ONLINE MAGAZIN

Hviezda kúpeľnej scény: Hotel Park Piešťany

Aj na vás doľahla zo všetkého, čo sa naokolo deje, nepríjemná únava? Komplikuje vám život neustály pracovný stres a náročná starostlivosť o domácnosť? Využite čas dovoleniek na relax v prekrásnom prostredí jedného z najkrajších kúpeľných miest na Slovensku.

Užite si plnými dúškami nádherný wellness pobyt v Piešťanoch a uvidíte, že energie budete mať na rozdávanie.

Prečo práve Piešťany?

O kúpeľnom meste Piešťany ste už určite počuli, možno ste ale nevedeli, že sa s ním spája niekoľko zaujímavých legiend o jeho založení. Podľa jednej z nich sa vďaka liečivej vode a bahnu uzdravil chorý páv.

Podľa legendy mestom v čase Rímskej ríše putovala  armáda. V Piešťanoch sa jeden z oddielov po dlhom pochode zastavil, aby si kone oddýchli. Vojaci voviedli zvieratá do rieky a po niekoľkých minútach boli kone plné síl a pripravené ísť ďalej. Legionári boli prekvapení a rozhodli sa preskúmať miestnu vodu.

Akokoľvek to bolo, je faktom, že liečivé pramene v Piešťanoch sú a dokážu aj vás postaviť na nohy.  Samozrejme, ideálne bude, ak si k tomu vyberiete vhodné ubytovanie.

Prežite úžasnú dovolenku a relax v hoteli Park

Mesto Piešťany je krásne, plné zelene s veľkým mestským parkom a kúpeľným ostrovom. A práve medzi týmito dvoma územiami sa nachádza v ideálnej polohe krásny hotel Park Piešťany.

V tesnej blízkosti váhu a liečivých prameňov minerálnej vody. Hotel Park je moderným ubytovacím zariadením, v ktorom sa tím najlepších odborníkov, lekárov a personálu postará o vaše pohodlie a unavené telo.

Spríjemniť si môžete letnú dovolenku prechádzkou vo vedľajšom parku, cez ktorý sa  veľmi rýchlo dostanete do centra mesta. Tu si môžete posedieť v kaviarni alebo sa vybrať smerom na kúpeľný ostrov, na ktorom nájdete aj veľkú voliéru, kde chovajú pávy.

Liečivá voda z Piešťan sa používa aj na pitné kúry, ktoré sú pri príjemnom spoznávaní okolia a krás okolia oveľa príjemnejšie, tak sa o tom presvedčte.

 

 

Obrázok na titulnej strane: hotelpark.sk

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej