ONLINE MAGAZIN

Hviezda kúpeľnej scény: Hotel Park Piešťany

Aj na vás doľahla zo všetkého, čo sa naokolo deje, nepríjemná únava? Komplikuje vám život neustály pracovný stres a náročná starostlivosť o domácnosť? Využite čas dovoleniek na relax v prekrásnom prostredí jedného z najkrajších kúpeľných miest na Slovensku.

Užite si plnými dúškami nádherný wellness pobyt v Piešťanoch a uvidíte, že energie budete mať na rozdávanie.

Prečo práve Piešťany?

O kúpeľnom meste Piešťany ste už určite počuli, možno ste ale nevedeli, že sa s ním spája niekoľko zaujímavých legiend o jeho založení. Podľa jednej z nich sa vďaka liečivej vode a bahnu uzdravil chorý páv.

Podľa legendy mestom v čase Rímskej ríše putovala  armáda. V Piešťanoch sa jeden z oddielov po dlhom pochode zastavil, aby si kone oddýchli. Vojaci voviedli zvieratá do rieky a po niekoľkých minútach boli kone plné síl a pripravené ísť ďalej. Legionári boli prekvapení a rozhodli sa preskúmať miestnu vodu.

Akokoľvek to bolo, je faktom, že liečivé pramene v Piešťanoch sú a dokážu aj vás postaviť na nohy.  Samozrejme, ideálne bude, ak si k tomu vyberiete vhodné ubytovanie.

Prežite úžasnú dovolenku a relax v hoteli Park

Mesto Piešťany je krásne, plné zelene s veľkým mestským parkom a kúpeľným ostrovom. A práve medzi týmito dvoma územiami sa nachádza v ideálnej polohe krásny hotel Park Piešťany.

V tesnej blízkosti váhu a liečivých prameňov minerálnej vody. Hotel Park je moderným ubytovacím zariadením, v ktorom sa tím najlepších odborníkov, lekárov a personálu postará o vaše pohodlie a unavené telo.

Spríjemniť si môžete letnú dovolenku prechádzkou vo vedľajšom parku, cez ktorý sa  veľmi rýchlo dostanete do centra mesta. Tu si môžete posedieť v kaviarni alebo sa vybrať smerom na kúpeľný ostrov, na ktorom nájdete aj veľkú voliéru, kde chovajú pávy.

Liečivá voda z Piešťan sa používa aj na pitné kúry, ktoré sú pri príjemnom spoznávaní okolia a krás okolia oveľa príjemnejšie, tak sa o tom presvedčte.

 

 

Obrázok na titulnej strane: hotelpark.sk

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej