ONLINE MAGAZIN

Slovak Lines obnovuje spojenie Bratislavy s Hainburgom

Spoločnosť Slovak Lines tento týždeň opätovne spustila cezhraničnú linku, ktorá jazdí medzi Bratislavou a rakúskym Hainburgom. Zlepšujúca sa pandemická situácia v oboch krajinách a uvoľňujúce sa opatrenia umožnili znovuobnovenie linky. Zatiaľ v obmedzenom režime slúži najmä stovkám Slovákov žijúcich v pohraničí, ktorí dochádzajú do Bratislavy za prácou a do škôl.

Komerčná linka do Hainburgu začala premávať na prelome rokov 2019/2020 po ukončení pôvodnej linky MHD dotovanej mestom. Na komerčnej linke môžu cestujúci využiť všetky benefity, ktoré Slovak Lines svojim zákazníkom ponúka, ako je napríklad bezplatná wifi či možnosť platby kartou priamo v autobuse. Okrem autobusovej stanice Mlynské Nivy zastavuje linka na zastávke Most SNP či na Einsteinovej ulici. Na rakúskej strane môžu cestujúci využiť dve zastávky v obci Wolfsthal, v samotnom Hainburgu môžu nastúpiť až na piatich miestach.

„Sme radi, že spoločnosť Slovak Lines prispela k tomu, aby autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom zostalo zachované. Túto autobusovú linku vnímame ako prirodzené doplnenie našej ponuky autobusových spojení Slovenska s Rakúskom, keďže linku do Viedne už prevádzkujeme viac ako 60 rokov a zachovali sme ju aj v najhorších momentoch pandémie,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Labant.

Spoločnosť Slovak Lines aktuálne vypravuje z Bratislavy do Hainburgu každý pracovný deň 6 spojov a v sobotu 4 spoje. Pri tvorbe aktuálneho cestovného poriadku prevádzkovateľ zohľadnil vyťaženosť v predchádzajúcom období. Prvý ranný spoj vyráža z Bratislavy cez pracovné dni o 5:50 hod. a z Hainburgu o 6:40 hod. Posledný spoj z Bratislavy odchádza o 18:30 hod. a z Hainburgu o 19:20 hod. „Prevádzku linky a jej využitie budeme analyzovať a v prípade dostatočného počtu cestujúcich v krátkom čase vieme cestovný poriadok prispôsobiť pre spokojnosť čo najväčšieho počtu cestujúcich,“ dodáva Pavol Labant.

Najvýhodnejšia cena jednosmerného lístka cez web stránku alebo mobilnú apku zostáva na  2 €, cestujúci do 16 rokov cestujú iba za 1 €. Pravidelní cestujúci môžu využiť unikátny a výhodný produkt Travel Pass. Ide o digitálny poukaz, ktorý má platnosť 30 dní a využiť ho môžu maximálne na 60 jednosmerných jázd akýmkoľvek smerom. Jeho cena je 60 € pre dospelých a 30 € pre študentov a deti do 16 rokov. Linka je prevádzkovaná v komerčnom režime a nie je finančne dotovaná žiadnym partnerom zo štátnej ani verejnej správy. Výška cestovného odzrkadľuje reálne náklady na prevádzku linky.

 

Aktuálne platný cestovný poriadok autobusovej linky Bratislava – Hainburg

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Náš tip

Hrad Helfštýn

Monumentálna hradná architektúra Helfštýna sa týči nad údolím Moravskej brány. Celý komplex tvorí rad stavieb úžitkových i fortifikačných. V súčasnej dobe sú na hrade sprístupnené štyri nádvoria. Má päticu brán, množstvo bášt, veží a rozsiahly systém vnútorného i vonkajšieho opevnenia. Svojou rozlohou patrí k najrozsiahlejším hradným komplexom v Európe. História hradu Rozsiahla zrúcanina hradu Helfštýna, […]

Čítať ďalej
Cestovanie

Predstavujeme vám najkrajšie zámky a hrady na južnej Morave

Hoci v posledných dňoch zavládlo v našej republike sychravé počasie, predpoveď na nasledujúce týždne je značne pozitívna; babie leto! A viete, ako si babie leto užijete najviac? Predsa sa pohárikom burčiaku v ruke. Ako je známe, najlepšie burčiak nájdete na južnej Morave, rovnako ako niektoré z najkúzelnejších hradov a zámkov. Využite prílev posledných slnečných lúčov […]

Čítať ďalej