ONLINE MAGAZIN

Toto je 5 najlepších filmov na Netflix pre milovníkov pohybu a prírody

Posledné dni sa zdá, že návrat k bežnému životu sa pomaly blíži a nám, milovníkom hôr a prírody, bude dovolené naplno si vychutnať všetko, čo nám počas obdobia karantény tak chýbalo.
Boj s vírusom COVID-19 však nie je úplne vyhraný a predsa len nám teda zostáva ešte nejaký čas v našich domovoch pobudnúť.

Ak to aj teba už tiahne do prírody, chceš sa namotivovať na zážitky, ktoré skôr či neskôr prídu, zostavili sme zoznam filmov a dokumentov s tematikou hôr a prírody zo streamovacie služby Netflix, ktoré podľa nášho skromného úsudku jednoznačne stojí za vzhliadnutie.

Turistická obuv ešte chvíľu počká v skrini, na stôl položme pukance, dobrý drink a poďme si pozrieť, ktoré filmy sú tie najlepšie….

Into the Wild (2007)

Ok, vieme, tento film pravdepodobne drvivá väčšina z vás videla niekoľkokrát, bolo by však hriechom aj tak opomenúť tento výnimočný film, postavený na románe Jona Krakauera o skutočnom príbehu Christophera McCandlessa. Ten sa rozhodne opustiť svoj domov, rodinu a žiarivú budúcnosť v korporátnom prostredí, aby dobil aljašskú divočinu. Film, ktorý po celú dobu kladie otázky a hľadá tú správnu hranicu medzi túžbou po slobode a začlenením sa do davu, zrežíroval Sean Penn a hlavnú rolu si tu zahral Emile Hirsch.

The Mountain (2017)

Je to dokument, ale podľa mnohých ide skôr o vizuálne majstrovské dielo. A vraj je sledovanie tohto snímku najlepšou možnou náhradou prírody. Je pravda, že The Mountain je zaujímavejšie vizuálne než obsahovo, napriek tomu však ponúka veľmi zaujímavé zamyslenie nad tým, čo nás na vrcholkoch hôr tak priťahuje, keď ešte donedávna boli hory považované za miesto, kde hrozí nebezpečenstvo a dobývanie vrcholov bolo považované za prejav šialenstvo.

The Climb (2017)

Málo známy francúzsky film je skvelou oddychovkou práve do týchto časov. Je príbehom mladého muža z Paríža, ktorý sa rozhodne preukázať jednej mladej dáme svoju lásku tým, že vylezie na vrchol Mount Everestu. Napriek nulovým skúsenostiam. Je to film, na ktorý zajtra zabudneš, počas 100-minútovej stopáže však budeš mať celý čas úsmev na tvári a poteší ťa určite aj autentické zábery z Himalájí a základného tábora pod Everestom.

Icarus (2017)

Z hôr sa presunieme na cesty, pretože toto je dokument, ktorý nemôže uniknúť pozornosti žiadneho amatérskeho športovca. Icarus mal byť príbehom amatérskeho cyklistu, ktorý zdokumentoval svoj experiment s dopingovými prostriedkami. V jednom okamihu sa však dej otočil o 180 stupňov a prispel k odhaleniu organizovaného štátneho dopingu v Rusku. Niet divu, že táto snímka dostal aj Oscara za najlepší dokumentárny film.

The Dawn Wall (2018)

Dokumentárny film z produkcie spoločnosti Red Bull. Dawn Wall je názov kilometrovej steny v americkom národnom parku Yosemite, ktorá bola dlho považovaná za nezdolateľnou. Dvojica horolezcov Tommy Caldwell a Kevin Jorgenson sa však po šiestich rokoch starostlivého plánovania rozhodla to skusit. Veľmi emotívny film, ktorý si po vzhliadnutí zamiluje každý milovník lezenia. A aj všetci ostatní.

 

 

Zdroj: https://www.zajo.net/

Viac informácií nájdete na: https://bit.ly/3evVYNa

Foto: Depositphotos

Trailer: youtube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Technika Technológie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov? […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Náš tip

Hrad Helfštýn

Monumentálna hradná architektúra Helfštýna sa týči nad údolím Moravskej brány. Celý komplex tvorí rad stavieb úžitkových i fortifikačných. V súčasnej dobe sú na hrade sprístupnené štyri nádvoria. Má päticu brán, množstvo bášt, veží a rozsiahly systém vnútorného i vonkajšieho opevnenia. Svojou rozlohou patrí k najrozsiahlejším hradným komplexom v Európe. História hradu Rozsiahla zrúcanina hradu Helfštýna, […]

Čítať ďalej