ONLINE MAGAZIN

Zdravá energia na dlhé cestovanie

Energia je pre náš život veľmi dôležitá. Potrebujete ju v škole, v práci a vo voľnom čase s rodinou. Veľmi veľa jej ale určite spotrebuje vaše telo pri dlhých cestách v aute. A ak ste sa toto leto rozhodli vozidlom cestovať na dovolenku, je dobré, ak sa zoznámite s niektorými spôsobmi jej doplnenia.

Poistiť sa v podobe zdravých doplnkov a jednoduchých tipov je veľmi dobre riešenie. Tak sa poďte spolu s nami o tom presvedčiť.

Kvalitná káva

Rýchlych zdrojov energie nájdete na trhu veľmi veľa. Otázne ale je, či v sebe neskrývajú látky, ktoré vášmu telu môžu aj uškodiť. Pri kvalitnej káve, ktorú budete konzumovať v primeranom množstve, by vám nič podobné hroziť nemalo.

Naopak, tento nápoj vie byť aj veľmi zdravý, čo potvrdzujú aj mnohé vedecké štúdie. Tak napríklad, káva obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, vďaka ktorým sa naše telo zbavuje škodlivých buniek a zostáva dlho vitálne.

Lepšie sa vďaka káve zbavujeme aj tukov. Môžeme predísť vzniku demencie alebo Alzheimerovej choroby. Plusom je teda nielen energia a vyššia schopnosť koncentrácie z kofeínu, ale aj prínos pre naše zdravie.

Bio čokoláda

Ak nemáte možnosť pripraviť si na ceste kávu, skúste lahodnú Bio čokoládu, ktorá doplní telu nielen potrebné cukry.

Všetci veľmi dobre vieme, že príliš veľa sladkých alebo tučných jedál môže prispieť k obezite a ďalším zdravotným problémom, ale dobrá správa pre milovníkov čokolády je, že malé množstvo môže mať aj určité zdravotné výhody.

Chuť, vôňa a textúra čokolády sú prospešné pre oblasti mozgu. Čokoláda ale obsahuje aj tryptofán, esenciálnu aminokyselinu, ktorá stimuluje produkciu serotonínu, prírodného antidepresíva.

Podobným obsahom čokolády môže byť aj kofeín, vďaka čomu sa stáva čokoláda dokonalou alternatívou ku káve.

Tak sa týmito doplnkami výživy zásobte a únava sa vám bude vyhýbať nielen na dlhých cestách.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej