoké a Nízke Taury.

„Klub my Ski amadé Friends“: Atraktívne ponuky pre verných a nových fanúšikov lyžovania

Združenie Ski amadé existuje už viac ako 20 rokov. Päť špičkových lyžiarskych regiónov – Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal – spojilo svoje sily, aby dokázali ponúkať tie najlepšie lyžiarske zážitky v Rakúsku s dôrazom na poskytovanie čo najlepších služieb a výhod pre svojich hostí počas lyžovačky.

Od minulého roka je pre verných zimných dovolenkárov, ktorí sa opakovane vracajú na svahy lyžiarskych stredísk Ski amadé, k dispozícii „klub my Ski amadé Friends“ – so skvelými ponukami a množstvom výhod. Ski amadé sa tak chce poďakovať svojim verným návštevníkom. Prihlásiť sa môžu aj noví návštevníci lyžiarskych stredísk. Ako člen dostanete svoju vlastnú kartu „Friends Card“, ktorú môžete používať aj ako kartu KeyCard skipas a opakovane ju z domu dobíjať. Exkluzívne výhody v celej lyžiarskej oblasti Ski amadé navyše zahŕňajú rôzne dovolenkové ponuky, akcie partnerov a skipasy. V prípade záchrannej akcie na zjazdovkách sú náklady hradené (výnimka: zásah vrtuľníka). Všetky informácie o klube my Ski amadé Friends a spôsobe prihlásenia nájdete na: www.skiamade.com/my

FAMILY Ski amadé: Exkluzívne ponuky pre veľkých aj malých a pre každý rodinný rozpočet

FAMILY Ski amadé ponúka pestrú paletu zážitkov na horách – pre celú rodinu. Okrem tematických a rýchlostných tratí, modrých zjazdoviek pre rodiny, desiatich snowparkov, 13 zábavných tratí funslope a funcrossových tratí je k dispozícii aj 30 lyžiarskych škôl, ktoré ponúkajú zábavný program a vynikajúcu starostlivosť o deti. Najmä v posledných mesiacoch sa ukázalo, aké dôležité je tráviť čas s rodinou. Možné a cenovo dostupné je to vďaka iniciatívam pre rodiny v Ski amadé, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby rodinný rozpočet na dovolenku príliš neutrpel.

Ku každej zimnej dovolenke je k dispozícii aj vhodné ubytovanie: Ski amadé ponúka široký výber certifikovaných ubytovacích zariadení pre rodiny, ktoré sú špeciálne prispôsobené ich potrebám. Všetky ponuky na dokonalú rodinnú lyžovačku v Ski amadé nájdete na: www.skiamade.com/family

Nová požičovňa lyžiarskeho oblečenia od INTERSPORT Rent: Vydajte sa na lyžovačku udržateľne a s minimom batožiny

Špeciálnou ponukou v zime 2021/2022 je online požičiavanie lyží a lyžiarskeho oblečenia v požičovniach INTERSPORT Rent v strediskách Ski amadé. Rodiny a lyžiari, ktorí nemajú vhodné zimné vybavenie, si môžu požičať lyžiarsku obuv, oblečenie a lyže vo vybraných požičovniach INTERSPORT Rent. Je to výhodou aj pre deti, ktoré vyrástli z lyžiarskej súpravy z minulého roka, pretože ich rodičia si tak nemusia robiť starosti s nákupom výstroja pre ne na týždňovú lyžovačku.

Požičiavanie lyžiarskeho oblečenia je jednoduché, udržateľné a funguje vo všetkých piatich regiónoch Ski amadé vždy rovnako: Môžete si vybrať z 32 požičovní INTERSPORT Rent v Ski amadé, rezervovať si online vhodné vybavenie a potom ho rýchlo vyzdvihnúť priamo na mieste. Vybavenie vrátite na tom istom mieste, kde bolo požičané.

