ONLINE MAGAZIN

Zdravá energia na dlhé cestovanie

Energia je pre náš život veľmi dôležitá. Potrebujete ju v škole, v práci a vo voľnom čase s rodinou. Veľmi veľa jej ale určite spotrebuje vaše telo pri dlhých cestách v aute. A ak ste sa toto leto rozhodli vozidlom cestovať na dovolenku, je dobré, ak sa zoznámite s niektorými spôsobmi jej doplnenia.

Poistiť sa v podobe zdravých doplnkov a jednoduchých tipov je veľmi dobre riešenie. Tak sa poďte spolu s nami o tom presvedčiť.

Kvalitná káva

Rýchlych zdrojov energie nájdete na trhu veľmi veľa. Otázne ale je, či v sebe neskrývajú látky, ktoré vášmu telu môžu aj uškodiť. Pri kvalitnej káve, ktorú budete konzumovať v primeranom množstve, by vám nič podobné hroziť nemalo.

Naopak, tento nápoj vie byť aj veľmi zdravý, čo potvrdzujú aj mnohé vedecké štúdie. Tak napríklad, káva obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, vďaka ktorým sa naše telo zbavuje škodlivých buniek a zostáva dlho vitálne.

Lepšie sa vďaka káve zbavujeme aj tukov. Môžeme predísť vzniku demencie alebo Alzheimerovej choroby. Plusom je teda nielen energia a vyššia schopnosť koncentrácie z kofeínu, ale aj prínos pre naše zdravie.

Bio čokoláda

Ak nemáte možnosť pripraviť si na ceste kávu, skúste lahodnú Bio čokoládu, ktorá doplní telu nielen potrebné cukry.

Všetci veľmi dobre vieme, že príliš veľa sladkých alebo tučných jedál môže prispieť k obezite a ďalším zdravotným problémom, ale dobrá správa pre milovníkov čokolády je, že malé množstvo môže mať aj určité zdravotné výhody.

Chuť, vôňa a textúra čokolády sú prospešné pre oblasti mozgu. Čokoláda ale obsahuje aj tryptofán, esenciálnu aminokyselinu, ktorá stimuluje produkciu serotonínu, prírodného antidepresíva.

Podobným obsahom čokolády môže byť aj kofeín, vďaka čomu sa stáva čokoláda dokonalou alternatívou ku káve.

Tak sa týmito doplnkami výživy zásobte a únava sa vám bude vyhýbať nielen na dlhých cestách.

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej