ONLINE MAGAZIN

Toto je 5 najlepších filmov na Netflix pre milovníkov pohybu a prírody

Posledné dni sa zdá, že návrat k bežnému životu sa pomaly blíži a nám, milovníkom hôr a prírody, bude dovolené naplno si vychutnať všetko, čo nám počas obdobia karantény tak chýbalo.
Boj s vírusom COVID-19 však nie je úplne vyhraný a predsa len nám teda zostáva ešte nejaký čas v našich domovoch pobudnúť.

Ak to aj teba už tiahne do prírody, chceš sa namotivovať na zážitky, ktoré skôr či neskôr prídu, zostavili sme zoznam filmov a dokumentov s tematikou hôr a prírody zo streamovacie služby Netflix, ktoré podľa nášho skromného úsudku jednoznačne stojí za vzhliadnutie.

Turistická obuv ešte chvíľu počká v skrini, na stôl položme pukance, dobrý drink a poďme si pozrieť, ktoré filmy sú tie najlepšie….

Into the Wild (2007)

Ok, vieme, tento film pravdepodobne drvivá väčšina z vás videla niekoľkokrát, bolo by však hriechom aj tak opomenúť tento výnimočný film, postavený na románe Jona Krakauera o skutočnom príbehu Christophera McCandlessa. Ten sa rozhodne opustiť svoj domov, rodinu a žiarivú budúcnosť v korporátnom prostredí, aby dobil aljašskú divočinu. Film, ktorý po celú dobu kladie otázky a hľadá tú správnu hranicu medzi túžbou po slobode a začlenením sa do davu, zrežíroval Sean Penn a hlavnú rolu si tu zahral Emile Hirsch.

The Mountain (2017)

Je to dokument, ale podľa mnohých ide skôr o vizuálne majstrovské dielo. A vraj je sledovanie tohto snímku najlepšou možnou náhradou prírody. Je pravda, že The Mountain je zaujímavejšie vizuálne než obsahovo, napriek tomu však ponúka veľmi zaujímavé zamyslenie nad tým, čo nás na vrcholkoch hôr tak priťahuje, keď ešte donedávna boli hory považované za miesto, kde hrozí nebezpečenstvo a dobývanie vrcholov bolo považované za prejav šialenstvo.

The Climb (2017)

Málo známy francúzsky film je skvelou oddychovkou práve do týchto časov. Je príbehom mladého muža z Paríža, ktorý sa rozhodne preukázať jednej mladej dáme svoju lásku tým, že vylezie na vrchol Mount Everestu. Napriek nulovým skúsenostiam. Je to film, na ktorý zajtra zabudneš, počas 100-minútovej stopáže však budeš mať celý čas úsmev na tvári a poteší ťa určite aj autentické zábery z Himalájí a základného tábora pod Everestom.

Icarus (2017)

Z hôr sa presunieme na cesty, pretože toto je dokument, ktorý nemôže uniknúť pozornosti žiadneho amatérskeho športovca. Icarus mal byť príbehom amatérskeho cyklistu, ktorý zdokumentoval svoj experiment s dopingovými prostriedkami. V jednom okamihu sa však dej otočil o 180 stupňov a prispel k odhaleniu organizovaného štátneho dopingu v Rusku. Niet divu, že táto snímka dostal aj Oscara za najlepší dokumentárny film.

The Dawn Wall (2018)

Dokumentárny film z produkcie spoločnosti Red Bull. Dawn Wall je názov kilometrovej steny v americkom národnom parku Yosemite, ktorá bola dlho považovaná za nezdolateľnou. Dvojica horolezcov Tommy Caldwell a Kevin Jorgenson sa však po šiestich rokoch starostlivého plánovania rozhodla to skusit. Veľmi emotívny film, ktorý si po vzhliadnutí zamiluje každý milovník lezenia. A aj všetci ostatní.

 

 

Zdroj: https://www.zajo.net/

Viac informácií nájdete na: https://bit.ly/3evVYNa

Foto: Depositphotos

Trailer: youtube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

V Brezne otvorili novú vláčikovú expozíciu s názvom „Malá stanička s vlakovou históriou“

Pri príležitosti prvej tohtoročnej jazdy historického Horehronského expresu, ktorý vyrazil na trať v piatok 1.júla 2022, sa na vlakovej stanici „Brezno – mesto“ alebo ako ju miestni nazývajú „malá stanička“ otvorila nová historická vlaková expozícia – „Malá stanička s vlakovou históriou. Pamätáte si ešte na lepenkové cestovné lístky, kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, […]

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej
Film Lifestyle Náš tip Osobnosti Lines

Kam sa podeli milióny Grace Kelly?

Grace Kelly svoju kariéru začala ako obyčajná, ale neobyčajne krásna žena, ktorá sa stala oceňovanou  hollywoodskou herečkou a módnou ikonou. Jej kariéra ale skončila rovnako rýchlo, ako sa začala. Navyše je jej rozprávkové dedičstvo je zahalené rúškom tajomstva. V polovici 50. rokov bola Grace hviezdou na najvyšších priečkach. Snažili sa ju do filmov získať najznámejší […]

Čítať ďalej