NOVINKA: STAY Ski amadé – Udržateľný turistický ruch a vy. Trvalá udržateľnosť pre budúcnosť

Ski amadé bolo vždy považované za priekopníka, najmä v oblasti technologického vývoja a neustále nových iniciatív – a inak tomu nebude ani v zimnej sezóne 2021/22. Najväčšie rakúske lyžiarske združenie s informáciami o udržateľnosti v strediskách Ski amadé je príkladom dovolenky šetrnej k životnému prostrediu i k vašej peňaženke. Návštevníci sa vo všetkých piatich regiónoch Ski amadé môžu sami rozhodnúť, nakoľko udržateľná má byť ich lyžiarska dovolenka.

Na novej online platforme na www.skiamade.com/stay sa dovolenkári dozvedia všetko o udržateľných ponukách vo všetkých aspektoch lyžovačky – od príchodu, cez ubytovanie, vleky a zariadenia až po gastronómiu a získajú priame tipy, ako môžu svoju lyžovačku vylepšiť z hľadiska udržateľnosti.

TASTE Ski amadé: Vychutnajte si kulinárske špeciality na nových regionálnych lyžiarskych tratiach pre pôžitkárov

Regionálne, udržateľné a kvalitné – to sú hodnoty, ktoré reprezentujú iniciatívy Ski amadé v oblasti gastronómie. Na mnohých chatách si vysokokvalitné potraviny a hlavné ingrediencie tradičných jedál vyrábajú sami alebo ich nakupujú priamo od miestnych výrobcov. K čerstvo pripraveným domácim jedlám si môžete vychutnať pohár skvelého rakúskeho vína. V spolupráci s kompetenčným partnerom, spoločnosťou Österreich Wein Marketing, sú jednotlivé prevádzky certifikované a kvalita ponúk sa pravidelne kontroluje. V zimnej sezóne 2021/22 sa 28 partnerských pôžitkárskych chát a 30 partnerských pôžitkárskych hotelov teší na to, ako budú rozmaznávať svojich hostí kulinárskymi špecialitami. K vybraným vínam a regionálnym jedlám, samozrejme, patria aj vynikajúce služby. Jedlá a nápoje sa podávajú priamo na miesto, aby sa obmedzil kontakt s ostatnými hosťami.

Novinkou tejto zimy sú regionálne lyžiarske trate pre pôžitkárov v piatich regiónoch Ski amadé. V každom regióne sa nachádza aspoň jedna lyžiarska trať pre pôžitkárov. Vo vybraných horských chatách podávajú domáce jedlá pripravené z ingrediencií priamo z regiónu alebo dokonca z vlastnej výroby. Okrem toho sa tu konajú aj gurmánske podujatia v užšom kruhu pod holým nebom. Na bezplatný vstup na trate potrebujete len jeden skipas. Lyžiarske trate pre pôžitkárov nájdete v  aplikácii „Ski amadé Guide“, ako aj na www.skiamade.com/taste.

Ski amadé MADE MY DAY: Rezervujte si individuálne ponuky a zažívajte každý deň očarujúce momenty

Lyžiarske zážitky v Ski amadé, v lyžiarskych strediskách, ktoré ponúkajú najväčší pôžitok z lyžovania v Rakúsku, sú všestranné a rozmanité: raz športové, inokedy pohodové a oboje s neskutočnou dávkou pôžitku. Počas tejto zimnej sezóny si môžete rezervovať celodenné balíčky a individuálne ponuky „Ski amadé MADE MY DAY“.

V rámci celodenných balíčkov sprevádza profesionálny sprievodca účastníkov v malých skupinách počas dňa plného zaujímavostí. Na vrchu Hochkönig si vychutnáte deň na svahu s viacchodovým menu, pričom každý chod sa podáva v inej chate. Ak túžite po adrenalínovom zážitku, môžete sa za ním vydať po raňajkách na vrchole vo výške 2700 metrov nad morom na celodennej freeridovej túre po impozantnom masíve Dachstein. Všetci, ktorí radi nazerajú do zákulisia, môžu v regióne Salzburger Sportwelt získať exkluzívne informácie o fungovaní lanovky.

