ONLINE MAGAZIN

Cestujete na dovolenku autom? Poradíme vám, ako ho ochrániť pred krádežou

Rozhodli ste sa pre obavy z ohrozenia zdravia cestovať na dovolenku vlastným autom, no obávate sa o jeho bezpečnosť? Automobil nie je žiadna lacná záležitosť, preto je ochrana vozidla pred krádežou dôležitá vždy a všade.

Skúste to svoje chrániť pomocou funkčného imobilizéra, ktorý sa dá ovládať aj na diaľku.

Čo je imobilizér?

Moderný imobilizér je elektronické zariadenie proti krádeži, ktorého funkciou je zabrániť motoru v naštartovaní a riadení vozidla pri pokuse o krádež. V skutočnosti je hlavná funkcia imobilizéra skrytá v jeho názve.

Štrukturálne môžu byť rôzne imobilizéry odlišné. Účel je však rovnaký: zabezpečiť nemožnosť naštartovania motora a ďalší nezávislý pohyb automobilu počas krádeže.

Výhody imobilizéra

Výhody tohto zariadenia, ktoré má často pod kontrolou celú riadiacu jednotku motora a iné časti vozidla, mu zaisťujú určitú úroveň ochrany pred krádežou. Stupeň ochrany závisí od typu imobilizéra, ako aj od miesta jeho inštalácie: čím ľahšie sa k nemu dostanete otvorením vozidla, tým menšiu potenciálnu ochranu pred krádežou poskytuje.

Ak ho teda nemáte inštalovaný v aute výrobcom, oslovte profesionálov z mte.sk, ktorí vám pomôžu aj s jeho opravou.

Spokojnosť dovolenky a odpočinku je predsa závislá nielen od vybavenia hotelovej izby a exotického rezortu, ale aj toho, v akom stave a bezpečí sú veci, ktoré k svojmu pohodliu potrebujete. S imobilizérom bude o vaše auto a šťastný návrat domov určite postarané.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda

Jesenná turistika v Dolnom Rakúsku

Jeseň konečne prináša úľavu od horúceho slnka a všetci, ktorí majú radi prírodu a turistiku si prídu v tomto farebnom období na svoje. Mimochodom vedeli ste že Dolné Rakúsko, nemecky Niederösterreich, kedysi známe ako Rakúsko pod Enžou – Österreich unter der Enns, je rakúskou spolkovou krajinou, obklopujúcou svojím územím rakúske hlavné mesto Viedeň? Je to […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Technika Umenie a kultúra

Ilustrátorka Tina Minor: Neexistujú chyby, iba skúsenosti

Sympatická, talentovaná a úspešná – to je profesionálna ilustrátorka Tina Minor. Reč je o slovenskej umelkyni, ktorá patrí k vyhľadávaným ilustrátorkám a okrem svojej nezávislej tvorby kreslí pre slovenské aj svetové značky. O tom, ako sa vlastne dostala k umeniu, ktorému vďačí za svoju súčasnú kariéru, nám prezradila viac. Dalo by sa povedať, že Tina […]

Čítať ďalej