Prichádza reštart autobusových liniek, ktoré spájajú Slovensko aj dopravcov

Od 4. júna sa opätovne spúšťajú autobusové linky, ktoré denne spoja Košice, Prešov, Humenné či Bardejov s Bratislavou. Unikátna spolupráca slovenských dopravcov prináša cestujúcim rýchlu a komfortnú dopravu v autobusoch najvyššej triedy. Linka z Prešova bude mať len tri zastávky v Poprade, Banskej Bystrici a Nitre, vďaka čomu bude jedným z najrýchlejších spojení týchto miest.

Idea spolupráce vznikla ešte v minulom roku pred vypuknutím druhej vlny pandémie. Slovak Lines sa rozhodol ponúknuť slovenským autobusovým dopravcom, ktorých zasiahla koronakríza, napojenie do dlhodobo budovanej technologickej platformy. Tá v sebe zahŕňa rezervačný a prevádzkový systém pre kompletnú správu flotily, predaj cez web, mobilnú aplikáciu pre zákazníkov, a zároveň aj odbavovacie zariadenie pre vodičov na skenovanie lístkov. Túto možnosť využili zatiaľ dvaja slovenskí autobusoví dopravcovia, ktorí mali záujem o takéto komplexné a inovatívne riešenie.

“Každá kríza je príležitosťou pre odvážnych. My sme našli riešenie v spolupráci s autobusovými dopravcami, ktorí prevádzkujú najmä zážitkové linky a ktorých postihla pandémia najvýraznejšie. Vďaka tomu sme dokázali spustiť prevádzku nových pravidelných liniek, ktoré pod hlavičkou Slovak Lines spájajú slovenské mestá s Bratislavou,” hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Nanešťastie počas druhej vlny pandémie musela byť väčšina spojov pozastavená pre obmedzenia pohybu medzi okresmi. Po zlepšení situácie však prichádza k opätovnému spusteniu liniek na východné Slovensko, ktoré vznikli vďaka spolupráci s Cestovnou kanceláriou DAKA. Nové linky prinášajú cestujúcim komfort v autobusoch najvyššej triedy, čo spolu s menším počtom zastávok znamená rýchlu a modernú dopravu cez celé Slovensko. Cestujúci môžu čas trvania cesty využiť na prácu alebo relax, pretože všetky autobusy sú vybavené bezplatným WiFi pripojením a USB nabíjačkami. Okrem toalety sú k dispozícii aj teplé a studené nápoje, ale aj drobné občerstvenie.

„Sme radi, že sa nám v spolupráci so Slovak Lines podarilo rozbehnúť tento unikátny projekt spolupráce a ponúknuť tak naše služby širokej verejnosti. Verím, že nové pravidelné autobusové linky do Košíc, Prešova, Bardejova a Humenného využijú Slováci pri ceste za prácou, rodinou, oddychom či poznávaním,” hovorí David Gavaľa, konateľ Cestovnej kancelárie DAKA.

Cestujte už za 1 euro

V uvádzacej akcii sú prvé štyri lístky zakúpené na každý konkrétny spoj len po 1 eure. Lístky si môžu cestujúci zakúpiť na stránke www.slovaklines.sk alebo v mobilnej aplikácii Slovak Lines, takisto aj na všetkých autobusových staniciach v spomínaných destináciách či priamo u vodiča.

 

 

 

Ako budú linky premávať?

Linka Bratislava – Prešov (celkový čas 5:45)

zastávky: Nitra, Banská Bystrica a Poprad

odchod o 08:00 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 13:40 Prešov, Autobusová stanica

odchod o 14:00 Prešov, Autobusová stanica
príchod o 19:45 Bratislava, Autobusová stanica

Linka Bratislava – Bardejov (celkový čas 7:35)

zastávky: Trnava, Piešťany, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov

odchod o 5:30 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 13:05 Bardejov, Autobusová stanica

odchod o 14:30 Bardejov, Autobusová stanica
príchod o 22:05 Bratislava, Autobusová stanica

Linka Bratislava – Humenné (celkový čas 8:00)

zastávky: Trnava, Nitra, Zvolen, Lučenec, Rimavská Sobota, Rožňava, Košice, Michalovce

odchod o 05:00 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 13:00 Humenné, Autobusová stanica

odchod o 14:30 Humenné, Autobusová stanica
príchod o 22:30 Bratislava, Autobusová stanica