ONLINE MAGAZIN

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery.

Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba.

Kúpa akčnej kamery dnes už nie je nič zložité a pri jazde na motorke má jej kúpa rozhodne zmysel hneď z niekoľkých dôvodov. Na ceste sú motorkári oproti vodičom áut ďaleko viac ohrození, a preto je vhodné si jazdu zaznamenávať ako prípadný dôkazový materiál. Stáva sa pomerne často, že vám auto nedá prednosť na križovatke, alebo vás prehliadne v zrkadle pri predbiehaní. Hoci to nemusí byť vaša vina, bez kamery môže byť dokazovanie veľmi ťažké.

Ďalším, bezpochyby príjemnejším dôvodom, je natáčanie zážitkov, preletov zákrutami, prírody a všetkých ďalších momentov, ktorými sa chcete pochváliť kamarátom, alebo si len jednoducho tú super jazdu chcete prežiť ešte raz doma.

Ideálnou kamerou na motorku môže byť napríklad LAMAX W9.1, ktorá je cenovo dostupná, zvládne kvalitne natočiť každý váš zážitok z jazdy vďaka špičkovému 4K a navyše je vodotesná do 12 metrov aj bez puzdra, teda sa nemusíte obávať zničenia, keď vás po ceste prekvapí dážď. Pokojne si ju ale môžete pripevniť aj na vodný skúter. A ak si budete chcieť odfotiť napríklad  západ slnka, máte hneď po ruke aj parádny foťák s rozlíšením až 20 MPx. Navyše má v balení rovno držiak na prilbu a diaľkový ovládač na ruku.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Technika Technológie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov? […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Náš tip

Hrad Helfštýn

Monumentálna hradná architektúra Helfštýna sa týči nad údolím Moravskej brány. Celý komplex tvorí rad stavieb úžitkových i fortifikačných. V súčasnej dobe sú na hrade sprístupnené štyri nádvoria. Má päticu brán, množstvo bášt, veží a rozsiahly systém vnútorného i vonkajšieho opevnenia. Svojou rozlohou patrí k najrozsiahlejším hradným komplexom v Európe. História hradu Rozsiahla zrúcanina hradu Helfštýna, […]

Čítať ďalej