ONLINE MAGAZIN

Nivy centrum s rekordnými číslami

Nivy centrum, nový prírastok v zóne Nové Nivy, ktorú financuje a stavia súkromný developer HB Reavis, sa počas uplynulého týždňa stalo najnavštevovanejším miestom v Bratislave. Státisíce ľudí navštívili nové moderné polyfunkčné centrum, ktoré kombinuje autobusovú stanicu, nákupné centrum, tržnicu a verejne prístupnú zelenú strechu s množstvom ďalších funkcií určených najmä na voľnočasové aktivity.

Nivy centrum privítalo prvých návštevníkov vo štvrtok 30.9., kedy o tretej ráno prevádzkovateľ autobusovej stanice vypravil prvý autobus smerujúci na medzinárodné letisko Schwechat.

Rekordné čísla od prvého dňa

V prvý deň destináciu Nivy navštívilo rekordných 57.000 návštevníkov, ktorých zaujala nielen nová autobusová stanica či nákupné centrum s novými značkami, ale aj tržnica a zelená strecha, ktorá si okamžite našla svoje pevné miesto na mape Bratislavčanov a tiež jej návštevníkov.

Za týždeň od spustenia Nivy centra prešlo týmto projektom 330.000 návštevníkov, ktorí si počas uplynulých dní užívali nielen novú kvalitu cestovania do hlavného mesta a nakupovanie vo viac ako stovke obchodov, ale tiež aj nové mestské aktivity. Nivy centrum potvrdilo, že nejde iba o ďalšie nákupné centrum, ale o mestotvorný projekt, ktorý postupne zvýši kvalitu života v meste vďaka svojim unikátnym riešeniam a mikrofunkciám, ako je napríklad bežecká dráha, workoutové ihriská, grilovacie miesta či komunitné záhrady.
Že má Nivy centrum dobre našliapnuté stať sa novým, moderným a zákazníkmi obľúbeným centrom svedčia aj jeho marketingové výsledky. Za prvých 7 dní si aplikáciu Ahoj Nivy! nainštalovalo 17.000 ľudí, ktorí ju aktívne využívali aj počas samotných návštev centra. V aplikácii užívatelia nájdu hneď niekoľko zaujímavých funkcií, akými sú napríklad hodina parkovania navyše alebo benefitový program, do ktorého sa postupne zapájajú aj jednotlivé prevádzky Nív.
Nová mestská infraštruktúra

Spolu s otvorením Nív bol spustený do prevádzky aj prvý podzemný kruhový objazd a prvá parkovacia cykloveža, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tohto unikátneho a multifunkčného konceptu. Nivy centrum je destináciou pre moderný mestský život s ľahkou dostupnosťou a mestskými riešeniami pre každého.
Pri samotnej výstavbe projektu developer HB Reavis aplikoval prísne postupy ekologickej výstavby, ktoré definuje aj medzinárodný inštitút BREEAM. Aj samotné funkčné riešenia projektu majú za cieľ podporovať ekologický charakter celej zóny Nové Nivy, ktorá tento rok získala prestížny certifikát BREEAM Communities. Jej hlavné piliere stoja na podpore komunít, spoločenskej zodpovednosti, alternatívnej doprave a udržateľnosti. Na týchto elementoch stojí každý jeden projekt z dielne HB Reavis a Nivy nie sú výnimkou.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej