ONLINE MAGAZIN

Liečivá sila prírody: Termálne kúpele v prekrásnom prostredí

Termálna voda je známa pre svoje viaceré zdravotné výhody.

Minerálne vody sú skutočným pokladom a bohatstvom, ktoré si môžeme v našej krajine užívať plnými dúškami. A práve leto je ideálny čas na to, aby ste sa o ich blahodarných účinkoch presvedčili aj na vlastnej koži.

Priaznivé účinky termálnej vody v kúpeľoch

Termálna voda je známa pre svoje viaceré zdravotné výhody. Má preventívne a terapeutické vlastnosti na nervový, dýchací, kardiovaskulárny, tráviaci a reprodukčný systém. Voda je indikovaná na vnútorné aj vonkajšie použitie. Takéto dnes veľmi moderné termálne kúpele sú príjemné a prospešné pre ľudí všetkých vekových skupín.

Tepelný účinok vody podporuje aktiváciu metabolických procesov v tkanivách a bunkách ľudského tela, spravidla má pozitívny vplyv na zdravotný stav a celkovú pohodu. Mnoho lekárov navyše v rámci terapeutickej liečby mnohých rôznych chorôb predpisuje aj relaxáciu pri termálnych prameňoch.

Látky, za ktoré sa vám telo poďakuje

Minerálne zloženie vody nasýti telo potrebnými mikro- a makroelementmi, zlepšuje stav pokožky, pomáha obnoviť bariérovú funkciu. Veľký preventívny význam má aj rekreácia pri termálnych prameňoch.

Samozrejme, pred vstupom do termálnych prameňov, má zmysel konzultovať svoju diagnózu s lekárom a podrobne si preštudovať kontraindikácie kúpania v konkrétnom prameni.

Skutočný zázrak prírody

Aby ste si tento dar prírody užili do najmenšieho detailu, je dôležité klasifikovať termálne pramene podľa výšky teploty vody, pretože teplota primárne ovplyvňuje kardiovaskulárny systém.

Horúce pramene s obsahom významných minerálnych látok sú optimálne pre pacientov s chorobami pohybového aparátu, pre jednotlivé diagnózy kardiovaskulárneho systému, pre tých, ktorí trpia chorobami dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, ako aj pre celkové posilnenie tela.

A aby ste z toho mali aj estetický pôžitok, nezabudnite si na tento relax vybrať tie najlepšie 5 hviezdičkové hotely, v ktorých bude o vás a vašu rodinu maximálne postarané.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej