ONLINE MAGAZIN

Zdravá energia na dlhé cestovanie

Energia je pre náš život veľmi dôležitá. Potrebujete ju v škole, v práci a vo voľnom čase s rodinou. Veľmi veľa jej ale určite spotrebuje vaše telo pri dlhých cestách v aute. A ak ste sa toto leto rozhodli vozidlom cestovať na dovolenku, je dobré, ak sa zoznámite s niektorými spôsobmi jej doplnenia.

Poistiť sa v podobe zdravých doplnkov a jednoduchých tipov je veľmi dobre riešenie. Tak sa poďte spolu s nami o tom presvedčiť.

Kvalitná káva

Rýchlych zdrojov energie nájdete na trhu veľmi veľa. Otázne ale je, či v sebe neskrývajú látky, ktoré vášmu telu môžu aj uškodiť. Pri kvalitnej káve, ktorú budete konzumovať v primeranom množstve, by vám nič podobné hroziť nemalo.

Naopak, tento nápoj vie byť aj veľmi zdravý, čo potvrdzujú aj mnohé vedecké štúdie. Tak napríklad, káva obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, vďaka ktorým sa naše telo zbavuje škodlivých buniek a zostáva dlho vitálne.

Lepšie sa vďaka káve zbavujeme aj tukov. Môžeme predísť vzniku demencie alebo Alzheimerovej choroby. Plusom je teda nielen energia a vyššia schopnosť koncentrácie z kofeínu, ale aj prínos pre naše zdravie.

Bio čokoláda

Ak nemáte možnosť pripraviť si na ceste kávu, skúste lahodnú Bio čokoládu, ktorá doplní telu nielen potrebné cukry.

Všetci veľmi dobre vieme, že príliš veľa sladkých alebo tučných jedál môže prispieť k obezite a ďalším zdravotným problémom, ale dobrá správa pre milovníkov čokolády je, že malé množstvo môže mať aj určité zdravotné výhody.

Chuť, vôňa a textúra čokolády sú prospešné pre oblasti mozgu. Čokoláda ale obsahuje aj tryptofán, esenciálnu aminokyselinu, ktorá stimuluje produkciu serotonínu, prírodného antidepresíva.

Podobným obsahom čokolády môže byť aj kofeín, vďaka čomu sa stáva čokoláda dokonalou alternatívou ku káve.

Tak sa týmito doplnkami výživy zásobte a únava sa vám bude vyhýbať nielen na dlhých cestách.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda

Jesenná turistika v Dolnom Rakúsku

Jeseň konečne prináša úľavu od horúceho slnka a všetci, ktorí majú radi prírodu a turistiku si prídu v tomto farebnom období na svoje. Mimochodom vedeli ste že Dolné Rakúsko, nemecky Niederösterreich, kedysi známe ako Rakúsko pod Enžou – Österreich unter der Enns, je rakúskou spolkovou krajinou, obklopujúcou svojím územím rakúske hlavné mesto Viedeň? Je to […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip outdoor Umenie a kultúra

Hrady a zámky Plzeňského kraja

Prijmite video pozvánku na návštevu historických skvostov Plzeňského kraja, v Českej republike. Plzeňský kraj leží na juhozápade Čiech, v južnej časti bývalého Západočeského kraja. Na severozápade susedí s Karlovarským krajom, na severe má kratučký úsek spoločnéj hranice s Ústeckým krajom, na severovýchode hraničí so Stredočeským krajom, na juhovýchode s Juhočeským krajom. Najdlhší úsek spoločnej hranice […]

Čítať ďalej