ONLINE MAGAZIN

Zopár tipov na reštaurácie v Českej republike, kde na vás dýchne stredovek, 2. časť

Reštaurácie a krčmy, ktoré dýchajú stredovekou atmosféro – to je to, čo vám dnes ponúkame! Krčmičky a reštauráciami v štýle stravovanie zo stredoveku aj renesancie, nábytok z dubového dreva, atmosféru dávno uplynulých časov, dobové kostýmy a osvetlenie sviečkami. Ponuka kuchyneje však skvelá! Na svoje si prídu vyznávači tradičnej českej kuchyne, tak aj tí, ktorí chcú skúsiť niečo nové. Pripravte si aj dnešnú dobu trošku drsnejší reč a spôsoby! Ale jedlo a zážitky, tie budú stáť za to!

Krčma Jána Žižku na zámku Lužec


Stredoveká Krčma Jana Žižku v novogotickom zámku Lužec, ktorá sa nachádza uprostred lesov kúsok od Karlových Varov, ponúka jedlá stredovekej kuchyne pripravované v peciach tandoor. Krčma bude otvorená od 9. júna 2014.

Prekročením prahu Žižkov krčma sa razom ocitnete v 15. storočí a ochutnáte dávnu krmi pripravenú podľa dobových receptov v peciach zvaných Tandoor. Pokrmy, ktoré opúšťa stredovekú kuchyňu, sú domácej výroby.

 

Hamerská krčma

Hamerská krčma je kultúrnou pamiatkou Českej republiky. Prvé písomné zmienky o krčme sú uvedené vo „Vejsadním listu“ z r. 1613, a preto je táto krčma jednou z najstarších v Čechách a Európe. Vnútri krčmy nájdete nádherný pôvodný interiér s niektorými upravami, ako je nábytok na mieru. V súčasnosti Hamerská krčma ponúka aj možnosť ubytovania.

Hamerska krčma sa nachádza v Slobodných Hamrech, neďaleko skanzenu Veselý Kopec a v blízkosti golfového ihriska Golf & Country Club Svobodné Hamry, ktorý je v súčasnosti jej prevádzkovateľom. Krčma je v pôvodnom prevedení po prestavbe z roku 1794.

Sú tu podávané pochúťky pravej staročeské kuchyne pripravované výhradne z čerstvých surovín a podľa receptúr, ktoré zodpovedajú dobe, kedy bola táto jedlá tradičnej súčasťou života našich predkov. Pre milovníkov zlatistého moku je čapované pivo Krušovice (čierne, rezané i nealko).

V krčme je možné sa ubytovať v útulných dvojlôžkových a trojlôžkových izbách. Všetky izby sú nefajčiarske a disponujú bezdrôtovým internetovým pripojením. Domáci miláčikovia sú vítaní tiež.

 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/

Foto: https://bit.ly/350vUED

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip outdoor Umenie a kultúra

Hrady a zámky Plzeňského kraja

Prijmite video pozvánku na návštevu historických skvostov Plzeňského kraja, v Českej republike. Plzeňský kraj leží na juhozápade Čiech, v južnej časti bývalého Západočeského kraja. Na severozápade susedí s Karlovarským krajom, na severe má kratučký úsek spoločnéj hranice s Ústeckým krajom, na severovýchode hraničí so Stredočeským krajom, na juhovýchode s Juhočeským krajom. Najdlhší úsek spoločnej hranice […]

Čítať ďalej
Magazín online Nezaradené

In Drive magazín Slovak Lines 9 2021

In Drive magazín Slovak Lines je opäť v distribúcii    

Čítať ďalej