ONLINE MAGAZIN

Zopár tipov na reštaurácie v Českej republike, kde na vás dýchne stredovek, 2. časť

Reštaurácie a krčmy, ktoré dýchajú stredovekou atmosféro – to je to, čo vám dnes ponúkame! Krčmičky a reštauráciami v štýle stravovanie zo stredoveku aj renesancie, nábytok z dubového dreva, atmosféru dávno uplynulých časov, dobové kostýmy a osvetlenie sviečkami. Ponuka kuchyneje však skvelá! Na svoje si prídu vyznávači tradičnej českej kuchyne, tak aj tí, ktorí chcú skúsiť niečo nové. Pripravte si aj dnešnú dobu trošku drsnejší reč a spôsoby! Ale jedlo a zážitky, tie budú stáť za to!

Krčma Jána Žižku na zámku Lužec


Stredoveká Krčma Jana Žižku v novogotickom zámku Lužec, ktorá sa nachádza uprostred lesov kúsok od Karlových Varov, ponúka jedlá stredovekej kuchyne pripravované v peciach tandoor. Krčma bude otvorená od 9. júna 2014.

Prekročením prahu Žižkov krčma sa razom ocitnete v 15. storočí a ochutnáte dávnu krmi pripravenú podľa dobových receptov v peciach zvaných Tandoor. Pokrmy, ktoré opúšťa stredovekú kuchyňu, sú domácej výroby.

 

Hamerská krčma

Hamerská krčma je kultúrnou pamiatkou Českej republiky. Prvé písomné zmienky o krčme sú uvedené vo „Vejsadním listu“ z r. 1613, a preto je táto krčma jednou z najstarších v Čechách a Európe. Vnútri krčmy nájdete nádherný pôvodný interiér s niektorými upravami, ako je nábytok na mieru. V súčasnosti Hamerská krčma ponúka aj možnosť ubytovania.

Hamerska krčma sa nachádza v Slobodných Hamrech, neďaleko skanzenu Veselý Kopec a v blízkosti golfového ihriska Golf & Country Club Svobodné Hamry, ktorý je v súčasnosti jej prevádzkovateľom. Krčma je v pôvodnom prevedení po prestavbe z roku 1794.

Sú tu podávané pochúťky pravej staročeské kuchyne pripravované výhradne z čerstvých surovín a podľa receptúr, ktoré zodpovedajú dobe, kedy bola táto jedlá tradičnej súčasťou života našich predkov. Pre milovníkov zlatistého moku je čapované pivo Krušovice (čierne, rezané i nealko).

V krčme je možné sa ubytovať v útulných dvojlôžkových a trojlôžkových izbách. Všetky izby sú nefajčiarske a disponujú bezdrôtovým internetovým pripojením. Domáci miláčikovia sú vítaní tiež.

 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/

Foto: https://bit.ly/350vUED

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia Radíme Vám

Zážitok z adventných trhov: Vyberáme tie najkrajšie v Dolnom Rakúsku

Príroda, uličky s pivničkami, zámky, hrady, ale aj námestia v dedinkách či mestách sú súčasťou adventu v Dolnom Rakúsku. Vybrali sme pre vás tie najoriginálnejšie adventné trhy, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky, a zároveň prinášame niekoľko skvelých tipov na ďalšie miesta, ktoré stojí za to navštíviť počas čarovného adventného obdobia.   Advent v Puchbergu sa predstaví v […]

Čítať ďalej
Gastronómia outdoor Ponuky na koncerty Radíme Vám

Objavte čaro Vianoc v Maďarsku: Komplexný sprievodca vianočnými trhmi

Zažite očarujúce vianočné trhy a hrejivé sviatky v celom Maďarsku. Od známej Adventnej baziliky v Budapešti, ktorá už trikrát získala titul „Najlepší vianočný trh v Európe“, až po Debrecín, objavujte vianočné poklady, užite si termálne kúpele a oslávte toto výnimočné obdobie. Nenechajte si ujsť sviatočné čaro Maďarska! Musíte zažiť: Adventný festival a vianočné trhy pred […]

Čítať ďalej
Lifestyle Náš tip

Ako dopadli najznámejší mafiánski bossovia a gangstri?

V televíznych seriáloch a dokumentoch o skutočných zločinoch žiari len málo mien tak jasne ako meno Colina McLarena. McLaren, bývalý detektív s vášňou pre odhaľovanie tajomstiev zločineckého podsvetia, preniesol svoje odborné znalosti na televíznu obrazovku v strhujúcom dokumentárnom seriáli Vrahovia mafie s Colinom McLarenom. Túto sériu prinesie televízna stanica Viasat Explore už 22. novembra o 21:00. V rámci […]

Čítať ďalej