ONLINE MAGAZIN

Liečivá sila prírody: Termálne kúpele v prekrásnom prostredí

Termálna voda je známa pre svoje viaceré zdravotné výhody.

Minerálne vody sú skutočným pokladom a bohatstvom, ktoré si môžeme v našej krajine užívať plnými dúškami. A práve leto je ideálny čas na to, aby ste sa o ich blahodarných účinkoch presvedčili aj na vlastnej koži.

Priaznivé účinky termálnej vody v kúpeľoch

Termálna voda je známa pre svoje viaceré zdravotné výhody. Má preventívne a terapeutické vlastnosti na nervový, dýchací, kardiovaskulárny, tráviaci a reprodukčný systém. Voda je indikovaná na vnútorné aj vonkajšie použitie. Takéto dnes veľmi moderné termálne kúpele sú príjemné a prospešné pre ľudí všetkých vekových skupín.

Tepelný účinok vody podporuje aktiváciu metabolických procesov v tkanivách a bunkách ľudského tela, spravidla má pozitívny vplyv na zdravotný stav a celkovú pohodu. Mnoho lekárov navyše v rámci terapeutickej liečby mnohých rôznych chorôb predpisuje aj relaxáciu pri termálnych prameňoch.

Látky, za ktoré sa vám telo poďakuje

Minerálne zloženie vody nasýti telo potrebnými mikro- a makroelementmi, zlepšuje stav pokožky, pomáha obnoviť bariérovú funkciu. Veľký preventívny význam má aj rekreácia pri termálnych prameňoch.

Samozrejme, pred vstupom do termálnych prameňov, má zmysel konzultovať svoju diagnózu s lekárom a podrobne si preštudovať kontraindikácie kúpania v konkrétnom prameni.

Skutočný zázrak prírody

Aby ste si tento dar prírody užili do najmenšieho detailu, je dôležité klasifikovať termálne pramene podľa výšky teploty vody, pretože teplota primárne ovplyvňuje kardiovaskulárny systém.

Horúce pramene s obsahom významných minerálnych látok sú optimálne pre pacientov s chorobami pohybového aparátu, pre jednotlivé diagnózy kardiovaskulárneho systému, pre tých, ktorí trpia chorobami dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, ako aj pre celkové posilnenie tela.

A aby ste z toho mali aj estetický pôžitok, nezabudnite si na tento relax vybrať tie najlepšie 5 hviezdičkové hotely, v ktorých bude o vás a vašu rodinu maximálne postarané.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej