ONLINE MAGAZIN

Pripravte sa na cestovanie a dovolenku kompletnou kontrolou auta

Pohodlná cesta autom je na nezaplatenie. A v súčasnej dobe, kedy práve vozidlo využívame na bezpečné dovolenky, to platí dvojnásobne. Avšak, iba do momentu, než sa na aute nevyskytne prvá porucha, ktorá môže celý výlet poriadne pokaziť.

Aby ste sa tomu vyhli, odporúčame vám myslieť na kontrolu. Ktorých častí sa to týka a sú pri dlhej ceste najdôležitejšie, sa dozviete v našom článku.

Stav pneumatík a vyváženie kolies

Jazda na opotrebovaných pneumatikách a nevyvážených kolesách je nepríjemná a nebezpečná. Staré, opotrebované pneumatiky zhoršujú ovládateľnosť, zvyšujú pravdepodobnosť šmyku a prakticky neodporujú aquaplaningu. Sledovať stav pneumatík v závislosti od ich veku a stavu sa teda oplatí.

Odolné gumené rohože

Sa v aute zídu vždy, pretože zaťaženie vozidla vlhkosťou, vodou a špinou z vozovky je veľké. Aby to nemalo vplyv na stav vozidla, nespôsobovalo vznik plesní a korózie, odporúčame vám investovať do kvalitných a odolných gumených rohoží.

Vyrobené zo špeciálnej gumy, ktorá sa jednoducho udržiava v čistote, prispôsobí interiéru vozidla a nedeformuje.

Pevné gumené vaničky do kufra

Základom úspešnej dovolenky autom je dostatočne voľný batožinový priestor na všetko dôležité, čo k relaxu a oddychu v obľúbenom rezorte potrebujete. Aby si oblečenie, potraviny alebo iné doplnky letnej dovolenky zachovali v batožinovom priestore svoju kvalitu a vzhľad, je preto lepšie, aby ste ho vybavili rovnako odolnými a pevnými gumenými vaničkami do kufra.

Myslite na čisté čelné sklo

Nádrž ostrekovačov musí byť naplnená kvalitným prípravkom na leto, ktorý sklo od hmyzu vyčistí lepšie. Vymeňte aj opotrebované lišty stieračov. V lete budete jazdiť na ostrom slnku, vďaka čomu je plaketa na skle zreteľnejšia. A zlá viditeľnosť nemá najlepší vplyv na bezpečnosť premávky.

Nezabudnite ani na svetlá, doklady, rezervu a lekárničku. Cesta autom je pohodlná, ale aj plná prekvapení, ktorým sa včasnou kontrolu môžete vyhnúť.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda

Jesenná turistika v Dolnom Rakúsku

Jeseň konečne prináša úľavu od horúceho slnka a všetci, ktorí majú radi prírodu a turistiku si prídu v tomto farebnom období na svoje. Mimochodom vedeli ste že Dolné Rakúsko, nemecky Niederösterreich, kedysi známe ako Rakúsko pod Enžou – Österreich unter der Enns, je rakúskou spolkovou krajinou, obklopujúcou svojím územím rakúske hlavné mesto Viedeň? Je to […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip outdoor Umenie a kultúra

Hrady a zámky Plzeňského kraja

Prijmite video pozvánku na návštevu historických skvostov Plzeňského kraja, v Českej republike. Plzeňský kraj leží na juhozápade Čiech, v južnej časti bývalého Západočeského kraja. Na severozápade susedí s Karlovarským krajom, na severe má kratučký úsek spoločnéj hranice s Ústeckým krajom, na severovýchode hraničí so Stredočeským krajom, na juhovýchode s Juhočeským krajom. Najdlhší úsek spoločnej hranice […]

Čítať ďalej