ONLINE MAGAZIN

Cestujete na dovolenku autom? Poradíme vám, ako ho ochrániť pred krádežou

Rozhodli ste sa pre obavy z ohrozenia zdravia cestovať na dovolenku vlastným autom, no obávate sa o jeho bezpečnosť? Automobil nie je žiadna lacná záležitosť, preto je ochrana vozidla pred krádežou dôležitá vždy a všade.

Skúste to svoje chrániť pomocou funkčného imobilizéra, ktorý sa dá ovládať aj na diaľku.

Čo je imobilizér?

Moderný imobilizér je elektronické zariadenie proti krádeži, ktorého funkciou je zabrániť motoru v naštartovaní a riadení vozidla pri pokuse o krádež. V skutočnosti je hlavná funkcia imobilizéra skrytá v jeho názve.

Štrukturálne môžu byť rôzne imobilizéry odlišné. Účel je však rovnaký: zabezpečiť nemožnosť naštartovania motora a ďalší nezávislý pohyb automobilu počas krádeže.

Výhody imobilizéra

Výhody tohto zariadenia, ktoré má často pod kontrolou celú riadiacu jednotku motora a iné časti vozidla, mu zaisťujú určitú úroveň ochrany pred krádežou. Stupeň ochrany závisí od typu imobilizéra, ako aj od miesta jeho inštalácie: čím ľahšie sa k nemu dostanete otvorením vozidla, tým menšiu potenciálnu ochranu pred krádežou poskytuje.

Ak ho teda nemáte inštalovaný v aute výrobcom, oslovte profesionálov z mte.sk, ktorí vám pomôžu aj s jeho opravou.

Spokojnosť dovolenky a odpočinku je predsa závislá nielen od vybavenia hotelovej izby a exotického rezortu, ale aj toho, v akom stave a bezpečí sú veci, ktoré k svojmu pohodliu potrebujete. S imobilizérom bude o vaše auto a šťastný návrat domov určite postarané.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej