ONLINE MAGAZIN

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery.

Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba.

Kúpa akčnej kamery dnes už nie je nič zložité a pri jazde na motorke má jej kúpa rozhodne zmysel hneď z niekoľkých dôvodov. Na ceste sú motorkári oproti vodičom áut ďaleko viac ohrození, a preto je vhodné si jazdu zaznamenávať ako prípadný dôkazový materiál. Stáva sa pomerne často, že vám auto nedá prednosť na križovatke, alebo vás prehliadne v zrkadle pri predbiehaní. Hoci to nemusí byť vaša vina, bez kamery môže byť dokazovanie veľmi ťažké.

Ďalším, bezpochyby príjemnejším dôvodom, je natáčanie zážitkov, preletov zákrutami, prírody a všetkých ďalších momentov, ktorými sa chcete pochváliť kamarátom, alebo si len jednoducho tú super jazdu chcete prežiť ešte raz doma.

Ideálnou kamerou na motorku môže byť napríklad LAMAX W9.1, ktorá je cenovo dostupná, zvládne kvalitne natočiť každý váš zážitok z jazdy vďaka špičkovému 4K a navyše je vodotesná do 12 metrov aj bez puzdra, teda sa nemusíte obávať zničenia, keď vás po ceste prekvapí dážď. Pokojne si ju ale môžete pripevniť aj na vodný skúter. A ak si budete chcieť odfotiť napríklad  západ slnka, máte hneď po ruke aj parádny foťák s rozlíšením až 20 MPx. Navyše má v balení rovno držiak na prilbu a diaľkový ovládač na ruku.

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Film Náš tip Radíme Vám

Dokumentárna séria Stratené mestá Biblie odhalí tajomstvá biblických príbehov

Stratené mestá Biblie je nový dvojdielny dokument na televíznej stanici Viasat History. Slovenská premiéra bude odvysielaná v nedeľu 25. septembra o 21:00 a nadšencov histórie zavedie na miesta, ktoré sa neodmysliteľne spájajú so starozákonnými textami. Objavíte Babylon, Uruk, Ur, Ninive či Girsu z doposiaľ nevídanej perspektívy.  Starý zákon vďaka dokumentu Stratené mestá Biblie znova ožije. Dostaneme sa na miesta, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Radíme Vám

Epic Drama odvysiela tretiu sériu výpravného seriálu Ponorka

Kritikmi aj divákmi oceňovaný koprodukčný seriál Ponorka (Das Boot) sa vracia. Slovenskú premiéru 3. série si môžete pozrieť už vo štvrtok 29. septembra o 21:00 exkluzívne na Epic Drama.   Fanúšikovia prvých dvoch sérii sa majú zaručene na čo tešiť. Pokiaľ však seriál Ponorka nepoznáte, rozhodne čítajte ďalej. Keď mala nová desaťdielna séria premiéru v Nemecku a vo […]

Čítať ďalej
Cestovanie

Ako môže vyzerať peklo v lietadle? Stačí na to jedno malé dieťa

Cestujúci letu spoločnosti Lufthansa z Nemecka do New Jersey na svoj let asi len tak nezabudnú. Nepríjemne im ho spestril malý chlapec, ktorý niekoľko hodín v kuse kričal, preliezal sedadlá a prechádzal sa uličkami lietadla. Jeho správanie natočil Shane Townley a zverejnil na internete. Niektorí diváci sympatizujú s dieťaťom a jeho matkou, iní kritizujú. Do […]

Čítať ďalej