ONLINE MAGAZIN

Prechádzky regiónom Rimanov, po Carnuntum-Marchfeld 

Prechádzky regiónom Rimanov, po Carnuntum-Marchfeld 

Novinkou spolkovej krajiny Dolné Rakúsk, v regióne Carnuntum-Marchfeld, leží východne od Viedne, sú nové, značené trasy. Čiastočne neznáme chodníčky, zákutia, historické stavby, či staré múry, skryté uličky a pekná príroda navôkol. Všetky tieto miesta dýchajú históriou!

Ak sa vyberiete akýmkoľvek smerom, prechádzky budú trvať takmer hodinu a čo je zaujímavé, môžete pri tom použiť novinku – App „Ortsspaziergänge“ – prechádzky miestami, vypočujete si ich históriu, čo to o zaujímavostiach toho ktorého miesta, či atrakcie. Tém a chodníkov je šesť: Bad Deutsch-Altenburg, Petronell-Carnuntum, Bruck an der Leitha, Fischamend, Eckartsau alebo si zvolíte za cieľ výletu obec Marchegg. Spoznáte zaujímavý región, o ktorom ste možno doteraz vedeli len málo, možno vás novinky, či informácie o ňom aj prekvapia. Oblasť Carnuntum- Marchfeld leží neďaleko Bratislavy, blízko slovensko-rakúskych hraníc. Okrem toho, že si cez aplikáciu vypočujete nové informácie, na každej trase sú inštalované ďalšie zaujímavosti o tom, čo ešte vidieť, historické fotografie, 360°pohľady, staré štíty a mnoho iného.

A na to aby ste objavili región Region Carnuntum-Marchfeld, jednoducho si stiahnete aplikáciu do smart telefónu. Výhodou je, že nemusíte mať pri tom žiadne internetové spojenie, orientovať sa tu totiž budete veľmi jednoducho: pri prechádzke sa vám totiž vždy objaví aktuálna pozícia v aplikácii vo virtuálnej mape.

K dispozícii je App verzia v  systéme Google Play-oder Apple-App-Store.

Prechádzka trasou Bad Deutsch-Altenburg je o napínavej histórii kúpeľlného mesta, už starí Rimania poznali ozdravujúce účinky jódovo – sírnatého prameňa. Historické dedičstvo je úzko späte s obcou. Príbehy o Rimanoch sa dozviete aj o kúsok ďalej, priamo v obci Petronell-Carnuntum, kde bola kedysi, pred viac ako dvetisíc rokmi,  pulzujúca rímska metropola. Je to miesto, ktoré drancovali Osmáni, či križiaci.

Krásne, stredoveké  a príjemné mesto Bruck an der Leitha: mesto zachránili pred druhým nájazdom Turkov. A zasa v obci Fischamend, „vyjdú na povrch“ všetky tajomstvá. Tak napríklad aj to, že bola miestom tajomých temlárskych rytierov, a že sa tu nachádzala najväčšia základňa pre letecký výskum v rakúskej monarchii.

Krásnu prírodu lužných lesov spoznáte na mieste Eckartsau, práve tu sú informácie ako vznikali lužné lesy a čomu vďačíme za to, že tu vôbec posledné, lužné lesy Európy zostali neporušené. Vďaka aktivistom, ktorí bojovali za to, aby na tunajšom toku Dunaja nevznikla žiadna elektráreň. Budete obdivovať nádherný park zámku Eckartsau. V obci Marchegg  je raritou veľká kolónia bielych bocianov, najväčšej v strednej Európe. V roku 2022 bude zámok Marchegg centrom veľkej krajinskej, dolnorakúskej výstavy.

Detaily a informácie k potulkám po regióne Carnuntum-Marchfeld nájdete na: www.ortsspaziergaenge.at a www.kamkam.eu

Forografie – zdroj: Region Carnuntum – Marchfeld/Donau Niederösterreich Tourismus GmbH

Mohlo by vás zaujímať:

Gastronómia Radíme Vám

Bullinarium – miesto, kde sa dlho vegetariáni nezdržia

Počas nášho presstripu sme ako prvé navštívili miesto, kde priveľa vegetariánov nenájdete. Bullinarium je totiž kráľovstvom hovädzieho mäsa a jedál z neho pripravených. Zaujímavosťou a hlavnou črtou tohto zaradenia je prístup ku chovu a následnej prípravy mäsa z býkov. Jedná sa o projekt, kde sa v maximálnej možnej miere dbá na ekológiu a udržateľný prístup k životnému prostrediu. […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej