ONLINE MAGAZIN

Zopár tipov na reštaurácie v Českej republike, kde na vás dýchne stredovek, 2. časť

Reštaurácie a krčmy, ktoré dýchajú stredovekou atmosféro – to je to, čo vám dnes ponúkame! Krčmičky a reštauráciami v štýle stravovanie zo stredoveku aj renesancie, nábytok z dubového dreva, atmosféru dávno uplynulých časov, dobové kostýmy a osvetlenie sviečkami. Ponuka kuchyneje však skvelá! Na svoje si prídu vyznávači tradičnej českej kuchyne, tak aj tí, ktorí chcú skúsiť niečo nové. Pripravte si aj dnešnú dobu trošku drsnejší reč a spôsoby! Ale jedlo a zážitky, tie budú stáť za to!

Krčma Jána Žižku na zámku Lužec


Stredoveká Krčma Jana Žižku v novogotickom zámku Lužec, ktorá sa nachádza uprostred lesov kúsok od Karlových Varov, ponúka jedlá stredovekej kuchyne pripravované v peciach tandoor. Krčma bude otvorená od 9. júna 2014.

Prekročením prahu Žižkov krčma sa razom ocitnete v 15. storočí a ochutnáte dávnu krmi pripravenú podľa dobových receptov v peciach zvaných Tandoor. Pokrmy, ktoré opúšťa stredovekú kuchyňu, sú domácej výroby.

 

Hamerská krčma

Hamerská krčma je kultúrnou pamiatkou Českej republiky. Prvé písomné zmienky o krčme sú uvedené vo „Vejsadním listu“ z r. 1613, a preto je táto krčma jednou z najstarších v Čechách a Európe. Vnútri krčmy nájdete nádherný pôvodný interiér s niektorými upravami, ako je nábytok na mieru. V súčasnosti Hamerská krčma ponúka aj možnosť ubytovania.

Hamerska krčma sa nachádza v Slobodných Hamrech, neďaleko skanzenu Veselý Kopec a v blízkosti golfového ihriska Golf & Country Club Svobodné Hamry, ktorý je v súčasnosti jej prevádzkovateľom. Krčma je v pôvodnom prevedení po prestavbe z roku 1794.

Sú tu podávané pochúťky pravej staročeské kuchyne pripravované výhradne z čerstvých surovín a podľa receptúr, ktoré zodpovedajú dobe, kedy bola táto jedlá tradičnej súčasťou života našich predkov. Pre milovníkov zlatistého moku je čapované pivo Krušovice (čierne, rezané i nealko).

V krčme je možné sa ubytovať v útulných dvojlôžkových a trojlôžkových izbách. Všetky izby sú nefajčiarske a disponujú bezdrôtovým internetovým pripojením. Domáci miláčikovia sú vítaní tiež.

 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/

Foto: https://bit.ly/350vUED

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej