ONLINE MAGAZIN

Slovak Lines obnovuje spojenie Bratislavy s Hainburgom

Spoločnosť Slovak Lines tento týždeň opätovne spustila cezhraničnú linku, ktorá jazdí medzi Bratislavou a rakúskym Hainburgom. Zlepšujúca sa pandemická situácia v oboch krajinách a uvoľňujúce sa opatrenia umožnili znovuobnovenie linky. Zatiaľ v obmedzenom režime slúži najmä stovkám Slovákov žijúcich v pohraničí, ktorí dochádzajú do Bratislavy za prácou a do škôl.

Komerčná linka do Hainburgu začala premávať na prelome rokov 2019/2020 po ukončení pôvodnej linky MHD dotovanej mestom. Na komerčnej linke môžu cestujúci využiť všetky benefity, ktoré Slovak Lines svojim zákazníkom ponúka, ako je napríklad bezplatná wifi či možnosť platby kartou priamo v autobuse. Okrem autobusovej stanice Mlynské Nivy zastavuje linka na zastávke Most SNP či na Einsteinovej ulici. Na rakúskej strane môžu cestujúci využiť dve zastávky v obci Wolfsthal, v samotnom Hainburgu môžu nastúpiť až na piatich miestach.

„Sme radi, že spoločnosť Slovak Lines prispela k tomu, aby autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom zostalo zachované. Túto autobusovú linku vnímame ako prirodzené doplnenie našej ponuky autobusových spojení Slovenska s Rakúskom, keďže linku do Viedne už prevádzkujeme viac ako 60 rokov a zachovali sme ju aj v najhorších momentoch pandémie,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Labant.

Spoločnosť Slovak Lines aktuálne vypravuje z Bratislavy do Hainburgu každý pracovný deň 6 spojov a v sobotu 4 spoje. Pri tvorbe aktuálneho cestovného poriadku prevádzkovateľ zohľadnil vyťaženosť v predchádzajúcom období. Prvý ranný spoj vyráža z Bratislavy cez pracovné dni o 5:50 hod. a z Hainburgu o 6:40 hod. Posledný spoj z Bratislavy odchádza o 18:30 hod. a z Hainburgu o 19:20 hod. „Prevádzku linky a jej využitie budeme analyzovať a v prípade dostatočného počtu cestujúcich v krátkom čase vieme cestovný poriadok prispôsobiť pre spokojnosť čo najväčšieho počtu cestujúcich,“ dodáva Pavol Labant.

Najvýhodnejšia cena jednosmerného lístka cez web stránku alebo mobilnú apku zostáva na  2 €, cestujúci do 16 rokov cestujú iba za 1 €. Pravidelní cestujúci môžu využiť unikátny a výhodný produkt Travel Pass. Ide o digitálny poukaz, ktorý má platnosť 30 dní a využiť ho môžu maximálne na 60 jednosmerných jázd akýmkoľvek smerom. Jeho cena je 60 € pre dospelých a 30 € pre študentov a deti do 16 rokov. Linka je prevádzkovaná v komerčnom režime a nie je finančne dotovaná žiadnym partnerom zo štátnej ani verejnej správy. Výška cestovného odzrkadľuje reálne náklady na prevádzku linky.

 

Aktuálne platný cestovný poriadok autobusovej linky Bratislava – Hainburg

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

V Brezne otvorili novú vláčikovú expozíciu s názvom „Malá stanička s vlakovou históriou“

Pri príležitosti prvej tohtoročnej jazdy historického Horehronského expresu, ktorý vyrazil na trať v piatok 1.júla 2022, sa na vlakovej stanici „Brezno – mesto“ alebo ako ju miestni nazývajú „malá stanička“ otvorila nová historická vlaková expozícia – „Malá stanička s vlakovou históriou. Pamätáte si ešte na lepenkové cestovné lístky, kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej