ONLINE MAGAZIN

Liečivá sila prírody: Termálne kúpele v prekrásnom prostredí

Termálna voda je známa pre svoje viaceré zdravotné výhody.

Minerálne vody sú skutočným pokladom a bohatstvom, ktoré si môžeme v našej krajine užívať plnými dúškami. A práve leto je ideálny čas na to, aby ste sa o ich blahodarných účinkoch presvedčili aj na vlastnej koži.

Priaznivé účinky termálnej vody v kúpeľoch

Termálna voda je známa pre svoje viaceré zdravotné výhody. Má preventívne a terapeutické vlastnosti na nervový, dýchací, kardiovaskulárny, tráviaci a reprodukčný systém. Voda je indikovaná na vnútorné aj vonkajšie použitie. Takéto dnes veľmi moderné termálne kúpele sú príjemné a prospešné pre ľudí všetkých vekových skupín.

Tepelný účinok vody podporuje aktiváciu metabolických procesov v tkanivách a bunkách ľudského tela, spravidla má pozitívny vplyv na zdravotný stav a celkovú pohodu. Mnoho lekárov navyše v rámci terapeutickej liečby mnohých rôznych chorôb predpisuje aj relaxáciu pri termálnych prameňoch.

Látky, za ktoré sa vám telo poďakuje

Minerálne zloženie vody nasýti telo potrebnými mikro- a makroelementmi, zlepšuje stav pokožky, pomáha obnoviť bariérovú funkciu. Veľký preventívny význam má aj rekreácia pri termálnych prameňoch.

Samozrejme, pred vstupom do termálnych prameňov, má zmysel konzultovať svoju diagnózu s lekárom a podrobne si preštudovať kontraindikácie kúpania v konkrétnom prameni.

Skutočný zázrak prírody

Aby ste si tento dar prírody užili do najmenšieho detailu, je dôležité klasifikovať termálne pramene podľa výšky teploty vody, pretože teplota primárne ovplyvňuje kardiovaskulárny systém.

Horúce pramene s obsahom významných minerálnych látok sú optimálne pre pacientov s chorobami pohybového aparátu, pre jednotlivé diagnózy kardiovaskulárneho systému, pre tých, ktorí trpia chorobami dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, ako aj pre celkové posilnenie tela.

A aby ste z toho mali aj estetický pôžitok, nezabudnite si na tento relax vybrať tie najlepšie 5 hviezdičkové hotely, v ktorých bude o vás a vašu rodinu maximálne postarané.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej