ONLINE MAGAZIN

Dizajnér očaril každého na svete svojou tajnou kanceláriou pod mostom vo Valencii.

Dizajnér očaril každého na svete svojou tajnou kanceláriou pod mostom vo Valencii.

Fernando Abellanas, dizajnér nábytku, ktorý predtým pracoval ako inštalatér, si sám postavil štúdiový apartmán, ktorý by  napríklad akrofóbovia / tí čo majú panický strach z hĺbok / nechceli navštíviť za žiadnu cenu.
Abellanas postavil svoje pracovisko pod mostom vo Valencii v Španielsku, ktoré je súčasťou mestského prostredia.

Táto podmostová inštalácia zahŕňa stoličku, stôl a dve poličky, čo poskytuje všetok úložný priestor, ktorý by sme mohli využiť  v bežnej kancelárii.
Pre prístup k mikroobytnému domu používa dizajnér ručnú kľuku, ktorá prepravuje základňu k nábytku a tá je pripevnená k betónovej stene mosta.
Abellanas zatiaľ nikomu neprezradil, kde sa  štúdio nachádza…a tak niektorí nadšenci a  samozrejme aj strážcovia verejného poriadku sa márne snažia tento príbytok lokalizovať.

Vo svojej kancelárii neprijíma žiadne návštevy a nechce byť nikým rušený. Dokonca je chránený aj pred nepriazňou počasia. Z hora je chránený betónovým mostom, z boku ho chránia drevené panely a zo spodku pojazdná plošina. Pri stavbe bol nielen stavebníkom, architektom, ale aj sám si zastupoval stavebný dozor.

Avšak vybrané miesto je pokojné a plne sa môže oddať náplni svojej práci. Čas od času ho v kancelárii vyruší prechádzajúci vlak alebo vtáctvo.

„Koncept domčeku (úkrytu) má pre mňa veľký význam už od detstva, kedy vyjadruje určitú náladu neviditeľnosti, bezpečia a zároveň možnosti pozorovať okolie, „uviedol Fernando Abellanas

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Film Náš tip Radíme Vám

Dokumentárna séria Stratené mestá Biblie odhalí tajomstvá biblických príbehov

Stratené mestá Biblie je nový dvojdielny dokument na televíznej stanici Viasat History. Slovenská premiéra bude odvysielaná v nedeľu 25. septembra o 21:00 a nadšencov histórie zavedie na miesta, ktoré sa neodmysliteľne spájajú so starozákonnými textami. Objavíte Babylon, Uruk, Ur, Ninive či Girsu z doposiaľ nevídanej perspektívy.  Starý zákon vďaka dokumentu Stratené mestá Biblie znova ožije. Dostaneme sa na miesta, […]

Čítať ďalej
Cestovanie Technika

V Trnave postavia osemmetrovú repliku stredovekého katapultu  

Novú mestskú atrakciu, ktorou bude replika obliehacieho zariadenia v životnej veľkosti, začnú stavať už začiatkom septembra v blízkosti trnavských hradieb. Jej slávnostné odhalenie bude počas jarmočného víkendu.   Projekt historickej rekonštrukcie obliehacieho zariadenia má za cieľ popularizovať a zatraktívniť turistom a obyvateľom Trnavy mestské opevnenie, ktoré patrí medzi najzachovalejšie v strednej Európe. „Týmto projektom by sme chceli […]

Čítať ďalej
outdoor Príroda Radíme Vám

Kontrasty Murcie: Z panenských pláží rovno do lestnatých hôr

Okrem „turistickej pasce“, ako Španieli s nadsadením nazývajú oblasť La Manga, nájdeme v španielskom regióne Murcie panenské miesta, ktoré dovolia okamžite zabudnúť na okolitý svet. Nekonečné výhľady do hlbokých údolí, kopce porastené borovicami s niekoľkými druhmi endemických zvierat – tak je možné popísať pohorie Sierra Espuña, kam sa môžete vyšplhať priamo z rozľahlých pláží. Predovšetkým […]

Čítať ďalej