Individuálne ponuky poskytujú hosťom ešte väčšiu slobodu výberu: Každý sa môže sám rozhodnúť, ktoré a koľko zaujímavostí chce zažiť a kedy presne. Ak ste odjakživa túžili zažiť jazdu na ratraku Pistenbully, môžete tento zážitok zaradiť do programu pohodového dňa stráveného na lyžiach na vrchu Hochkönig. Všetci, ktorí si radi privstanú, môžu v rámci ponúk pre „ranné vtáčatá“ v údolí Großarltal ako prví zanechať svoje stopy na čerstvo upravených zjazdovkách. Príjemný odpočinok od všedných dní na zjazdovkách ponúka joga pre lyžiarov v regióne Schladming-Dachstein alebo turistika na snežniciach na vrch Zirbenberg v Gasteine.

Lyžovačka v Ski amadé je zárukou mnohých očarujúcich momentov – spojených s veľkou dávkou slobody a flexibility pri rezervácii a výbere lyžiarskych zážitkov. www.skiamade.com/mademyday

Ponuky FreeRIDE v Ski amadé: Akcia, zábava a vzájomná výmena v rámci komunity

Fanúšikovia freeridingu môžu túto zimu využívať atraktívne ponuky, ktoré nájdu všetky zhrnuté v ponuke RIDE Ski amadé. Freerideri sa môžu dosýta vyblázniť v hlbokom snehu a užiť si pocit slobody uprostred prírody v lyžiarskych strediskách, ktoré ponúkajú najväčšie lyžiarske zážitky v Rakúsku, s množstvom značených trás a viac ako 15 profesionálnymi školami freeridingu, freeskiingu a snowboardingu. Ak chcete byť dokonale vybavení na svoje freeridové dobrodružstvo, využite službu zapožičania protilavínového výstroja v celkovo 16 vybraných požičovniach INTERSPORT Rent v strediskách Ski amadé.

Všetky informácie o  ponukách pre freeriderov v  lyžiarskych strediskách Ski amadé nájdete na webovej stránke: www.skiamade.com/freeride

760 kilometrov zábavy na zjazdovkách s jediným skipasom: Skipas Ski amadé platí vo všetkých piatich regiónoch na všetkých zjazdovkách lyžiarskeho združenia. Cena 6-dňového skipasu v hlavnej sezóne je 299 EUR (pre mládež 224 EUR, deti 149,50 EUR)

Informácie pre hostí Ski amadé:

Servisná linka Ski amadé:

  1. +43 6452 4033366
  2. E. urlaub@skiamade.comskiamade.com

Foto na titulke: (C)Ski Amadé

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Študuj, pracuj a rozvíjaj cestovný ruch na Horehroní!

Horehronie so svojou vstupnou bránou, za ktorú sa pokladá mesto Brezno, ponúka rôzne oblasti, v ktorých sa možno v regióne uplatniť. Významnou oblasťou je práve oblasť cestovného ruchu, ktorá sa pokladá za jedno z najdynamickejších odvetví vôbec. Región Horehronie, s veľkým prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb, ponúka okrem toho množstvo turistických trás, cyklotrás, lyžiarskych stredísk, atrakcií […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Arménsko – kostol, kam sa pozrieš

Arménsko je malá krajina ležiaca v oblasti Zakaukazska. Rozlohou 30 000 km2 je len o málo väčšia ako Morava av roku 2011 tu žili iba 3 milióny obyvateľov. Prakticky celé Arménsko leží vo vysokých horách. Krajina je tu pomerne nehostinná a bujnú vegetáciu je možné zahliadnuť len málokde. Dejiny Arménov v mnohom silne pripomínajú dejiny […]

Čítať ďalej