ONLINE MAGAZIN

Dizajnér očaril každého na svete svojou tajnou kanceláriou pod mostom vo Valencii.

Dizajnér očaril každého na svete svojou tajnou kanceláriou pod mostom vo Valencii.

Fernando Abellanas, dizajnér nábytku, ktorý predtým pracoval ako inštalatér, si sám postavil štúdiový apartmán, ktorý by  napríklad akrofóbovia / tí čo majú panický strach z hĺbok / nechceli navštíviť za žiadnu cenu.
Abellanas postavil svoje pracovisko pod mostom vo Valencii v Španielsku, ktoré je súčasťou mestského prostredia.

Táto podmostová inštalácia zahŕňa stoličku, stôl a dve poličky, čo poskytuje všetok úložný priestor, ktorý by sme mohli využiť  v bežnej kancelárii.
Pre prístup k mikroobytnému domu používa dizajnér ručnú kľuku, ktorá prepravuje základňu k nábytku a tá je pripevnená k betónovej stene mosta.
Abellanas zatiaľ nikomu neprezradil, kde sa  štúdio nachádza…a tak niektorí nadšenci a  samozrejme aj strážcovia verejného poriadku sa márne snažia tento príbytok lokalizovať.

Vo svojej kancelárii neprijíma žiadne návštevy a nechce byť nikým rušený. Dokonca je chránený aj pred nepriazňou počasia. Z hora je chránený betónovým mostom, z boku ho chránia drevené panely a zo spodku pojazdná plošina. Pri stavbe bol nielen stavebníkom, architektom, ale aj sám si zastupoval stavebný dozor.

Avšak vybrané miesto je pokojné a plne sa môže oddať náplni svojej práci. Čas od času ho v kancelárii vyruší prechádzajúci vlak alebo vtáctvo.

„Koncept domčeku (úkrytu) má pre mňa veľký význam už od detstva, kedy vyjadruje určitú náladu neviditeľnosti, bezpečia a zároveň možnosti pozorovať okolie, „uviedol Fernando Abellanas

Mohlo by vás zaujímať:

Gastronómia outdoor Ponuky na koncerty Radíme Vám

Objavte čaro Vianoc v Maďarsku: Komplexný sprievodca vianočnými trhmi

Zažite očarujúce vianočné trhy a hrejivé sviatky v celom Maďarsku. Od známej Adventnej baziliky v Budapešti, ktorá už trikrát získala titul „Najlepší vianočný trh v Európe“, až po Debrecín, objavujte vianočné poklady, užite si termálne kúpele a oslávte toto výnimočné obdobie. Nenechajte si ujsť sviatočné čaro Maďarska! Musíte zažiť: Adventný festival a vianočné trhy pred […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Osobnosti Lines

Spomienka na JFK

60. výročie úmrtia prezidenta Kennedyho V novembri odvysiela televízna stanica Viasat History sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia jedného z najšokujúcejších a dejiny určujúcich momentov 20. storočia, atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. Počas dvoch nedieľ (19. a 26. novembra) predstaví Viasat History tri nové dokumenty, ktoré odhalia nové skutočnosti z osudného dňa 22. novembra, ktorý otriasol […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Après-ski na korutánsky spôsob

Keď do Korutánska zavíta noc, prebúdza sa svet plný nezabudnuteľných zážitkov. Pod jagavou hviezdnou oblohou a za romantického svitu mesiaca môžu malí aj veľkí návštevníci zažiť chvíle, ktoré oslovia všetky zmysly a navždy sa zapíšu do ich pamäte. V nočnom tichu príroda ukazuje svoju ešte fascinujúcejšiu stránku: Hviezdy na oblohe žiaria ešte jasnejšie, sneh sa trbliece ešte tajuplnejšie a čistý, chladný vzduch ešte intenzívnejšie […]

Čítať ďalej