ONLINE MAGAZIN

Prechádzky regiónom Rimanov, po Carnuntum-Marchfeld 

Prechádzky regiónom Rimanov, po Carnuntum-Marchfeld 

Novinkou spolkovej krajiny Dolné Rakúsk, v regióne Carnuntum-Marchfeld, leží východne od Viedne, sú nové, značené trasy. Čiastočne neznáme chodníčky, zákutia, historické stavby, či staré múry, skryté uličky a pekná príroda navôkol. Všetky tieto miesta dýchajú históriou!

Ak sa vyberiete akýmkoľvek smerom, prechádzky budú trvať takmer hodinu a čo je zaujímavé, môžete pri tom použiť novinku – App „Ortsspaziergänge“ – prechádzky miestami, vypočujete si ich históriu, čo to o zaujímavostiach toho ktorého miesta, či atrakcie. Tém a chodníkov je šesť: Bad Deutsch-Altenburg, Petronell-Carnuntum, Bruck an der Leitha, Fischamend, Eckartsau alebo si zvolíte za cieľ výletu obec Marchegg. Spoznáte zaujímavý región, o ktorom ste možno doteraz vedeli len málo, možno vás novinky, či informácie o ňom aj prekvapia. Oblasť Carnuntum- Marchfeld leží neďaleko Bratislavy, blízko slovensko-rakúskych hraníc. Okrem toho, že si cez aplikáciu vypočujete nové informácie, na každej trase sú inštalované ďalšie zaujímavosti o tom, čo ešte vidieť, historické fotografie, 360°pohľady, staré štíty a mnoho iného.

A na to aby ste objavili región Region Carnuntum-Marchfeld, jednoducho si stiahnete aplikáciu do smart telefónu. Výhodou je, že nemusíte mať pri tom žiadne internetové spojenie, orientovať sa tu totiž budete veľmi jednoducho: pri prechádzke sa vám totiž vždy objaví aktuálna pozícia v aplikácii vo virtuálnej mape.

K dispozícii je App verzia v  systéme Google Play-oder Apple-App-Store.

Prechádzka trasou Bad Deutsch-Altenburg je o napínavej histórii kúpeľlného mesta, už starí Rimania poznali ozdravujúce účinky jódovo – sírnatého prameňa. Historické dedičstvo je úzko späte s obcou. Príbehy o Rimanoch sa dozviete aj o kúsok ďalej, priamo v obci Petronell-Carnuntum, kde bola kedysi, pred viac ako dvetisíc rokmi,  pulzujúca rímska metropola. Je to miesto, ktoré drancovali Osmáni, či križiaci.

Krásne, stredoveké  a príjemné mesto Bruck an der Leitha: mesto zachránili pred druhým nájazdom Turkov. A zasa v obci Fischamend, „vyjdú na povrch“ všetky tajomstvá. Tak napríklad aj to, že bola miestom tajomých temlárskych rytierov, a že sa tu nachádzala najväčšia základňa pre letecký výskum v rakúskej monarchii.

Krásnu prírodu lužných lesov spoznáte na mieste Eckartsau, práve tu sú informácie ako vznikali lužné lesy a čomu vďačíme za to, že tu vôbec posledné, lužné lesy Európy zostali neporušené. Vďaka aktivistom, ktorí bojovali za to, aby na tunajšom toku Dunaja nevznikla žiadna elektráreň. Budete obdivovať nádherný park zámku Eckartsau. V obci Marchegg  je raritou veľká kolónia bielych bocianov, najväčšej v strednej Európe. V roku 2022 bude zámok Marchegg centrom veľkej krajinskej, dolnorakúskej výstavy.

Detaily a informácie k potulkám po regióne Carnuntum-Marchfeld nájdete na: www.ortsspaziergaenge.at a www.kamkam.eu

Forografie – zdroj: Region Carnuntum – Marchfeld/Donau Niederösterreich Tourismus GmbH

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej