ONLINE MAGAZIN

Optika, s ktorou bude výlet v prírode ešte krajší

Rozhodli ste sa pre množstvo dôvodov toto leto stráviť svoje voľné chvíle na horách? Je pre vás príroda skutočným liekom na mnohé choroby? V tom prípade by ste si na jej spoznávanie a pozorovanie krás mali zaobstarať dôležité zariadenie.

Ďalekohľad s nočným videním, o ktorého výhodách si v článku povieme niečo viac.

Prečo sa vám ďalekohľad v prírode vyplatí?

Moderné ďalekohľady sú dokonalé optické zariadenia, vďaka ktorým je pozorovanie prírody oveľa jednoduchšie aj na veľké vzdialenosti.

Ďalekohľad vám umožňuje nielen vidieť zväčšené obrázky objektov, ale poskytuje aj jasnejšie a podrobnejšie obrázky. Veľké objektívy zhromažďujú podstatne viac svetla ako je to možné voľným okom, čo vám umožňuje vidieť tak veľké množstvo hviezd a hmlovín na nočnej oblohe, ako aj jemnejšie detaily, kam patrí napríklad operenie divých vtákov alebo rôzne rastliny.

Užívate si reálne divadlo

Ďalším skvelým vizuálnym atribútom ďalekohľadu je stereoskopické zorné pole. Pomocou oboch očí môžete pozorovať objekty pri zachovaní hĺbky. Môžete si napríklad vychutnať vzdialených hercov na pódiu alebo sledovať športovcov, ako by boli nablízku, s realistickým 3D zážitkom.

Ste v bezpečí

Príroda je charakteristická nielen svojou krásou, ale aj náročným terénom a podmienkami. Kopce, vysoké stromy, menej svetla a viac hmly. Pre tieto prípady sa je lepšie poistiť nielen kvalitným turistickým oblečením, ale aj optikou, s ktorou je pohyb v takomto prostredí jednoduchší a bezpečný.

K ďalekohľadu si preto vyberte aj špeciálne nočné videnie, ktoré oceníte nielen pri love, ale aj v prípadoch, kedy strácate prehľad nad situáciou a terénom.

Uvidíte, že výlet bude nikým a ničím nerušený. Len si treba dať pozor aj na ďalšiu výbavu, ktorú pre dovolenku v tomto prostredí potrebujete a určite oceníte.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej