ONLINE MAGAZIN

Problém s Wi-Fi? Poznáme riešenie

D-Link predstavil najnovší prírastok do svojho radu Wi-Fi 6 mesh systémov Covr AX1800 pre bezdrôtové pokrytie celej domácnosti. Nové modely podporujú bezproblémové pripojenie Wi-Fi v domácnostiach s veľkým počtom zariadení a sú ideálne na neprerušované online aktivity vrátane streamovania v rozlíšení 4K, hrania hier vo virtuálnej realite a videohovorov.


Kľúčové vlastnosti domáceho sieťového Wi-Fi 6 mesh systému D-Link AX1800  systémov:

– Wi-Fi 6 – nová generácia Wi-Fi

– Sieť mesh s inteligentným roamingom na pokrytie celého domu

– Technológia OFDMA a MU-MIMO

– Inteligentné riadenie – pre optimálne využitie celej šírky pásma

– Jednoduchá inštalácia a nastavenie

– Rodičovská kontrola na základe profilov používateľov

– Ľahko škálovateľná sieť


Domáce sieťové systémy AX1800 sú vybavené najnovšou technológiou Wi-Fi 6. Ponúkajú celkovú rýchlosť až 1,8 Gb/s so súčasným dvojpásmovým prenosom a šifrovaním WPA3 pre oveľa bezpečnejšie pripojenie. Prístupové body sa dodávajú v baleniach po 2 alebo 3 kusoch a môžu zabezpečiť pokrytie Wi-Fi až do 420/600 m2. Ak je potrebné väčšie pokrytie domu, sieť možno jednoducho rozšíriť pridaním ďalších prístupových bodov Covr.

Nové systémy boli navrhnuté tak, aby spĺňali rastúce požiadavky moderných prepojených domácností, a sú plne vybavené pokročilými technológiami MU-MIMO, OFDMA a BSS Colouring na zvýšenie kapacity a výkonu siete. Umožňujú súčasnú komunikáciu viacerých zariadení cez Wi-Fi pri maximálnom využití dostupnej šírky pásma a efektívnejšej distribúcii dát. Okrem toho využívajú sofistikovanú technológiu Smart Roaming, ktorá neustále skenuje silu bezdrôtového signálu v celej sieti a automaticky pripája zariadenia k tomu prístupovému bodu s najsilnejším signálom.

Systémy AX1800 podporujú hlasové ovládanie pomocou Amazon Alexa a Google Assistant, takže používatelia môžu ovládať svoju domácu sieť Wi-Fi bez toho, aby museli čo i len pohnúť prstom. Ponúkajú aj rodičovskú kontrolu založenú na vybraných profiloch, ktorá umožňuje priradiť konkrétne zariadenia k profilom členov rodiny a individuálne blokovať určité webové stránky, nastaviť harmonogram pre prístup k sieti Wi-Fi alebo sieť úplne vypnúť.

Zariadenia sa rýchlo a jednoducho inštalujú a konfigurujú pomocou bezplatnej aplikácie D-Link Wi-Fi, ktorá je k dispozícii pre kompatibilné zariadenia so systémom Android alebo iOS. Ak používateľ uprednostňuje káblové pripojenie, nové prístupové body majú zabudované gigabitové ethernetové porty, ktoré poskytujú spoľahlivý prenos pre sieťové úložiská (NAS), inteligentné televízory alebo herné konzoly.

Cena a dostupnosť

Nové systémy mesh Wi-Fi 6 Covr AX1800 sú už dostupné na Slovensku a v Českej republike a v Českej republike prostredníctvom siete predajcov IT a systémových integrátorov. Odporúčaná maloobchodná cena prístupových bodov COVR-X1862 (sada 2 zariadení) je 175,90€ (4 699 Kč) a cena COVR-X1863 (set 3 zariadení) je  za 262,90€ (6 999 Kč). Ďalšie informácie získate v miestnej pobočke spoločnosti D-Link na adrese https://eu.dlink.com.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

outdoor Radíme Vám Šport Technika

Jazda na bicykli. Rady, triky a tipy pre začiatočníkov aj pokročilých

Ako spoznám, že je čas vymeniť reťaz? Všetko čo máte na bicykli vydrží určitú dobu, ovplyvnenú hlavne tým, ako veľa na bicykli jazdíte, ako niektoré súčasti udržujete. Reťaz je jedna z veľmi namáhaných súčastí a jeho životnosť teda ovplyvní aj to ako silne šliapete, aj v akom teréne jazdíte. Opotrebováva sa sústavne tretím na predných […]

Čítať ďalej
Nezaradené Príroda Radíme Vám Šport Technika Technológie

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú dokonalým spoločníkom na cesty

Huawei Watch GT 3 Pro sú absolútnou novinkou medzi smart hodinkami, pričom rozširujú už veľmi dobre známu a v našich končinách populárnu sériu Watch GT. Okrem špičkového dizajnu, luxusných materiálov a množstva ciferníkov sa pýšia aj skvelou výdržou batérie. Na jedno nabitie totiž vydržia až 14 dní. A práve výnimočná výdrž – okrem ďalších vychytávok […]

Čítať ďalej
Technika Tlačová správa

Nový softvér na správu audiosystémov

Sieťové audio riešenia majú celý rad výhod. Firmám alebo inštitúciám napríklad umožňujú efektívne komunikovať so zamestnancami i zákazníkmi (klientmi), odovzdávať im okamžite prirodzenou cestou rôzne informácie alebo vytvárať tú správnu atmosféru pomocou hudby z reproduktorov na pozadí.

Čítať ďalej