ONLINE MAGAZIN

Nadupané otvorenie e-bike sezóny na Horehroní je za dverami

V sobotu 5. júna 2021 milovníci hôr a cyklistiky „na baterku“ spolu s hlavným organizátorom podujatia E-biky pod Kráľovu hoľou absolvujú dve atraktívne cyklotrasy v okolí Šumiaca. Jedna z nich povedie na vrchol Kráľovej hole. Spoločne tak odštartujú dlho očakávanú cyklistickú sezónu na Horehroní.

Posledný sneh zmyli výdatné májové dažde, čerešne už odkvitli a doliny s pastvinami sa začínajú sfarbovať lúčnymi kvetmi a sýto zelenou trávou. Tak ako ožíva príroda, tak sa na leto pripravujú aj milovníci cyklisticky – či už horskej, cestnej alebo tej na elektrický pohon. V Šumiaci je otvorenie sezóny tradíciou, ktorá láka na zážitkovú e-bike cyklistiku už po piatykrát.

Hlavný organizátor podujatia Peter Polák uvádza: „Každoročne zaznamenávame obrovský záujem o elektrické bicykle v našej požičovni. Najpopulárnejší je výstup na Kráľovu hoľu, a preto na tento vrchol už tradične bicyklujeme i počas otvorenia sezóny. Vždy kombinujeme tento výstup  s poobednou trasou, ktorú z roka na rok meníme, aby mali návštevníci možnosť spoznať aj ďalšie krásy okolitej krajiny po značených cyklotrasách. Tento rok sme sa rozhodli pre cyklotrasu „Zelená stuha Horehroním“, ktorá prechádza popri šumiackych stodolách zo Šumiaca do Pohorelej s návratom poza vrch Strundžaník a prekrásne lúky v lokalite za Hôrkou, kde sa takisto nachádzajú pozostatky kedysi tradičného duálneho hospodárenia.“ Na záver dopĺňa: „Okrem cyklistiky sa návštevníci môžu tešiť aj na chutné občerstvenie s prípitkom, dobrým obedom a výbornou talianskou zmrzlinou v našom stánku Maškrtky u Katky.“ 

Kráľova hoľa je magnetom, ktorý láka cyklistov z celého Slovenska. Okrem pekných výhľadov je jej vrchol najvyššie cyklisticky dostupným bodom v našej krajine. A práve to je jedným z dôvodov, prečo sem Horehronci a návštevníci regiónu tak radi prichádzajú. Regiónom Horehronie však prechádza hustá sieť až 865 km cyklotrás, a tak netreba opomenúť aj iné zaujímavé cyklotrasy v regióne, ktoré ponúkajú pocit spätosti s prírodou vďaka nádherným výhľadom. Zaujímavé okruhy môžu cyklisti  nájsť aj na cyklo stránke  regiónu www.cyklo.horehronie.sk, kde si zároveň môžu rezervovať e-bike i na toto športové podujatie.

Na Horehroní sa už dlhodobo rozvíja cyklistika, ktorú vhodne dopĺňa sieť požičovní elektrických bicyklov v regióne. „Návštevníci si môžu vybrať na našej stránke zo širokej ponuky e-bikov, okrem iného ponúkame i výhodné ceny s regionálnou zľavovou kartou Horehronie Card. Náš región má vynikajúce podmienky pre cyklistov, čomu vďačí aj hustá cyklistická sieť. Keďže sme prevažne hornatým regiónom, pre zvládnutie náročných úsekov sme sa rozhodli ponúkať návštevníkom zážitky zo sedla elektrického bicykla. V našom regióne je momentálne zosieťovaných 9 požičovní. Tá najväčšia sa nachádza práve pod Kráľovou hoľou v Šumiaci, a preto sme partnerom pri otvorení sezóny práve tam,“vysvetľuje Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

V Brezne otvorili novú vláčikovú expozíciu s názvom „Malá stanička s vlakovou históriou“

Pri príležitosti prvej tohtoročnej jazdy historického Horehronského expresu, ktorý vyrazil na trať v piatok 1.júla 2022, sa na vlakovej stanici „Brezno – mesto“ alebo ako ju miestni nazývajú „malá stanička“ otvorila nová historická vlaková expozícia – „Malá stanička s vlakovou históriou. Pamätáte si ešte na lepenkové cestovné lístky, kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej