ONLINE MAGAZIN

Múzeum historických kočov Čechy pod Kosířem

Vážení čitatelia, cestovatelia, milovníci histórie i obdivovatelia technických skvostov minulosti.

V rámci našich výjazdov vám radi ponúkame tip na výlet do Českej republiky.
Konkrétne sa jedná o relatívne malú obec Čechy pod Kosířem, kde sa nachádza miesto, ktoré ulahodí oku i uchu každého milovníka technológií a technických vychytávok dávnej minulosti – Múzeum kočiarov.

Je to najväčšie múzeum historických kočov v Českej republike, ktoré  sa detailne venuje histórii kočiarov, ich doplnkom a reštaurovaniu.
V zbierkach nájdete koč arcibiskupský, smútočné ale aj galériu dokumentov, tlačovín a plánov.
Naozaj sa oplatí vidieť. Za nás plných 5 bodov, či hviezdičiek, alebo ak chcete –  5 prstov hore

O múzeu
Návšteva múzea a samotný program je nezabudnuteľným zážitkom pre všetky generácie, pretože spája dávnu minulosť so súčasnosťou.

No a na čo sa môžete tešiť:

Predstavíme vám ojedinelú a najväčšiu zbierku historických kočov, saní a lampášov. Múzeum kočov otvorené od 11. 7. 2009.

Každý človek sa postupom času a s pribúdajúcimi skúsenosťami stáva patriotom – človekom, ktorý miluje svojich blízkych, rodinu a i samotnú krajinu, v ktorej žije. Všetky tieto pocity ale spája niečo, čo naši predkovia cítili ako samozrejmosť; je to viera, ktorá podporuje nášho ducha. A to je práve jedna z hlavných myšlienok múzea kočov, ktorá by mala osloviť každého z mladších či starších, ktorý prekročia prah a ocitne sa na pôde, ktorá bola poznačená preliatým potom našich predkov.

Na mieste, kde nie je priestor pre hnev  a komerciu dnešného života. Strávený čas v múzeu, ktorý vás privedie k zamysleniu nad vecami, ktoré by vás možno nikdy nenapadli, bude tým, čo vás pohladí a osloví. V múzeu uvidíte, ako sa spája remeselný um našich predkov s duchom, ktoré vdýchli do každého koča.
Uvidíte kombináciu nádherných kočiarov, ktoré slúžili človeku v tých najkrajších  chvíľach života, ale aj také, ktoré sa vyberali na poslednú cestu. Je to unikátna zbierka, ktorá vďaka tejto skladbe nemá vo svete obdobu.

Príďte a spoznajte prácu našich predkov a navštívte expozíciu historických kočov v Čechách pod Kosířem a podporte toto veľké dielo svojou návštevou.
Depozitár múzea kočov postavený pre najväčšie smútočné koč všetkých čias bolo slávnostne otvorené 28. septembra 2012 spojil najlepších remeselníkov českej krajiny postavený z tesaných trámov, tehál, kameňa a kovaného železa.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej