ONLINE MAGAZIN

Mads Mikkelsen ozlomkrky láme krky v konečne otvorených kinách

Dánsky herec Mads Mikkelsen sa po fenomenálnom výkone v oscarovom filme Chlast vracia do čerstvo otvorených kín v akčnej čiernej komédii o nevyspytateľnosti vesmíru. V snímke Rytieri spravodlivosti sa už po piatykrát úspešne spojil s režisérom Thomasom Andersom Jensenom v úlohe, v akej sme ho doteraz nevideli.

Po uvoľnení opatrení sa diváci konečne dočkali otvorenia klubových kín, ale aj multiplexov. A práve tam smeruje aj film Rytieri spravodlivosti, v ktorom opäť exceluje dánsky herec Mads Mikkelsen. Len prednedávnom filmový svet zasiahla snímka Chlast, od režiséra Thomasa Vinterberga, ktorá si odniesla cenu za najlepší medzinárodný film z posledných Oscarov. Za úlohu profesora experimentujúceho s alkoholom získal Mikkelsen cenu najlepší európsky herec na Európskych filmových cenách.

TRAILER – Rytieri spravodlivosti

Dánsky filmár Anders Thomas Jensen sa po úspešných filmoch, na ktorých spolupracoval ako scenárista, vracia ako režisér s vlastným filmom. Zdá sa, že sa ako autor prekonal a doslova prekročil svoj tieň. Spojenie bláznivého čierneho humoru, postáv na okraji spoločnosti a bizarného príbehu vytvára dokonalú symfóniu nečakanej severskej poetiky. Vynikajúce herecké výkony a Mads Mikkelsen v hlavnej úlohe sľubujú výnimočný zážitok. V snímke sa ako nasadený vojak Markus vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto, ktorý je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Táto snímka je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života.

Spojenie herca Madsa Mikkelsena a Andersa Thomasa Jensena sľubuje zakaždým neopakovateľný zážitok. V prvej česko-slovenskej online videotéke Edisonline si v súčasnosti môžete pozrieť ďalšie kuriózne snímky, akými sú Blikajúce svetlá, Mäsiari či O kuratách a ľuďoch.

Exkluzívna scéna z filmu s Madsom Mikkelsenom

Do kín sa po dlhom čakaní vracajú aj filmy, ktoré boli počas prísnych opatrení dostupné len vo virtuálnych kinosálach Edisonline a #kinaspolu. Na veľkom plátne a v pravej atmosfére kina si odteraz môžu diváci znovu vychutnať aj spomínanú dánsku drámu Chlast, v ktorej štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v krvi. Snímka Thomasa Vinterberga, ktorú spoločnosť Film Europe uviedla počas festivalu Be2Can, stihla okrem ceny filmovej akadémie a Európskej filmových cien povyhrávať mnohé iné ocenenia a premeniť množstvo nominácii. Ide jednoznačne o jeden z najvýznamnejších titulov minulého roka.

V kinách sa objaví aj dokument Greta režiséra Nathana Grossmana nazerajúci na časový úsek života mladej aktivistky Grety Thunbergovej, ktorá sa nebojí postaviť svetu a bojuje za budúcnosť planéty. Mladá bojovníčka sa kvôli štrajkom za klímu stala asi najznámejším a zároveň najnenávidenejším dieťaťom. Snímka je intímnym portrétom vtedy 15-ročnej aktivistky s aspergerovým syndrómom a jej turbulentnej cesty od školského protestu až po vystúpenie v OSN. Príbeh je rozprávaný prostredníctvom pôsobivých, dosiaľ nezverejnených záberov.

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej
Tlačová správa Umenie a kultúra

Slovenský komorný orchester odcestuje do Poľska

Členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom odcestujú v stredu 24. novembra 2021 na umelecký zájazd do Poľska. Koncerty uvedú v Krakove a Varšave, vo štvrtok a piatok 25. a 26. novembra. Prvou zastávkou komorného orchestra bude Krakov. Koncert sa uskutoční  v Národnom múzeu Sukiennice v prestížnej Sále Siemiradzkého vo štvrtok 25. novembra o 18.00 h. V piatok 26. novembra sa Slovenský komorný […]

Čítať ďalej
Tlačová správa Umenie a kultúra

V Slovenskej filharmónii pokračuje 10. ročník Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela

V dňoch 24. – 27. novembra 2021 sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 2. a 3. kolo jubilejného 10. ročníka Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela.   Harmonogram 2. a 3. kola súťaže je dostupný na https://bit.ly/3xdDyIS  Prvé kolo sa uskutočnilo online. Do súťaže sa prihlásilo 47 klaviristov z pätnástich krajín Európy a Ázie. Na základe vyhodnotenia zaslaných videonahrávok vybrala šesťčlenná medzinárodná […]

Čítať ďalej