ONLINE MAGAZIN

Chorvátsko má v súčasnosti najlepšiu epidemiologickú situáciu v Stredomorí!

Chorvátsko má v súčasnosti najlepšiu epidemiologickú situáciu v Stredomorí!

Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) aktualizovalo európsku mapu monitorujúci covid-19. V Chorvátsku je rovnaká situácia ako minulý štvrtok a chorvátske pobrežie je teda „oranžové“:

https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement

Zatiaľ čo v mnohých iných krajinách sa epidemiologická situácia zhoršila, Chorvátsko zvláda situáciu vo vnútri svojich hraníc veľmi dobre.

Podľa prieskumu ECDC je súčasná priemerná štrnásťdňová miera výskytu na 100 000 obyvateľov v Chorvátsku 33,7. To znamená, že Chorvátsko má v súčasnej dobe najpriaznivejšiu epidemiologickú situáciu v porovnaní s ostatnými stredomorskými destináciami.

V pobrežných oblastiach, ktoré sú vyhľadávanými turistickými cieľmi, sa navyše zavádzajú ďalšie epidemiologické opatrenia týkajúce sa väčších zhromaždení vrátane prísnych kontrol, aby sa obmedzila možnosť šírenia infekcie covid-19. Cieľom je, aby sa celé pobrežie čo najskôr vrátilo do „zelenej zóny“, kde sa nachádza celá vnútrozemská časť Chorvátska.

Aktuálne trávi v Chorvátsku svoju dovolenku na 860 000 turistov, z toho 740 000 tvoria cudzinci.

Väčšina návštevníkov sa teraz nachádza na Istrii, v oblasti Kvarnerského zálivu, v Splitsko-Dalmatínskej oblasti či Zadarskej župe. Číselné údaje dokazujú, že zahraniční návštevníci vnímajú Chorvátsko ako bezpečnú destináciu dobre pripravenú aj na veľké množstvo turistov.

Už počas príprav na tento turistický rok, v ktorom, žiaľ, stále trvá pandémia, zaradilo Chorvátsko bezpečnosť a zdravie spoluobčanov a klientov na prvé miesto. Preto bol vďaka veľkému úsiliu chorvátskej vlády a pracovníkov v oblasti turizmu spustený projekt „Safe Stay in Croatia“ https://www.safestayincroatia.hr/sk, a zavedená „Národná značka bezpečnosti“, zaisťujúce bezpečné procesy v rámci celého turistického ruchu.

Chorvátsko je tiež jednou z prvých krajín, ktorá zahájila v apríli tohto roku očkovanie pracovníkov v cestovnom ruchu, čo predstavuje popri projektu „Safe Stay in Croatia“ ďalšiu záruku turistom a návštevníkom, že Chorvátsko spĺňa všetky predpoklady pre bezpečnú dovolenku.

Aktuálne sú pracovníci v oblasti cestovného ruchu pokrytí očkovaním na 70% a novinkou je, že sa teraz môžu nechať zadarmo očkovať proti Covidu-19 v niektorom z 350 očkovacích miest očkovacích miest spoločne s miestnymi obyvateľmi aj zahraniční návštevníci a turisti.

Prehľad očkovacích centier:

https://www.croatia.hr/sites/default/files/2021-07/HTZ_2021_EN_Covid_testni-centri.pdf

Všetky informácie o predpisoch a možnostiach vstupu, ako aj informácie o tom, ako bezpečne a zodpovedne cestovať do a v Chorvátsku, pravidelne aktualizuje Chorvátske národné turistické združenie na webových stránkach: https://croatia.hr/cs-CZ/koronavirus-2019-ncov-otazky-a-odpovedi

Viac informácií na:

https://croatia.hr/cs-CZ a https://www.safestayincroatia.hr/cz

 

 

Ďalšie dôležité linky:

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Lyžovanie: Dovolenka, ktorá prospeje vašej fyzickej i psychickej kondičke

Udržiavať našu postavu v dobrej psychickej a fyzickej kondícii nie je v zime tak jednoduché. Mnohých od cvičenia odrádza nielen chlad, ale aj krátka intenzita denného svetla. Avšak, existuje druh aktivity, pri ktorej bude tréning vášho tela nenáročný a bez nepríjemných vplyvov okolia. Reč je o lyžovaní, ktoré je nielen dobrým spôsobom tréningu, ale aj […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Užite si relax a dovolenku v hoteli Björnson v Jasnej

Pokojné čaro Nízkych Tatier, priamo na úpätí Chopku, to je miesto pre priaznivcov zjazdoviek a wellness. Skvelá príroda, bezchybné služby, elegantný interiér a všetko priamo na svahu. To a viac môžete očakávať od dovolenky v hoteli Björnson v Jasnej. Spoznajte a užite si spolu s nami toto luxusné a nielen na zimný relax ideálne prostredie. […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Dovolenka na Sardínii: Spoznajte a zamilujte si Karibik Európy

Nádherné pláže, očarujúce mestá a aktivity, ktoré vás nebudú nudiť – to všetko a ešte oveľa viac vám ponúka taliansky ostrov Sardínia. Ide o nádherný Karibik Európy, ktorý sa oplatí spoznať z množstva nasledujúcich dôvodov. Poďme sa na ne pozrieť a dovolenka sa môže začať. Prečo Karibik? Pláže na sú tu také krásne, že ostrov […]

Čítať ďalej