ONLINE MAGAZIN

Prechádzky regiónom Rimanov, po Carnuntum-Marchfeld 

Prechádzky regiónom Rimanov, po Carnuntum-Marchfeld 

Novinkou spolkovej krajiny Dolné Rakúsk, v regióne Carnuntum-Marchfeld, leží východne od Viedne, sú nové, značené trasy. Čiastočne neznáme chodníčky, zákutia, historické stavby, či staré múry, skryté uličky a pekná príroda navôkol. Všetky tieto miesta dýchajú históriou!

Ak sa vyberiete akýmkoľvek smerom, prechádzky budú trvať takmer hodinu a čo je zaujímavé, môžete pri tom použiť novinku – App „Ortsspaziergänge“ – prechádzky miestami, vypočujete si ich históriu, čo to o zaujímavostiach toho ktorého miesta, či atrakcie. Tém a chodníkov je šesť: Bad Deutsch-Altenburg, Petronell-Carnuntum, Bruck an der Leitha, Fischamend, Eckartsau alebo si zvolíte za cieľ výletu obec Marchegg. Spoznáte zaujímavý región, o ktorom ste možno doteraz vedeli len málo, možno vás novinky, či informácie o ňom aj prekvapia. Oblasť Carnuntum- Marchfeld leží neďaleko Bratislavy, blízko slovensko-rakúskych hraníc. Okrem toho, že si cez aplikáciu vypočujete nové informácie, na každej trase sú inštalované ďalšie zaujímavosti o tom, čo ešte vidieť, historické fotografie, 360°pohľady, staré štíty a mnoho iného.

A na to aby ste objavili región Region Carnuntum-Marchfeld, jednoducho si stiahnete aplikáciu do smart telefónu. Výhodou je, že nemusíte mať pri tom žiadne internetové spojenie, orientovať sa tu totiž budete veľmi jednoducho: pri prechádzke sa vám totiž vždy objaví aktuálna pozícia v aplikácii vo virtuálnej mape.

K dispozícii je App verzia v  systéme Google Play-oder Apple-App-Store.

Prechádzka trasou Bad Deutsch-Altenburg je o napínavej histórii kúpeľlného mesta, už starí Rimania poznali ozdravujúce účinky jódovo – sírnatého prameňa. Historické dedičstvo je úzko späte s obcou. Príbehy o Rimanoch sa dozviete aj o kúsok ďalej, priamo v obci Petronell-Carnuntum, kde bola kedysi, pred viac ako dvetisíc rokmi,  pulzujúca rímska metropola. Je to miesto, ktoré drancovali Osmáni, či križiaci.

Krásne, stredoveké  a príjemné mesto Bruck an der Leitha: mesto zachránili pred druhým nájazdom Turkov. A zasa v obci Fischamend, „vyjdú na povrch“ všetky tajomstvá. Tak napríklad aj to, že bola miestom tajomých temlárskych rytierov, a že sa tu nachádzala najväčšia základňa pre letecký výskum v rakúskej monarchii.

Krásnu prírodu lužných lesov spoznáte na mieste Eckartsau, práve tu sú informácie ako vznikali lužné lesy a čomu vďačíme za to, že tu vôbec posledné, lužné lesy Európy zostali neporušené. Vďaka aktivistom, ktorí bojovali za to, aby na tunajšom toku Dunaja nevznikla žiadna elektráreň. Budete obdivovať nádherný park zámku Eckartsau. V obci Marchegg  je raritou veľká kolónia bielych bocianov, najväčšej v strednej Európe. V roku 2022 bude zámok Marchegg centrom veľkej krajinskej, dolnorakúskej výstavy.

Detaily a informácie k potulkám po regióne Carnuntum-Marchfeld nájdete na: www.ortsspaziergaenge.at a www.kamkam.eu

Forografie – zdroj: Region Carnuntum – Marchfeld/Donau Niederösterreich Tourismus GmbH

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda

Jesenná turistika v Dolnom Rakúsku

Jeseň konečne prináša úľavu od horúceho slnka a všetci, ktorí majú radi prírodu a turistiku si prídu v tomto farebnom období na svoje. Mimochodom vedeli ste že Dolné Rakúsko, nemecky Niederösterreich, kedysi známe ako Rakúsko pod Enžou – Österreich unter der Enns, je rakúskou spolkovou krajinou, obklopujúcou svojím územím rakúske hlavné mesto Viedeň? Je to […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip outdoor Umenie a kultúra

Hrady a zámky Plzeňského kraja

Prijmite video pozvánku na návštevu historických skvostov Plzeňského kraja, v Českej republike. Plzeňský kraj leží na juhozápade Čiech, v južnej časti bývalého Západočeského kraja. Na severozápade susedí s Karlovarským krajom, na severe má kratučký úsek spoločnéj hranice s Ústeckým krajom, na severovýchode hraničí so Stredočeským krajom, na juhovýchode s Juhočeským krajom. Najdlhší úsek spoločnej hranice […]

Čítať ďalej