ONLINE MAGAZIN

Pripravte sa na cestovanie a dovolenku kompletnou kontrolou auta

Pohodlná cesta autom je na nezaplatenie. A v súčasnej dobe, kedy práve vozidlo využívame na bezpečné dovolenky, to platí dvojnásobne. Avšak, iba do momentu, než sa na aute nevyskytne prvá porucha, ktorá môže celý výlet poriadne pokaziť.

Aby ste sa tomu vyhli, odporúčame vám myslieť na kontrolu. Ktorých častí sa to týka a sú pri dlhej ceste najdôležitejšie, sa dozviete v našom článku.

Stav pneumatík a vyváženie kolies

Jazda na opotrebovaných pneumatikách a nevyvážených kolesách je nepríjemná a nebezpečná. Staré, opotrebované pneumatiky zhoršujú ovládateľnosť, zvyšujú pravdepodobnosť šmyku a prakticky neodporujú aquaplaningu. Sledovať stav pneumatík v závislosti od ich veku a stavu sa teda oplatí.

Odolné gumené rohože

Sa v aute zídu vždy, pretože zaťaženie vozidla vlhkosťou, vodou a špinou z vozovky je veľké. Aby to nemalo vplyv na stav vozidla, nespôsobovalo vznik plesní a korózie, odporúčame vám investovať do kvalitných a odolných gumených rohoží.

Vyrobené zo špeciálnej gumy, ktorá sa jednoducho udržiava v čistote, prispôsobí interiéru vozidla a nedeformuje.

Pevné gumené vaničky do kufra

Základom úspešnej dovolenky autom je dostatočne voľný batožinový priestor na všetko dôležité, čo k relaxu a oddychu v obľúbenom rezorte potrebujete. Aby si oblečenie, potraviny alebo iné doplnky letnej dovolenky zachovali v batožinovom priestore svoju kvalitu a vzhľad, je preto lepšie, aby ste ho vybavili rovnako odolnými a pevnými gumenými vaničkami do kufra.

Myslite na čisté čelné sklo

Nádrž ostrekovačov musí byť naplnená kvalitným prípravkom na leto, ktorý sklo od hmyzu vyčistí lepšie. Vymeňte aj opotrebované lišty stieračov. V lete budete jazdiť na ostrom slnku, vďaka čomu je plaketa na skle zreteľnejšia. A zlá viditeľnosť nemá najlepší vplyv na bezpečnosť premávky.

Nezabudnite ani na svetlá, doklady, rezervu a lekárničku. Cesta autom je pohodlná, ale aj plná prekvapení, ktorým sa včasnou kontrolu môžete vyhnúť.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej