ONLINE MAGAZIN

Mads Mikkelsen ozlomkrky láme krky v konečne otvorených kinách

Dánsky herec Mads Mikkelsen sa po fenomenálnom výkone v oscarovom filme Chlast vracia do čerstvo otvorených kín v akčnej čiernej komédii o nevyspytateľnosti vesmíru. V snímke Rytieri spravodlivosti sa už po piatykrát úspešne spojil s režisérom Thomasom Andersom Jensenom v úlohe, v akej sme ho doteraz nevideli.

Po uvoľnení opatrení sa diváci konečne dočkali otvorenia klubových kín, ale aj multiplexov. A práve tam smeruje aj film Rytieri spravodlivosti, v ktorom opäť exceluje dánsky herec Mads Mikkelsen. Len prednedávnom filmový svet zasiahla snímka Chlast, od režiséra Thomasa Vinterberga, ktorá si odniesla cenu za najlepší medzinárodný film z posledných Oscarov. Za úlohu profesora experimentujúceho s alkoholom získal Mikkelsen cenu najlepší európsky herec na Európskych filmových cenách.

TRAILER – Rytieri spravodlivosti

Dánsky filmár Anders Thomas Jensen sa po úspešných filmoch, na ktorých spolupracoval ako scenárista, vracia ako režisér s vlastným filmom. Zdá sa, že sa ako autor prekonal a doslova prekročil svoj tieň. Spojenie bláznivého čierneho humoru, postáv na okraji spoločnosti a bizarného príbehu vytvára dokonalú symfóniu nečakanej severskej poetiky. Vynikajúce herecké výkony a Mads Mikkelsen v hlavnej úlohe sľubujú výnimočný zážitok. V snímke sa ako nasadený vojak Markus vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto, ktorý je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Táto snímka je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života.

Spojenie herca Madsa Mikkelsena a Andersa Thomasa Jensena sľubuje zakaždým neopakovateľný zážitok. V prvej česko-slovenskej online videotéke Edisonline si v súčasnosti môžete pozrieť ďalšie kuriózne snímky, akými sú Blikajúce svetlá, Mäsiari či O kuratách a ľuďoch.

Exkluzívna scéna z filmu s Madsom Mikkelsenom

Do kín sa po dlhom čakaní vracajú aj filmy, ktoré boli počas prísnych opatrení dostupné len vo virtuálnych kinosálach Edisonline a #kinaspolu. Na veľkom plátne a v pravej atmosfére kina si odteraz môžu diváci znovu vychutnať aj spomínanú dánsku drámu Chlast, v ktorej štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v krvi. Snímka Thomasa Vinterberga, ktorú spoločnosť Film Europe uviedla počas festivalu Be2Can, stihla okrem ceny filmovej akadémie a Európskej filmových cien povyhrávať mnohé iné ocenenia a premeniť množstvo nominácii. Ide jednoznačne o jeden z najvýznamnejších titulov minulého roka.

V kinách sa objaví aj dokument Greta režiséra Nathana Grossmana nazerajúci na časový úsek života mladej aktivistky Grety Thunbergovej, ktorá sa nebojí postaviť svetu a bojuje za budúcnosť planéty. Mladá bojovníčka sa kvôli štrajkom za klímu stala asi najznámejším a zároveň najnenávidenejším dieťaťom. Snímka je intímnym portrétom vtedy 15-ročnej aktivistky s aspergerovým syndrómom a jej turbulentnej cesty od školského protestu až po vystúpenie v OSN. Príbeh je rozprávaný prostredníctvom pôsobivých, dosiaľ nezverejnených záberov.

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej