ONLINE MAGAZIN

Optika, s ktorou bude výlet v prírode ešte krajší

Rozhodli ste sa pre množstvo dôvodov toto leto stráviť svoje voľné chvíle na horách? Je pre vás príroda skutočným liekom na mnohé choroby? V tom prípade by ste si na jej spoznávanie a pozorovanie krás mali zaobstarať dôležité zariadenie.

Ďalekohľad s nočným videním, o ktorého výhodách si v článku povieme niečo viac.

Prečo sa vám ďalekohľad v prírode vyplatí?

Moderné ďalekohľady sú dokonalé optické zariadenia, vďaka ktorým je pozorovanie prírody oveľa jednoduchšie aj na veľké vzdialenosti.

Ďalekohľad vám umožňuje nielen vidieť zväčšené obrázky objektov, ale poskytuje aj jasnejšie a podrobnejšie obrázky. Veľké objektívy zhromažďujú podstatne viac svetla ako je to možné voľným okom, čo vám umožňuje vidieť tak veľké množstvo hviezd a hmlovín na nočnej oblohe, ako aj jemnejšie detaily, kam patrí napríklad operenie divých vtákov alebo rôzne rastliny.

Užívate si reálne divadlo

Ďalším skvelým vizuálnym atribútom ďalekohľadu je stereoskopické zorné pole. Pomocou oboch očí môžete pozorovať objekty pri zachovaní hĺbky. Môžete si napríklad vychutnať vzdialených hercov na pódiu alebo sledovať športovcov, ako by boli nablízku, s realistickým 3D zážitkom.

Ste v bezpečí

Príroda je charakteristická nielen svojou krásou, ale aj náročným terénom a podmienkami. Kopce, vysoké stromy, menej svetla a viac hmly. Pre tieto prípady sa je lepšie poistiť nielen kvalitným turistickým oblečením, ale aj optikou, s ktorou je pohyb v takomto prostredí jednoduchší a bezpečný.

K ďalekohľadu si preto vyberte aj špeciálne nočné videnie, ktoré oceníte nielen pri love, ale aj v prípadoch, kedy strácate prehľad nad situáciou a terénom.

Uvidíte, že výlet bude nikým a ničím nerušený. Len si treba dať pozor aj na ďalšiu výbavu, ktorú pre dovolenku v tomto prostredí potrebujete a určite oceníte.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda

Jesenná turistika v Dolnom Rakúsku

Jeseň konečne prináša úľavu od horúceho slnka a všetci, ktorí majú radi prírodu a turistiku si prídu v tomto farebnom období na svoje. Mimochodom vedeli ste že Dolné Rakúsko, nemecky Niederösterreich, kedysi známe ako Rakúsko pod Enžou – Österreich unter der Enns, je rakúskou spolkovou krajinou, obklopujúcou svojím územím rakúske hlavné mesto Viedeň? Je to […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip outdoor Umenie a kultúra

Hrady a zámky Plzeňského kraja

Prijmite video pozvánku na návštevu historických skvostov Plzeňského kraja, v Českej republike. Plzeňský kraj leží na juhozápade Čiech, v južnej časti bývalého Západočeského kraja. Na severozápade susedí s Karlovarským krajom, na severe má kratučký úsek spoločnéj hranice s Ústeckým krajom, na severovýchode hraničí so Stredočeským krajom, na juhovýchode s Juhočeským krajom. Najdlhší úsek spoločnej hranice […]

Čítať ďalej