ONLINE MAGAZIN

Objav raj pre nové cyklo zážitky v srdci Slovenska

Horské hrebene, hlboké údolia či planiny, to všetko na teba čaká v Bike regióne Stredné Slovensko. Nechaj sa vyviesť za zážitkami cyklobusom, požičaj si e-bike v jednej zo siete požičovní, zaži adrenalín na trailoch alebo sa zatúlaj v Bike parku v okolí veľkolepého Pustého hradu. Nádherné výhľady z hrebeňov Nízkych Tatier, Veľkej Fatry, Starohorských či Kremnických vrchov ťa jednoducho dostanú! Tak dupni do pedálov a priprav sa na nové cyklo zážitky.

Bike región Stredné Slovensko predstavuje široké možnosti športového vyžitia. Ak vyhľadávaš zdolávanie horských hrebeňov, vydaj sa smerom do NP Veľká Fatra – na Krížnu, do Kremnických vrchov alebo do nádherného prostredia Nízkych Tatier, na Donovaly. Vlnité kopce s nespočetnými lesmi a lúkami, kde sa ti naskytnú miestami až idylické pohľady na pasúce sa ovce, nájdeš v okolí obcí Horné Pršany, Podkonice, Slovenská Ľupča, Poniky, Čerín, Vígľaš či Dobrá Niva. Milovníci miernych planín, atmosféry vinohradníckych sadov a zabudnutých dediniek by mali zamieriť do okolia Krupiny, do regiónu Hont. Ponuka je pestrá a treba si len vybrať to svoje. V Bike regióne Stredné Slovensko nájdeš spolu až 250 km značených cyklotrás. Výhodou je možnosť stiahnutia cyklotrás do mobilu cez platformu OUTDOORACTIVE na portáli zahoramizadolami.sk alebo navigácie cez aplikáciu LOCUS MAP.

E-BIKE REGIÓN STREDNÉ SLOVENSKO

E-bike región Stredné Slovensko vznikol v spolupráci so spoločnosťou ebajk – svet elektrobicyklov® a predstavuje unikátnu sieť nabíjacích bodov pre e-biky – ebajkconnect. Táto sieť sa každoročne rozširuje a vytvára nové možnosti spoznávania regiónu Stredné Slovensko. Body prepájajú tie najvýznamnejšie miesta, najkrajšie prírodné scenérie, informačné body, ubytovacie zariadenia a kultúrno-historické pamiatky, ktoré by si pri návšteve regiónu nemal vynechať. S pomocou asistovaného elektrického pohonu sa ti budú kopcovité terény zdolávať jednoduchšie ako s bežným horským bicyklom. Novinkou v roku 2021 bude aj spustenie online rezervačného systému na e-biky pre ubytovacie zariadenia. Vďaka nemu si požičiaš e-bike v pohodlí hotela, pričom celý servis aj dovoz do ubytovacieho zariadenia bude zabezpečený.

KDE NÁJDEŠ POŽIČOVNE E-BIKOV?

Zvolen: ebajk – Svet elektrobicyklov, Banská Bystrica: požičovňa TIC Autobusová stanica, Slovenská Ľupča: požičovňa gula BIKES, Horný Harmanec: požičovňa gula BIKES, Donovaly: PARK SNOW, Krupina: Bajkuj v Honte, n.o.

SINGLETRAILY

V blízkosti mesta Banská Bystrica sa nachádza Laskomerská dolina, kde vznikli na základe starých lesníckych chodníkov Laskomerské singletraily. Traily ponúkajú zmes rôzne náročného atraktívneho jazdenia na prírodných singletrailoch doplnených o umelo vytvorené prekážky, ako sú terénne vlny, klopené zákruty, alebo skoky. V súčasnosti sú vybudované 4 singletraily v celkovej dĺžke cca 10 km. V nádhernej prírode Zvolenskej kotliny a Javoria nájdeš Zvolensko-Môťovské singletraily, kde si na viac ako 37 km zvážniciach a trailoch otestuješ svoju kondíciu, technické zručnosti a vášeň pre downhill. Štartovacie body sú Hotel Tenis a Lunterov Ranč. Singletraily sú prepojené aj s Bike park Pustý hrad, ktorý predstavuje jedinečné trasy spájajúce Zvolen, Pustý hrad, Ostrú Lúku, Podzámčok a Dobrú Nivu. Ich celková dĺžka je až 50km a v roku 2021 sa plánuje vyznačenie ďalších 15 km trás.

CYKLOBUS

Obľúbený Banskobystrický cyklobus má v regióne Stredné Slovensko už dlhšiu tradíciu a premáva každoročne od mája do septembra. Vedel si, že prepraví najviac návštevníkov zo všetkých cyklobusov na Slovensku? V roku 2021 sa môžete vyviezť do TOP lokalít v regióne: Donovaly, Šachtičky, Hrochoť- Kyslinky, sedlo Malý Šturec a Ľubietová-Strelníky.

 

Tipy na výlety a zážitky v regióne Stredné Slovensko nájdete na www.centralslovakia.eu

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 

Všetky potrebné informácie o Bike regióne a požičovniach e-bikov nájdeš na weboch:

www.bikeregion.sk

www.gulabikes.sk

www.pozicovnaebike.sk

www.visitbanskabystrica.sk

www.parksnow.sk

www.bajkujvhonte.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej
Film Lifestyle Náš tip Osobnosti Lines

Kam sa podeli milióny Grace Kelly?

Grace Kelly svoju kariéru začala ako obyčajná, ale neobyčajne krásna žena, ktorá sa stala oceňovanou  hollywoodskou herečkou a módnou ikonou. Jej kariéra ale skončila rovnako rýchlo, ako sa začala. Navyše je jej rozprávkové dedičstvo je zahalené rúškom tajomstva. V polovici 50. rokov bola Grace hviezdou na najvyšších priečkach. Snažili sa ju do filmov získať najznámejší […]

Čítať ďalej