ONLINE MAGAZIN

Letný Astrovlak – jazda za magickou silou nočnej oblohy

Aj túto letnú sezónu si môžete vychutnať nezabudnuteľnú magickú silu nočnej oblohy v obkolesení Čiernobalockých hôr Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline, v spojení s nočnou jazdou na legendárnej Čiernohronskej železničke.

Tento výnimočný zážitok, ktorý spája výlet historickou úzkorozchodnou železničkou naprieč tajuplnou prírodou zahalenou pod rúškom noci s predstavením na nočnej oblohe, sa uskutoční hneď v troch termínoch, a to 7., 14. a 28. júla 2021.

,,Jedinečný letný Astrovlak svoje jazdy, za krásami hviezdnej oblohy, odštartuje už štvrtý rok po sebe. V predchádzajúcich obdobiach zožal zo strany verejnosti naozaj obrovský úspech. Podujatie prilákalo turistov nie len z Horehronia, ale aj z iných regiónov Slovenska.“  ako uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková.

Pozorovanie hviezdneho divadla za pomoci profesionálnych ďalekohľadov, čomu predchádza astronomická príprava v horárni, sa uskutoční pod vedením odborníkov z Hvezdárne v Banskej Bystrici, ktorá je organizačnou súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom. V úvode podujatia bude pre návštevníkov pripravená vstupná prezentácia o vesmíre, ako aj o jeho vzniku a možnostiach pozorovania samotnej nočnej oblohy. Každý z nich si bude môcť odskúšať jej pozorovanie voľným okom, naučia sa čo všetko je možné vidieť na oblohe, ako sa dá za pomoci hviezd orientovať v prírode, a samozrejme, každý jeden návštevník si odskúša pozorovanie nočného divadla za pomoci profesionálneho astronomického ďalekohľadu.

,,Pre ubytovaných hostí, ktorí sú držiteľmi Horehronie Card, zabezpečuje bezplatnú dopravu Tourbusom z ubytovacích zariadení v rekreačnej oblasti Tále i v obciach Bystrá, Mýto pod Ďumbierom a z mesta Brezna, priamo do Čierneho Balogu na hlavnú stanicu Čiernohronskej železnice, podľa platného grafikonu. Kapacita autobusu je obmedzená, a preto je nutná jeho rezervácia na webovej stránke www.horehronie.sk, a to minimálne 24 hodín vopred.“ pripomenula Mgr. Kristína Šajgalíková, destinačná manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej