ONLINE MAGAZIN

Dizajnér očaril každého na svete svojou tajnou kanceláriou pod mostom vo Valencii.

Dizajnér očaril každého na svete svojou tajnou kanceláriou pod mostom vo Valencii.

Fernando Abellanas, dizajnér nábytku, ktorý predtým pracoval ako inštalatér, si sám postavil štúdiový apartmán, ktorý by  napríklad akrofóbovia / tí čo majú panický strach z hĺbok / nechceli navštíviť za žiadnu cenu.
Abellanas postavil svoje pracovisko pod mostom vo Valencii v Španielsku, ktoré je súčasťou mestského prostredia.

Táto podmostová inštalácia zahŕňa stoličku, stôl a dve poličky, čo poskytuje všetok úložný priestor, ktorý by sme mohli využiť  v bežnej kancelárii.
Pre prístup k mikroobytnému domu používa dizajnér ručnú kľuku, ktorá prepravuje základňu k nábytku a tá je pripevnená k betónovej stene mosta.
Abellanas zatiaľ nikomu neprezradil, kde sa  štúdio nachádza…a tak niektorí nadšenci a  samozrejme aj strážcovia verejného poriadku sa márne snažia tento príbytok lokalizovať.

Vo svojej kancelárii neprijíma žiadne návštevy a nechce byť nikým rušený. Dokonca je chránený aj pred nepriazňou počasia. Z hora je chránený betónovým mostom, z boku ho chránia drevené panely a zo spodku pojazdná plošina. Pri stavbe bol nielen stavebníkom, architektom, ale aj sám si zastupoval stavebný dozor.

Avšak vybrané miesto je pokojné a plne sa môže oddať náplni svojej práci. Čas od času ho v kancelárii vyruší prechádzajúci vlak alebo vtáctvo.

„Koncept domčeku (úkrytu) má pre mňa veľký význam už od detstva, kedy vyjadruje určitú náladu neviditeľnosti, bezpečia a zároveň možnosti pozorovať okolie, „uviedol Fernando Abellanas

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Zaujímavý tip na túry?

Nádherne zasnežené hory, biela perina všade kam sa pozriete. Lesy, kopce a značené trasy vo voľnej prírode, sú tie perfektné podmienky na stále viac a viac obľúbený šport – túry na lyžiach – tzv. Skitouren   Familie Dachsteinblick Winter Skifahren Foto Rudi Kain Photografie Na to, aby ste si vyskúšali, akú máte kondíciu a sily, […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip outdoor Radíme Vám Šport

Lyžovačka zadarmo – Aktuálne akcie – Rodinné balíčky

Zimná sezóna 2022/2023 /Rezervačné podmienky na webových stránkach lyžiarskych stredísk/ Hermagor – Nassfeld „Nassfeld Kids surprise“– deti do 9,9 rokov sú na dovolenke našimi hosťami SO 18.03. do SO 10.04.2023 Nassfeld – 4=3 /NE – ŠT/ 19.03. do 06.04.2023 www.nassfeld.at Weissensee Prírodný park Weissensee svojim hosťom v zimnej sezóne 2022/2023 ponúka špeciálny bonbónik: 08. do […]

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia Náš tip Novinky outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Zima plná zážitkov na južnej strane Álp

Zimné športy, výhľady na úchvatnú alpskú scenériu, miestna pohostinnosť a výborná korutánska kuchyňa. To všetko patrí k zimným radovánkam v Korutánsku © Franz Gerdl_Kärnten Werbung 1. Lyžovanie Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ten, kto si chce v Korutánsku zalyžovať, si príde na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom […]

Čítať ďalej