ONLINE MAGAZIN

Toto je 5 najlepších filmov na Netflix pre milovníkov pohybu a prírody

Posledné dni sa zdá, že návrat k bežnému životu sa pomaly blíži a nám, milovníkom hôr a prírody, bude dovolené naplno si vychutnať všetko, čo nám počas obdobia karantény tak chýbalo.
Boj s vírusom COVID-19 však nie je úplne vyhraný a predsa len nám teda zostáva ešte nejaký čas v našich domovoch pobudnúť.

Ak to aj teba už tiahne do prírody, chceš sa namotivovať na zážitky, ktoré skôr či neskôr prídu, zostavili sme zoznam filmov a dokumentov s tematikou hôr a prírody zo streamovacie služby Netflix, ktoré podľa nášho skromného úsudku jednoznačne stojí za vzhliadnutie.

Turistická obuv ešte chvíľu počká v skrini, na stôl položme pukance, dobrý drink a poďme si pozrieť, ktoré filmy sú tie najlepšie….

Into the Wild (2007)

Ok, vieme, tento film pravdepodobne drvivá väčšina z vás videla niekoľkokrát, bolo by však hriechom aj tak opomenúť tento výnimočný film, postavený na románe Jona Krakauera o skutočnom príbehu Christophera McCandlessa. Ten sa rozhodne opustiť svoj domov, rodinu a žiarivú budúcnosť v korporátnom prostredí, aby dobil aljašskú divočinu. Film, ktorý po celú dobu kladie otázky a hľadá tú správnu hranicu medzi túžbou po slobode a začlenením sa do davu, zrežíroval Sean Penn a hlavnú rolu si tu zahral Emile Hirsch.

The Mountain (2017)

Je to dokument, ale podľa mnohých ide skôr o vizuálne majstrovské dielo. A vraj je sledovanie tohto snímku najlepšou možnou náhradou prírody. Je pravda, že The Mountain je zaujímavejšie vizuálne než obsahovo, napriek tomu však ponúka veľmi zaujímavé zamyslenie nad tým, čo nás na vrcholkoch hôr tak priťahuje, keď ešte donedávna boli hory považované za miesto, kde hrozí nebezpečenstvo a dobývanie vrcholov bolo považované za prejav šialenstvo.

The Climb (2017)

Málo známy francúzsky film je skvelou oddychovkou práve do týchto časov. Je príbehom mladého muža z Paríža, ktorý sa rozhodne preukázať jednej mladej dáme svoju lásku tým, že vylezie na vrchol Mount Everestu. Napriek nulovým skúsenostiam. Je to film, na ktorý zajtra zabudneš, počas 100-minútovej stopáže však budeš mať celý čas úsmev na tvári a poteší ťa určite aj autentické zábery z Himalájí a základného tábora pod Everestom.

Icarus (2017)

Z hôr sa presunieme na cesty, pretože toto je dokument, ktorý nemôže uniknúť pozornosti žiadneho amatérskeho športovca. Icarus mal byť príbehom amatérskeho cyklistu, ktorý zdokumentoval svoj experiment s dopingovými prostriedkami. V jednom okamihu sa však dej otočil o 180 stupňov a prispel k odhaleniu organizovaného štátneho dopingu v Rusku. Niet divu, že táto snímka dostal aj Oscara za najlepší dokumentárny film.

The Dawn Wall (2018)

Dokumentárny film z produkcie spoločnosti Red Bull. Dawn Wall je názov kilometrovej steny v americkom národnom parku Yosemite, ktorá bola dlho považovaná za nezdolateľnou. Dvojica horolezcov Tommy Caldwell a Kevin Jorgenson sa však po šiestich rokoch starostlivého plánovania rozhodla to skusit. Veľmi emotívny film, ktorý si po vzhliadnutí zamiluje každý milovník lezenia. A aj všetci ostatní.

 

 

Zdroj: https://www.zajo.net/

Viac informácií nájdete na: https://bit.ly/3evVYNa

Foto: Depositphotos

Trailer: youtube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej